Canadian Cyclist - Cycling 4 Women
Return to Canadian Cyclist homepage
Cycling 4 Women



 

November 2/14 22:07 pm - Baseball Cross (OCUP #4) results and standings


Posted by Editoress on 11/2/14
 

Results from 8th Annual Baseball Cross, Ontario Cup #4, held in Barrie Ontario
Presented by Barrie Cycling Club

 

Under 15 Women, 8.4 km (Average Speed 11.9 km/h)
1 Sarah Fuller (Independent - CWU11) 0:42:16
2 Erin Doble (Independent - CWU11) at 2:02
 
Under 15 Men, 11.2 km (Average Speed 19.3 km/h)
1 Dylan Kerr (Cycle Solutions Angry Johnny's - CMU15) 0:34:52
2 Rich Elliott (Newmarket Eagles Cycling Club - CMU13) at 2:27
3 Graham Buchan (Independent - CMU15) 2:46
4 Dylan Bibic (Midweek Cycling Club - CMU13) 7:00
5 Max Holmgren (Independent - CMU13) -1 Lap
6 Theodore De Groote (Newmarket Eagles Cycling Club - CMU11) -1 Lap
7 Finlay Macewen (Lapdogs Cycling Club - CMU13) -1 Lap
8 Theron Inglis (Team Hardwood Trek - CMU11) -1 Lap
9 Aidan Raynor (Newmarket Eagles Cycling Club - CMU13) -1 Lap
 
Under 17 Women, 11.2 km (Average Speed 17.5 km/h)
1 Samantha Fuller (Down To Earth - CWU17) 0:38:29
2 Charlotte Creswicke (Kallisto-Fcv - CWU17) at 1:51
3 Sarah Fuller (Independent - CWU11) -1 Lap
4 Erin Doble (Independent - CWU11) -1 Lap
 
Under 17 Men, 11.2 km (Average Speed 21.8 km/h)
1 Gunnar Holmgren (Velocity Cycle And Ski, Next W - CMU17) 0:30:51
2 Brody Sanderson (Velocity Cycle And Ski, Next W - CMU17) 1:24
3 Graydon Staples (Next Wave Cycling Team - CMU17) 2:14
4 Scott Leonard (Cycle Solutions Angry Johnny's - CMU17) 3:54
5 Noah Simms (Next Wave Cycling Team - CMU17) 5:48
 
Elite 4 Men, 14 km (Average Speed 20.2 km/h)
1 Chris Mcquinn (Midweek Cycling Club - CME.4) 0:41:31
2 Jacob Williams (Cycle-Smart Grassroots Team - CME.4) at 0:21
3 Ben Mcnabb (Collingwood Cycling Club - CME.4) 0:39
4 Marshall Eidinger (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta - CME.4) 0:47
5 Mitch Kaiser (Independent - CME.4) 0:55
6 Sean Poulter (Independent - CME.4) 2:12
7 Anderson Reid (Velocity Cycle And Ski - CME.4) 2:13
8 Hinkel Yeung (Sudbury Cycling Club - CME.4) 5:01
9 Jeff Mccachren (Independent - CME.4) s.t.
10 Brandon Livingston (Independent - CME.4) 5:48
11 Keenan Brookes (Independent - CME.4) 5:52
12 Matthew Zammit (Independent - CME.4) s.t.
13 Darek Kocan (Dark Horse Flyers - CME.4) 8:45
14 Linus Wan (Ev/Devo p/b Catalyst Kinetics - CMU23.4) -1 Lap
 
Master 3 Men, 14 km (Average Speed 19.8 km/h)
1 Mark Palma (Team NCCH p/b DEC Express - CMMA.3) 0:42:24
2 Eric De Groote (Newmarket Eagles Cycling Club - CMMA.3) at 0:27
3 Pary Bell (Morning Glory Cycling Club - CMMB.3) 0:36
4 Marcus Boyle (Lapdogs Cycling Club - CMMC.3) 2:02
5 Alex Avdyushin (Midweek Cycling Club - CMMA.3) 2:17
6 Martin Grosskopf (Independent - CMMB.3) 2:25
7 Derek D'angelo (Sudbury Cycling Club - CMMB.3) 2:27
8 David Michael Lamb (Lapdogs Cycling Club - CMMB.3) 2:29
9 Richard Bowers (Lapdogs Cycling Club - CMMB.3) 2:53
10 Mark Montgomery (Lapdogs Cycling Club - CMMB.3) 3:34
11 Robert Nespolo (Speed River Cycling Club - CMMC.3) 3:42
12 Jeremy Cummins (Arrow Racing - CMMA.3) 4:12
13 Oggie Sokolovic (Lapdogs Cycling Club - CMMC.3) 4:19
14 Dennis James (Esteemtraining.com - CMMC.3) s.t.
15 David Gazel (Midweek Cycling Club - CMMA.3) 4:37
16 Jason Rodrigues (Towheels/Epicsport/Bcc - CMMA.3) 4:47
17 Steve Grujic (The Hub Race Team - CMMB.3) 5:01
18 Stephen Hart (Lapdogs Cycling Club - CMMB.3) 5:08
19 Jean Michaud (Lapdogs Cycling Club - CMMD.3) s.t.
20 Joe Accardi (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta - CMMB.3) 5:51
21 William Ross (Midweek Cycling Club - CMMC.3) 6:14
22 Sean Ganann (Lapdogs Cycling Club - CMM.3) 6:38
23 Jeff Norman (Beaches Cycling Club - CMMC.3) 7:11
24 Brian Rogers (Ontario Masters Cycling Association - CMMB.3) 7:21
25 Kevin Brown (Morning Glory Cycling Club - CMMB.3) 8:14
26 Ed Vanpuymbroeck (Independent - CMMC.3) 8:23
27 Jorge Cabezas (Wheels of Bloor/Graywood Development - CMMB.3) s.t.
28 Pedro Caraballo (Full Throttle Cycling Club - CMMB.3) 8:52
29 Francis Morrow (Independent - CMMD.3) 9:00
30 Stuart Duncan (Lapdogs Cycling Club - CMMA.3) 9:16
31 Rick Otway (Independent - CMM.3) 9:26
32 Ian Macqueen (Team Hardwood Trek - CMMD.3) -1 Lap
33 Jeff Kielley (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta - CMMC.3) -1 Lap
DNF Andre Gaulin (Beaches Cycling Club - CMMA.3)
DNS Rolston Miller (Morning Glory Cycling Club - CMMB.3)
 
Elite Women, 14 km (Average Speed 19.5 km/h)
1 Lisa Holmgren (Velocity Cycle And Ski - CWE.2) 0:43:06
2 Ashley Barson (Coachchris.ca/Tedvelikonja/Trudel Medical - CWE.2) at 0:59
3 Soren Meeuwisse (Trek Canada Mountain Bike Team - CWJ) 1:43
4 Erica Leonard (Team Bikeland - CWJ) 2:01
5 Ruby West (Kallisto-Fcv - CWU17) 2:50
6 Laura Bietola (Specialized Racing Canada - CWE.2) 4:44
7 Farleigh Creswicke (Kallisto-Fcv - CWJ) 6:03
8 Kari Hueber (Waterloo Cycling Club - CWE.3) 7:56
 
Master Women, 14 km (Average Speed 17.9 km/h)
1 Lori Kofman (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta - CWMB) 0:46:58
2 Kathleen Macewen (Lapdogs Cycling Club - CWMB) at 0:27
3 Nicole Visschedyk (Dark Horse Flyers - CWMA) 0:42
4 Linda Shin (Blacksmith Cycle - CWMA) 0:48
5 Marion Tilstra (Independent - CWMB) 4:45
6 Leslie Greene (Chain Reaction Bicycles/Twin P - CWMB) -1 Lap
 
Junior Men, 16.8 km (Average Speed 20.8 km/h)
1 Liam Mulcahy (Cycle Solutions Angry Johnny's - CMJ) 0:48:28
2 Brian Moore (Team NCCH p/b DEC Express - CMJ) at 1:48
3 Bayley Simpson (Kallisto-Fcv - CMJ) 5:49
DNS Matthew Staples (Next Wave Cycling Team - CMJ)
 
Elite 3 Men, 16.8 km (Average Speed 20.9 km/h)
1 Nigel Roedde (Independent - CME.3) 0:48:09
2 Trevor O'Donnell (Cycle Solutions Angry Johnny's - CMU23.2) at 1:35
3 Tim Gale (Pedal Power Racing - CME.3) 1:35
4 Ryan Rutherford (Impala Bicycles - CME.3) 2:20
5 Tyler Boucher (Wheels of Bloor/Graywood Development - CME.3) 2:40
6 Gabhan Chalmers (Speed River Cycling Club - CME.3) 2:52
7 Adam Poll (Waterloo Cycling Club - CME.3) 4:53
8 Markus Schroeter (Wheels of Bloor/Graywood Development - CME.3) 5:46
DNF Tom Cauduro (Waterloo Cycling Club - CME.3)
DNF Myke Seppa (Sudbury Cycling Club - CME.3)
 
Master 2 Men, 16.8 km (Average Speed 20.5 km/h)
1 Jeff Buchan (Velocity Cycle And Ski - CMMB.2) 0:49:08
2 Scott Morrow (Morning Glory Cycling Club - CMMB.2) at 0:27
3 Richard Thomas (Independent - CMMB.2) 1:13
4 Bryan Tyers (Team NCCH p/b DEC Express - CMMA.2) 1:41
5 Curtis Donnahee (Speed River Cycling Club - CMMB.2) 1:42
6 Eric Jackson (Velocity Cycle And Ski - CMMC.2) s.t.
7 Neil Ireland (Independent - CMMB.2) 1:43
8 Emil Van Dijk (Owen Sound Cycling Club - CMMC.2) 2:21
9 Peter Kofman (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta - CMMC.2) 2:25
10 Joel Rose (The Hub Race Team - CMMB.2) 2:46
11 Stephen Chester (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta - CMMB.2) 2:58
12 Derek Koops (Midweek Cycling Club - CMMB.2) 3:10
13 Ciprian Scriuba (Wheels of Bloor/Graywood Development - CMMB.2) 3:21
14 Rob Macewen (Lapdogs Cycling Club - CMMB.2) 3:54
15 Stephen Gregory (Independent - CMMB.2) 3:58
16 Ron Spencer (Velocity Cycle And Ski - CMMC.2) 4:18
17 Bob Tomsic (Nacsworld.com Norco - CMMA.2) 4:47
18 Bob Haufler (Midweek Cycling Club - CMMC.2) 5:05
19 Andrew Doble (Team Horseshoe P/B Norco Bicycles - CMMB.2) 5:08
20 Jack Sasseville (Newmarket Eagles Cycling Club - CMMD.2) 7:57
21 Eric Sanders (Independent - CMMB.2) 8:16
 
Master 1 Men, 22.4 km (Average Speed 22.3 km/h)
1 Robert Holmgren (Velocity Cycle And Ski - CMMB.1) 1:00:22
2 Scott Fitzgerald (Euro-Sports - CMMA.1) at 0:47
3 Tim Marshall (Morning Glory Cycling Club - CMMA.1) 1:46
4 Mark Brusso (Lapdogs Cycling Club - CMMA.1) 2:04
5 Tristan Smit (B1 Cipollini Racing Club, Evol - CMMA.1) 2:12
6 Brian Truman (Novofit-Compass 360 Racing - CMMB.1) 3:30
7 Tom Nesbitt (Morning Glory Cycling Club - CMMB.1) 3:54
8 Scott Buschlen (Midweek Cycling Club - CMMB.1) 4:33
9 Chris White (Esteemtraining.com - CMMB.1) 4:51
10 Graham Jones (Morning Glory Cycling Club - CMMB.1) 5:42
11 Angus Botterell (Morning Glory Cycling Club - CMMB.1) -1 Lap
 
Elite 1&2 Men, 22.4 km (Average Speed 22.6 km/h)
1 Cameron Jette (Scott - 3 Rox Racing - CME.1) 0:59:26
2 William Elliott (Team NCCH p/b DEC Express - CMU23.2) at s.t.
3 Marco Li (Towheels/Epicsport/Bcc - CME.1) 1:22
4 Davis Ross (Team Bikeland - CMU23.2) 1:38
5 Jon Winfield (Team Bikeland - CME.2) 4:26
6 Nathan Poulton (Waterloo Cycling Club - CME.2) 5:39
7 Chris Barson (Coachchris.ca/Tedvelikonja/Trudel Medical - CME.2) 6:19
DNF Alex Gibson (Blacksmith Cycle - CMU23.2)



Ontario Cup standings after 4 events

U17 Women Total Pts
1 Samantha Fuller (Down To Earth) 70
2 Sarah Fuller (Independent) 49
3 Charlotte Creswicke (Kallisto-FCV) 36
4 Ruby West (Kallisto-FCV) 25
5 Erin Doble (Independent) 13
 
U15 Men Total Pts
1 Dylan Kerr (Cycle Solutions Angry Johnny's) 100
2 Rich Elliott (Newmarket Eagles Cycling Club) 65
3 Max Holmgren (Independent) 53
4 Dylan Bibic (Midweek Cycling Club) 49
5 Theodore De Groote (Newmarket Eagles Cycling Club) 31
6 Paul Mysko (Team Hardwood Trek) 20
7 Finlay Macewen (Lapdogs Cycling Club) 20
8 Aidan Raynor (Newmarket Eagles Cycling Club) 18
9 Graham Buchan (Independent) 16
10 Augustus De Groote (Newmarket Eagles Cycling Club) 10
11 Connor Schuman (St. Catharines Cycling Club) 9
12 Theron Inglis (Team Hardwood Trek) 8
 
U17 Men Total Pts
1 Gunnar Holmgren (Velocity Cycle And Ski, Next Wave Cycling Team) 95
2 Graydon Staples (Next Wave Cycling Team) 77
3 Brody Sanderson (Velocity Cycle And Ski, Next Wave Cycling Team) 72
4 Scott Leonard (Cycle Solutions Angry Johnny's) 45
5 Noah Simms (Next Wave Cycling Team) 37
6 David Moore (Independent) 34
 
Master Women Total Pts
1 Lori Kofman (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta) 79
2 Kathleen Macewen (Lapdogs Cycling Club) 72
3 Nicole Visschedyk (Dark Horse Flyers) 66
4 Aly Armstrong (Cycle-Smart Grassroots Team) 40
5 Leslie Greene (Chain Reaction Bicycles/Twin P) 40
6 Kelly Ellis (Waterloo Cycling Club) 13
7 Linda Shin (Blacksmith Cycle) 13
8 Jenn Rodgers (Independent) 11
9 Nathalie Mousseau (Coachchris.ca/Tedvelikonja/Trudel Medical) 11
 
Elite Women Total Pts
1 Ashley Barson (Coachchris.ca/Tedvelikonja/Trudel Medical) 86
2 Lisa Holmgren (Velocity Cycle And Ski) 81
3 Jamie Gilgen (Realdeal/Gears p/b Waspcam) 61
4 Erica Leonard (Team Bikeland) 44
5 Laura Bietola (Specialized Racing Canada) 36
6 Katlyn Dundas (Trek Store C.C.) 30
7 Ruby West (Kallisto-FCV) 22
8 Soren Meeuwisse (Trek Canada Mountain Bike Team) 16
9 Alexandra Morley (Realdeal/Gears p/b Waspcam) 15
10 Kari Hueber (Waterloo Cycling Club) 14
11 Farleigh Creswicke (Kallisto-FCV) 14
12 Antje Thamm (Kallisto-FCV) 13
13 Candice Vermeulen (Kallisto-FCV) 9
14 Tabi Ferguson (Waterloo Cycling Club) 8
15 Katie Ozolins (Morning Glory Cycling Club) 7
16 Thea Mizuhara (Lapdogs Cycling Club) 6
17 Vanessa Stauffer (Cycle-Smart Grassroots Team) 5
 
Junior Men
1 Quinton Disera (Cycle Solutions Angry Johnny's) 75
2 Brian Moore (Team NCCH p/b DEC Express) 71
3 Liam Mulcahy (Cycle Solutions Angry Johnny's) 61
4 Bayley Simpson (Kallisto-FCV) 42
5 Malcolm Barton (Independent) 26
6 Tyler Orschel (Trek Store C.C.) 11
 
Master 3 Men Total Pts
1 Mark Palma (Team NCCH p/b DEC Express) 90
2 Pary Bell (Morning Glory Cycling Club) 68
3 Eric De Groote (Newmarket Eagles Cycling Club) 53
4 David Staples (Velocity Cycle And Ski) 41
5 Marcus Boyle (Lapdogs Cycling Club) 37
6 Alex Avdyushin (Midweek Cycling Club) 27
7 Steve Grujic (The Hub Race Team) 23
8 James Cook (Canadian Cycling Magazine) 20
9 David Michael Lamb (Lapdogs Cycling Club) 15
10 Jeremy Cummins (Arrow Racing) 13
11 Derek D'angelo (Sudbury Cycling Club) 13
12 Rolston Miller (Morning Glory Cycling Club) 13
13 Richard Bowers (Lapdogs Cycling Club) 12
14 Robert Meeder (Velocity Cycling Club Inc.) 11
15 Eric Jackson (Velocity Cycle And Ski) 10
16 Martin Grosskopf (Independent) 10
17 Matthew Pioro (Canadian Cycling Magazine) 8
18 Dennis James (Esteemtraining.com) 6
19 Gordon Drewitt (Speed River Cycling Club) 5
20 Jason Rodrigues (Towheels/Epicsport/Bcc) 5
21 Scott Enns (Lapdogs Cycling Club) 5
22 William Ross (Midweek Cycling Club) 2
23 Joe Accardi (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta) 1
24 David Gazel (Midweek Cycling Club) 1
 
Master 2 Men Total Pts
1 Kevin Simms (Trek Store C.C.) 50
2 Scott Morrow (Morning Glory Cycling Club) 47
3 Peter Kofman (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta) 43
4 Richard Thomas (Independent) 36
5 Jeff Buchan (Velocity Cycle And Ski) 34
6 Colin Funk (First Capital Cycling, Kingsto) 25
7 Bob Bergman (Canadian Cycling Magazine) 25
8 Curtis Donnahee (Speed River Cycling Club) 24
9 Joel Rose (The Hub Race Team) 22
10 Neil Armstrong (Cycle-Smart Grassroots Team) 21
11 Greg Bishop (Peterborough Cycling Club) 20
12 Ciprian Scriuba (Wheels of Bloor/Graywood Development) 20
13 Patrick Elliott (Team Pbr) 18
14 Brad Hunter (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta) 17
15 George Organ (Cyclepath Oakville Race Team) 16
16 Stephen Cheung (Team 905 p/b Steelmark Business) 16
17 Bryan Tyers (Team NCCH p/b DEC Express) 16
18 Doug Richards (Team Pbr) 13
19 Stephen Chester (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta) 12
20 Eric Jackson (Velocity Cycle And Ski) 10
21 Hans Loeffelholz (Nine2fivepro.com Cycling Team) 9
22 Neil Ireland (Independent) 9
23 Michael Tripp (Peterborough Cycling Club) 8
24 Emil Van Dijk (Owen Sound Cycling Club) 8
25 Bob Tomsic (Nacsworld.com Norco) 7
26 Derek Koops (Midweek Cycling Club) 7
27 Gabe Faraone (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta) 6
28 Marc Joanisse (Towheels/Epicsport/Bcc) 6
29 Michael Cranwell (Lapdogs Cycling Club) 5
30 David Staples (Velocity Cycle And Ski) 3
31 Jamie Elcombe (Peterborough Cycling Club) 2
32 Stephen Gregory (Independent) 2
33 Rob Macewen (Lapdogs Cycling Club) 2
34 Bob Haufler (Midweek Cycling Club) 1
 
Master 1 Men Total Pts
1 Robert Holmgren (Velocity Cycle And Ski) 90
2 Scott Fitzgerald (Euro-Sports) 61
3 Mark Brusso (Lapdogs Cycling Club) 47
4 Tim Marshall (Morning Glory Cycling Club) 41
5 Scott Buschlen (Midweek Cycling Club) 37
6 Jon Barnes (Trek Canada Mountain Bike Team) 36
7 Chris White (Esteemtraining.com) 26
8 Angus Botterell (Morning Glory Cycling Club) 24
9 Tristan Smit (B1 Cipollini Racing Club, Evol) 22
10 Mike Patte (The Hub Race Team) 21
11 Tom Nesbitt (Morning Glory Cycling Club) 19
12 Jamie Schuman (Team 905 p/b Steelmark Business) 18
13 Graham Jones (Morning Glory Cycling Club) 18
14 Jamie Sprules (Morning Glory Cycling Club) 11
15 Brian Truman (Novofit-Compass 360 Racing) 10
16 Steve Deboer (Team 905 p/b Steelmark Business) 8
17 Ed Makarchuk (Sound Solutions) 6
18 Sean Sinclair (True North Cycles) 5
19 David Dermont (True North Cycles) 5
20 Robert Mann (Sound Solutions) 4
 
Elite 4 Men Total Pts
1 Chris McGuinn (Midweek Cycling Club) 76
2 Stewart Milne (Morning Glory Cycling Club) 70
3 Mitch Kaiser (Independent) 50
4 Ben McNabb (Collingwood Cycling Club) 43
5 Jacob Williams (Cycle-Smart Grassroots Team ,) 38
6 Marshall Eidinger (Erace Cancer Cycling Team p/b La Bicicletta) 37
7 Ryan Rutherford (Impala Bicycles) 36
8 Matthew Dempster (Independent) 26
9 James Keezer (Midweek Cycling Club) 24
10 Brandon Livingston (Independent) 15
11 Jeff Mccachren (Independent) 15
12 Paul Mckeever (Towheels/Epicsport/Bcc) 14
13 Hinkel Yeung (Sudbury Cycling Club) 8
14 Aaron Hamill (Waterloo Cycling Club) 7
15 Quinn Hanam (Waterloo Cycling Club) 7
16 Matthew Zammit (Independent) 4
17 Darek Kocan (Dark Horse Flyers) 3
18 Tyler Ramsbottom (Bateman's Bicycle Company Ltd.) 1
 
Elite 3 Men Total Pts
1 Nigel Roedde (Independent) 70
2 Tim Mcclure (Team 905 p/b Steelmark Busines) 66
3 Tyler Boucher (Wheels of Bloor/Graywood Development) 43
4 Trevor O'Donnell (Cycle Solutions Angry Johnny's) 40
5 Tom Cauduro (Waterloo Cycling Club) 30
6 Tim Gale (Pedal Power Racing) 29
7 Markus Schroeter (Wheels of Bloor/Graywood Development) 24
8 Myke Seppa (Sudbury Cycling Club) 19
9 Larbi Benhabib (Realdeal/Gears p/b Waspcam) 19
10 Adam Poll (Waterloo Cycling Club) 18
11 Gabhan Chalmers (Speed River Cycling Club) 18
12 Jordan Doner (Independent) 16
13 Tommy Waldeck (Reactivated Racing, Octto-Cerv) 15
14 Jeff Moote (Realdeal/Gears p/b Waspcam) 13
15 Ryan Rutherford (Impala Bicycles) 13
16 Mike Grummett (Independent) 10
17 James Keezer (Midweek Cycling Club) 9
 
Elite 1&2 Men Total Pts
1 William Elliott (Team NCCH p/b DEC Express) 85
2 Marco Li (Towheels/Epicsport/Bcc) 65
3 Alex Gibson (Blacksmith Cycle) 38
4 Erik Box (Independent) 33
5 Derek Hardinge (Dark Horse Flyers) 33
6 Nathan Poulton (Waterloo Cycling Club) 28
7 Nathan Chown (Team 905 p/b Steelmark Busines) 25
8 Cameron Jette (Scott - 3 Rox Racing) 25
9 Jon Winfield (Team Bikeland) 24
10 Chris Barson (Coachchris.ca/Tedvelikonja/Trudel Medical) 23
11 Benjamin Perry (Team NCCH p/b DEC Express) 16
12 Davis Ross (Team Bikeland) 13
13 Nick Friesen (Nacsworld.com Norco) 11
14 Jacques Cormier (Bikes On Wheels) 7
15 Gaelen Merritt (Wheels of Bloor/Graywood Development) 6
16 Isaac Smith (Towheels/Epicsport/Bcc) 5
17 Michael Aston (Towheels/Epicsport/Bcc) 4
18 Raymond Auger (Cycle-Smart Grassroots Team) 4
19 Eddie Skala (Wolfpak Racing/Inception Cycle) 3
20 Alex Lefebvre (Speedriver.com) 2


Detail Standings

 


Related Photo Galleries


Return to Cycling 4 Women homepage | Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
 | 
 Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Logout
 © Copyright 1998-2019 Canadian Cyclist. All rights reserved.