Canadian Cyclist - Cycling 4 Women
Return to Canadian Cyclist homepage
Cycling 4 Women



 

May 2/15 13:19 pm - Gracia Orlova: Stages 1 and 2 results


Posted by Editoress on 05/2/15
 

Results from the first two stages of Gracia Orlova in the Czech Republic

Stage 1 (April 30th): Orlová to Stramberk, 101.2 km
1 Alena Amialiusik (Blr) Velocio - SRAM 2:45:32
2 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness
3 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
4 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM all s.t.
5 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:07
6 Natalia Boyarskaya (Rus) National Team Russia 0:09
7 Doris Schweizer (Sui) Bigla Pro Cycling Team
8 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini - Rox both s.t.
9 Hanna Nilsson (Swe) National Team Sweden 0:15
10 Ingrid Lorvik (Nor) National Team Norway 0:17
11 Anastasiia Iakovenko (Rus) National Team Russia s.t.
12 Paula Gorycka (Pol) National Team Poland 0:19
13 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
14 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini - Rox
15 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini - Rox
16 Ausrine Trebaite (Ltu) National Team Lithuania
17 Nikola Noskova (Cze) National Team Czech Republic
18 Tatiana Antoshina (Rus) National Team Russia
19 Hanka Kupfernagel (Ger) Max Max-Solar
20 Spela Kern (Slo) BTC City Ljubljana all s.t.
21 Melodie Lesueur (Fra) National Team France 0:25
22 Georgia Williams (NZl) BePink - LaClassica
23 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team both s.t.
24 Daiva Tuslaite (Ltu) National Team Lithuania 0:28
25 Monika Brzezna (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness
26 Sandrine Bideau (Fra) National Team France
27 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM
28 Daniela Pintarelli (Aut) National Team Austria
29 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) National Team Norway
30 Charlotte Bravard (Fra) National Team France all s.t.
31 Jutta Stienen (Sui) National Team Switzerland 0:31
32 Christina Perchtold (Aut) National Team Austria
33 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
34 Agnieszka Skalniak (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness
35 Svetlana Vasilieva (Rus) National Team Russia
36 Anabelle Dreville (Fra) National Team France
37 Anna Zavershinskaya (Rus) National Team Russia
38 Martyna Klekot (Pol) National Team Poland
39 Elena Kuchinskaya (Rus) National Team Russia
40 Miriam Bjørnsrud (Nor) National Team Norway
41 Emilie Moberg (Nor) National Team Norway
42 Monika Zur (Pol) National Team Poland
43 Caroline Schiff (Ger) National Team Germany all s.t.
44 Alexandra Nessmar (Swe) National Team Sweden 0:39
45 Clara Koppenburg (Ger) Bigla Pro Cycling Team 0:41
46 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
47 Jessica Lambracht (Ger) Max Max-Solar both s.t.
48 Liisa Ehrberg (Est) National Team Estonia 0:44
49 Barbara Benko (Hun) National Team Hungary
50 Volha Antonava (Blr) National Team Belarus
51 Vita Heine (Nor) National Team Norway
52 Julia Karlsson (Swe) National Team Sweden
53 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
54 Polina Pivovarova (Blr) National Team Belarus
55 Marion Sicot (Fra) National Team France all s.t.
56 Mirjam Gysling (Sui) National Team Switzerland 0:51
57 Tatsiana Sharakova (Blr) National Team Belarus
58 Sarah Rijkes (Aut) National Team Austria
59 Theres Klein (Ger) Max Max-Solar
60 Azzurra D'Intino (Ita) S.C. Michela Fanini - Rox
61 Elise Delzenne (Fra) Velocio - SRAM
62 Zuzana Neckárová (Cze) National Team Czech Republic
63 Olena Demydova (Ukr) Mix Astana-Mix
64 Kseniya Tuhai (Blr) BePink - LaClassica
65 Sophie Lacher (Ger) National Team Germany
66 Linda Indergand (Sui) National Team Switzerland
67 Andrea Waldis (Sui) National Team Switzerland
68 Mieke Kroeger (Ger) Velocio - SRAM
69 Marika Campagnaro (Ita) Mix Astana-Mix
70 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana all s.t.
71 Katarzyna Wilkos (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness 1:07
72 Nicole Hanselmann (Sui) Bigla Pro Cycling Team
73 Emilie Aubry (Sui) Bigla Pro Cycling Team
74 Jaime Nielsen (NZl) BePink - LaClassica
75 Silvija Latozaite (Ltu) National Team Lithuania all s.t.
76 Martina Ruzickova (Cze) National Team Czech Republic 1:12
77 Monika Kiraly (Hun) National Team Hungary 1:16
78 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo s.t.
79 Stephanie Pohl (Ger) National Team Germany 1:21
80 Katrin Leumann (Sui) National Team Switzerland
81 Veronika Kormos (Hun) National Team Hungary both s.t.
82 Ema Manikaite (Ltu) National Team Lithuania 1:25
83 Gudrun Stock (Ger) National Team Germany
84 Ina Savenka (Blr) National Team Belarus both s.t.
85 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 1:28
86 Makhabbat Umutzhanova (Kaz)
87 Franziska Banzer (Ger) National Team Germany
88 Jarmila Machacova (Cze) National Team Czech Republic
89 Mari-Liis Mottus (Est) National Team Estonia
90 Tatjana Paller (Ger) Max Max-Solar
91 Vilija Sereikaite (Ltu) National Team Lithuania
92 Marjolaine Bazin (Fra) National Team France
93 Madeleine Ortmüller (Ger) National Team Germany
94 Corinna Lechner (Ger) Max Max-Solar
95 Sara Penton (Swe) National Team Sweden all s.t.
96 Alena Sitsko (Blr) National Team Belarus 1:41
97 Stefanie Paul (Ger) Team Stuuttgart s.t.
98 Marina Shmayankova (Blr) National Team Belarus 1:43
99 Nikol Plosaj (Pol) National Team Poland 1:45
100 Tereza Gargelová (Cze) National Team Czech Republic
101 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini - Rox both s.t.
102 Lisa Heckmann (Ger) Max Max-Solar 1:53
103 Edita Mazureviciute (Ltu) National Team Lithuania s.t.
104 Silvia Valsecchi (Ita) BePink - LaClassica 1:58
105 Elena Vanickova (Cze) Mix Astana-Mix 2:00
106 Caroline Baur (Sui) Bigla Pro Cycling Team 2:03
107 Natalya Saifutdinova (Kaz) Mix Astana-Mix 2:05
108 Linn Gustafsson (Swe) National Team Sweden 2:08
109 Andrea Juhásová (Svk) National Team Slovakia 2:11
110 Ingvild Tangen (Nor) National Team Norway s.t.
111 Zuzana Juhásová (Svk) National Team Slovakia 2:17
112 Agnieszka Bacinska (Pol) National Team Poland 2:27
113 Verena Eberhardt (Aut) National Team Austria 2:57
114 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio - SRAM 3:07
115 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 3:20
116 Aleksandra Kardas (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness 4:08
117 Diána Szurominé Pulsfort (Hun) National Team Hungary 4:44
118 Daisi Rist (Est) National Team Estonia s.t.
119 Beata Kalemba (Pol) National Team Poland 4:50
120 Melanie Wotsch (Ger) Team Stuuttgart 5:01
121 Eyerusalem Kelil (Eth) S.C. Michela Fanini - Rox 5:22
122 Malin Wallin (Swe) National Team Sweden 5:49
123 Bianca Bernhard (Ger) Team Stuuttgart 6:02
124 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 6:12
125 Tereza Medvedova (Svk) BePink - LaClassica 9:49
126 Veronika Kotalová (Cze) National Team Czech Republic 10:19
127 Anastasiya Chulkova (Rus) BePink - LaClassica 11:13
128 Dóra Mester (Hun) National Team Hungary 19:42
129 Leila Al Saidi (Hun) National Team Hungary 19:54
130 Marzhan Baitleuova (Kaz) Mix Astana-Mix 23:14
131 Karin Bäumlová (Svk) National Team Slovakia 23:27
132 Lisa Robb (Ger) Team Stuuttgart 23:33
133 Krista Karing (Est) National Team Estonia 24:00
134 Sirje Lepik (Est) National Team Estonia 24:06
135 Marianna Findrová (Svk) National Team Slovakia 24:10
DNF Anna Plichta (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness
DNS Liisi Rist (Est) National Team Estonia
 
Stage 2 (May 1st): Lichnov to Lichnov, 100 km
1 Ingrid Lorvik (Nor) National Team Norway 2:57:41
2 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana at s.t.
3 Alena Amialiusik (Blr) Velocio - SRAM 0:02
4 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM 0:05
5 Natalia Boyarskaya (Rus) National Team Russia 0:10
6 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:16
7 Tatiana Antoshina (Rus) National Team Russia 0:26
8 Doris Schweizer (Sui) Bigla Pro Cycling Team 1:35
9 Anabelle Dreville (Fra) National Team France 1:43
10 Paula Gorycka (Pol) National Team Poland 4:05
11 Ausrine Trebaite (Ltu) National Team Lithuania 6:00
12 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness 6:05
13 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio - SRAM
14 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM
15 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana all s.t.
16 Anastasiia Iakovenko (Rus) National Team Russia 6:06
17 Daniela Pintarelli (Aut) National Team Austria 6:09
18 Elena Kuchinskaya (Rus) National Team Russia
19 Sandrine Bideau (Fra) National Team France
20 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini - Rox all s.t.
21 Nikola Noskova (Cze) National Team Czech Republic 6:12
22 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team 6:15
23 Miriam Bjørnsrud (Nor) National Team Norway
24 Vita Heine (Nor) National Team Norway
25 Georgia Williams (NZl) BePink - LaClassica
26 Corinna Lechner (Ger) Max Max-Solar
27 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini - Rox
28 Hanna Nilsson (Swe) National Team Sweden all s.t.
29 Sarah Rijkes (Aut) National Team Austria 6:22
30 Hanka Kupfernagel (Ger) Max Max-Solar
31 Monika Brzezna (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness
32 Agnieszka Skalniak (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness
33 Monika Zur (Pol) National Team Poland all s.t.
34 Jutta Stienen (Sui) National Team Switzerland 6:26
35 Charlotte Bravard (Fra) National Team France
36 Caroline Schiff (Ger) National Team Germany
37 Spela Kern (Slo) BTC City Ljubljana
38 Zuzana Neckárová (Cze) National Team Czech Republic all s.t.
39 Andrea Waldis (Sui) National Team Switzerland 6:31
40 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) National Team Norway 6:33
41 Aleksandra Kardas (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness 6:44
42 Linda Indergand (Sui) National Team Switzerland 6:46
43 Volha Antonava (Blr) National Team Belarus 6:50
44 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 10:22
45 Elise Delzenne (Fra) Velocio - SRAM 11:33
46 Svetlana Vasilieva (Rus) National Team Russia
47 Marion Sicot (Fra) National Team France both s.t.
48 Marjolaine Bazin (Fra) National Team France 11:38
49 Daiva Tuslaite (Ltu) National Team Lithuania
50 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini - Rox
51 Jessica Lambracht (Ger) Max Max-Solar
52 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
53 Christina Perchtold (Aut) National Team Austria
54 Alexandra Nessmar (Swe) National Team Sweden
55 Liisa Ehrberg (Est) National Team Estonia
56 Clara Koppenburg (Ger) Bigla Pro Cycling Team
57 Barbara Benko (Hun) National Team Hungary
58 Nikol Plosaj (Pol) National Team Poland
59 Tatsiana Sharakova (Blr) National Team Belarus
60 Melodie Lesueur (Fra) National Team France
61 Alena Sitsko (Blr) National Team Belarus
62 Martyna Klekot (Pol) National Team Poland
63 Olena Demydova (Ukr) Mix Astana-Mix
64 Jaime Nielsen (NZl) BePink - LaClassica
65 Diána Szurominé Pulsfort (Hun) National Team Hungary
66 Kseniya Tuhai (Blr) BePink - LaClassica
67 Anna Zavershinskaya (Rus) National Team Russia
68 Polina Pivovarova (Blr) National Team Belarus
69 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
70 Nicole Hanselmann (Sui) Bigla Pro Cycling Team
71 Mirjam Gysling (Sui) National Team Switzerland
72 Emilie Aubry (Sui) Bigla Pro Cycling Team
73 Monika Kiraly (Hun) National Team Hungary
74 Katrin Leumann (Sui) National Team Switzerland all s.t.
75 Emilie Moberg (Nor) National Team Norway 12:01
76 Martina Ruzickova (Cze) National Team Czech Republic 12:05
77 Azzurra D'Intino (Ita) S.C. Michela Fanini - Rox 12:08
78 Franziska Banzer (Ger) National Team Germany 12:13
79 Sara Penton (Swe) National Team Sweden 12:20
80 Stephanie Pohl (Ger) National Team Germany 12:37
81 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 14:18
82 Julia Karlsson (Swe) National Team Sweden 14:23
83 Silvija Latozaite (Ltu) National Team Lithuania
84 Sophie Lacher (Ger) National Team Germany
85 Mieke Kroeger (Ger) Velocio - SRAM
86 Jarmila Machacova (Cze) National Team Czech Republic
87 Silvia Valsecchi (Ita) BePink - LaClassica
88 Marika Campagnaro (Ita) Mix Astana-Mix
89 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo all s.t.
90 Edita Mazureviciute (Ltu) National Team Lithuania 14:38
91 Stefanie Paul (Ger) Team Stuuttgart 14:41
92 Theres Klein (Ger) Max Max-Solar 14:43
93 Andrea Juhásová (Svk) National Team Slovakia 14:50
94 Madeleine Ortmüller (Ger) National Team Germany 21:34
95 Gudrun Stock (Ger) National Team Germany s.t.
96 Elena Vanickova (Cze) Mix Astana-Mix 23:52
97 Vilija Sereikaite (Ltu) National Team Lithuania 23:54
98 Ema Manikaite (Ltu) National Team Lithuania
99 Malin Wallin (Swe) National Team Sweden
100 Tatjana Paller (Ger) Max Max-Solar all s.t.
101 Verena Eberhardt (Aut) National Team Austria 23:59
102 Lisa Heckmann (Ger) Max Max-Solar 24:01
103 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini - Rox 24:06
104 Mari-Liis Mottus (Est) National Team Estonia 24:09
105 Beata Kalemba (Pol) National Team Poland 24:12
106 Ingvild Tangen (Nor) National Team Norway 24:14
107 Agnieszka Bacinska (Pol) National Team Poland
108 Zuzana Juhásová (Svk) National Team Slovakia
109 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) all s.t.
110 Katarzyna Wilkos (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness 26:19
111 Ina Savenka (Blr) National Team Belarus
112 Tereza Gargelová (Cze) National Team Czech Republic both s.t.
113 Natalya Saifutdinova (Kaz) Mix Astana-Mix 26:29
114 Marina Shmayankova (Blr) National Team Belarus s.t.
115 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 26:34
116 Anastasiya Chulkova (Rus) BePink - LaClassica
117 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo both s.t.
118 Linn Gustafsson (Swe) National Team Sweden 33:08
119 Melanie Wotsch (Ger) Team Stuuttgart 34:43
120 Daisi Rist (Est) National Team Estonia 34:55
121 Bianca Bernhard (Ger) Team Stuuttgart 35:01
122 Dóra Mester (Hun) National Team Hungary 36:29
123 Marzhan Baitleuova (Kaz) Mix Astana-Mix 37:18
124 Caroline Baur (Sui) Bigla Pro Cycling Team 37:23
125 Lisa Robb (Ger) Team Stuuttgart 37:35
126 Veronika Kotalová (Cze) National Team Czech Republic
127 Karin Bäumlová (Svk) National Team Slovakia both s.t.
128 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 37:58
129 Marianna Findrová (Svk) National Team Slovakia 38:39
130 Leila Al Saidi (Hun) National Team Hungary 41:30
131 Krista Karing (Est) National Team Estonia 42:04
DNF Eyerusalem Kelil (Eth) S.C. Michela Fanini - Rox
DNF Veronika Kormos (Hun) National Team Hungary
DNS Tereza Medvedova (Svk) BePink - LaClassica
DNS Sirje Lepik (Est) National Team Estonia
 
GC
1 Alena Amialiusik (Blr) Velocio - SRAM 5:42:57
2 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana at 0:07
3 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM 0:18
4 Ingrid Lorvik (Nor) National Team Norway 0:23
5 Natalia Boyarskaya (Rus) National Team Russia 0:35
6 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:39
7 Tatiana Antoshina (Rus) National Team Russia 1:01
8 Doris Schweizer (Sui) Bigla Pro Cycling Team 2:00
9 Anabelle Dreville (Fra) National Team France 2:30
10 Paula Gorycka (Pol) National Team Poland 4:50
11 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness 6:17
12 Ausrine Trebaite (Ltu) National Team Lithuania 6:35
13 Anastasiia Iakovenko (Rus) National Team Russia 6:39
14 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana 6:40
15 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini - Rox 6:44
16 Hanna Nilsson (Swe) National Team Sweden 6:46
17 Nikola Noskova (Cze) National Team Czech Republic 6:47
18 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM 6:49
19 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini - Rox 6:50
20 Daniela Pintarelli (Aut) National Team Austria 6:53
21 Sandrine Bideau (Fra) National Team France s.t.
22 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team 6:56
23 Georgia Williams (NZl) BePink - LaClassica
24 Elena Kuchinskaya (Rus) National Team Russia both s.t.
25 Hanka Kupfernagel (Ger) Max Max-Solar 6:57
26 Spela Kern (Slo) BTC City Ljubljana 7:01
27 Miriam Bjørnsrud (Nor) National Team Norway 7:02
28 Monika Brzezna (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness 7:06
29 Monika Zur (Pol) National Team Poland s.t.
30 Agnieszka Skalniak (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness 7:09
31 Charlotte Bravard (Fra) National Team France 7:10
32 Jutta Stienen (Sui) National Team Switzerland 7:13
33 Caroline Schiff (Ger) National Team Germany s.t.
34 Vita Heine (Nor) National Team Norway 7:15
35 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) National Team Norway 7:17
36 Sarah Rijkes (Aut) National Team Austria 7:29
37 Zuzana Neckárová (Cze) National Team Czech Republic 7:33
38 Andrea Waldis (Sui) National Team Switzerland 7:38
39 Volha Antonava (Blr) National Team Belarus 7:50
40 Linda Indergand (Sui) National Team Switzerland s.t.
41 Corinna Lechner (Ger) Max Max-Solar 7:59
42 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio - SRAM 9:28
43 Aleksandra Kardas (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness 11:08
44 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 11:29
45 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini - Rox 12:03
46 Melodie Lesueur (Fra) National Team France 12:19
47 Svetlana Vasilieva (Rus) National Team Russia 12:20
48 Daiva Tuslaite (Ltu) National Team Lithuania 12:22
49 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 12:25
50 Christina Perchtold (Aut) National Team Austria
51 Martyna Klekot (Pol) National Team Poland
52 Anna Zavershinskaya (Rus) National Team Russia all s.t.
53 Alexandra Nessmar (Swe) National Team Sweden 12:33
54 Marion Sicot (Fra) National Team France s.t.
55 Jessica Lambracht (Ger) Max Max-Solar 12:35
56 Clara Koppenburg (Ger) Bigla Pro Cycling Team
57 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo both s.t.
58 Elise Delzenne (Fra) Velocio - SRAM 12:36
59 Liisa Ehrberg (Est) National Team Estonia 12:37
60 Barbara Benko (Hun) National Team Hungary 12:38
61 Polina Pivovarova (Blr) National Team Belarus s.t.
62 Tatsiana Sharakova (Blr) National Team Belarus 12:45
63 Olena Demydova (Ukr) Mix Astana-Mix
64 Mirjam Gysling (Sui) National Team Switzerland
65 Kseniya Tuhai (Blr) BePink - LaClassica all s.t.
66 Emilie Moberg (Nor) National Team Norway 12:48
67 Jaime Nielsen (NZl) BePink - LaClassica 13:01
68 Nicole Hanselmann (Sui) Bigla Pro Cycling Team
69 Emilie Aubry (Sui) Bigla Pro Cycling Team both s.t.
70 Monika Kiraly (Hun) National Team Hungary 13:10
71 Azzurra D'Intino (Ita) S.C. Michela Fanini - Rox 13:15
72 Katrin Leumann (Sui) National Team Switzerland s.t.
73 Marjolaine Bazin (Fra) National Team France 13:22
74 Martina Ruzickova (Cze) National Team Czech Republic 13:33
75 Alena Sitsko (Blr) National Team Belarus 13:35
76 Nikol Plosaj (Pol) National Team Poland 13:39
77 Franziska Banzer (Ger) National Team Germany 13:57
78 Sara Penton (Swe) National Team Sweden 14:04
79 Stephanie Pohl (Ger) National Team Germany 14:14
80 Julia Karlsson (Swe) National Team Sweden 15:23
81 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 15:23
82 Mieke Kroeger (Ger) Velocio - SRAM 15:27
83 Sophie Lacher (Ger) National Team Germany 15:30
84 Marika Campagnaro (Ita) Mix Astana-Mix s.t.
85 Silvija Latozaite (Ltu) National Team Lithuania 15:46
86 Theres Klein (Ger) Max Max-Solar 15:50
87 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 16:02
88 Jarmila Machacova (Cze) National Team Czech Republic 16:07
89 Silvia Valsecchi (Ita) BePink - LaClassica 16:37
90 Diána Szurominé Pulsfort (Hun) National Team Hungary 16:38
91 Stefanie Paul (Ger) Team Stuuttgart s.t.
92 Edita Mazureviciute (Ltu) National Team Lithuania 16:47
93 Andrea Juhásová (Svk) National Team Slovakia 17:17
94 Gudrun Stock (Ger) National Team Germany 23:15
95 Madeleine Ortmüller (Ger) National Team Germany 23:18
96 Ema Manikaite (Ltu) National Team Lithuania 25:35
97 Vilija Sereikaite (Ltu) National Team Lithuania 25:38
98 Tatjana Paller (Ger) Max Max-Solar s.t.
99 Mari-Liis Mottus (Est) National Team Estonia 25:53
100 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) 25:58
101 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini - Rox 26:07
102 Elena Vanickova (Cze) Mix Astana-Mix 26:08
103 Lisa Heckmann (Ger) Max Max-Solar 26:10
104 Ingvild Tangen (Nor) National Team Norway 26:41
105 Zuzana Juhásová (Svk) National Team Slovakia 26:47
106 Agnieszka Bacinska (Pol) National Team Poland 26:57
107 Verena Eberhardt (Aut) National Team Austria 27:12
108 Katarzyna Wilkos (Pol) TKK Pacific Nestle Fitness 27:42
109 Ina Savenka (Blr) National Team Belarus 28:00
110 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 28:06
111 Tereza Gargelová (Cze) National Team Czech Republic 28:20
112 Marina Shmayankova (Blr) National Team Belarus 28:28
113 Natalya Saifutdinova (Kaz) Mix Astana-Mix 28:50
114 Beata Kalemba (Pol) National Team Poland 29:18
115 Malin Wallin (Swe) National Team Sweden 29:59
116 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 33:02
117 Anastasiya Chulkova (Rus) BePink - LaClassica 38:03

 


Related Photo Galleries


Return to Cycling 4 Women homepage | Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
 | 
 Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Logout
 © Copyright 1998-2019 Canadian Cyclist. All rights reserved.