Canadian Cyclist Cervelo S2 24-7 2 - March 29
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
Williams Cycling March 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
IMBA Canada
 

Daily News


 

July 3/09 13:51 pm - Fitchburg Longsjo Classic: Stage 1


Posted by Editoress on 07/3/09
 

Results from yesterday's first stage in Fitchburg MA

Stage 1: Courtyard by Marriott, South St. TT

Pro 1/2 Women - 14.3 km Time Diff
1 Alison Powers (Team Type 1) 19:54.89 0
2 Evelyn Stevens (Team Lip Smackers) 19:58.89 0:04
3 Anne Samplonius (Team Lip Smacker) 20:03.63 0:08.74
4 Jeannie Longo (Vital Plus) 20:08.27 0:13.38
5 Kristin McGrath (ValueAct Capital Cycling Team) 20:10.43 0:15.54
6 Olivia Dillon (Touchstone Climbing) 20:33.38 0:38.49
7 Carla Swart (Team Lip Smacker) 20:33.52 0:38.63
8 Anna Milkowski (Unattached) 20:34.37 0:39.48
9 Stacy Marple (Colavita Sutter Home p/b Cooking Light) 20:40.59 0:45.70
10 Heather Logan (Colavita Sutter Home p/b Cooking Light) 20:40.95 0:46.06
11 Jessica Phillips (Team Lip Smacker) 20:41.30 0:46.41
12 Robin Farina (ValueAct Capital Cycling Team) 20:46.88 0:51.99
13 Kate Veronneau (Altarum Women's Cycling Team) 20:50.79 0:55.90
14 Lyne Bessette (October Factory Team) 20:53.32 0:58.43
15 Cath Cheatley (Colavita Sutter Home p/b Cooking Light) 20:53.52 0:58.63
16 Nicole Evans (ValueAct Capital Cycling Team) 20:55.83 1:00.94
17 Karol-Ann Canuel (Specialized-Mazda-Samson) 20:58.89 1:04.00
18 Audrey Lemieux (Specialized-Mazda-Samson) 20:59.48 1:04.59
19 Veronica Leal (Team Type 1) 21:00.89 1:06.00
20 Laura Van Gilder (Mellow Mushroom) 21:01.93 1:07.04
21 Amanda Miller (Team Lip Smacker) 21:02.91 1:08.02
22 Jacquelyn Crowell (Team Type 1) 21:04.45 1:09.56
23 Cheryl Thonney (Wines of Washington/bikesale.com) 21:04.54 1:09.65
24 Jennifer McRae (Team Type 1) 21:06.10 1:11.21
25 Veronique Labonte (Equipe Cascades - ABC Cycles) 21:08.12 1:13.23
26 Patricia Bailey (Wines of Washington/bikesale.com) 21:09.03 1:14.14
27 Rachel Warner (Salamander) 21:09.48 1:14.59
28 Rachel Heal (Colavita Sutter Home p/b Cooking Light) 21:09.91 1:15.02
29 Kori Seehafer (Team Type 1) 21:10.39 1:15.50
30 Sophie Matte (Stevens Racing p/b The Cyclery) 21:11.70 1:16.81
31 Cara Gillis (Touchstone Climbing) 21:13.93 1:19.04
32 Tina Pic (Colavita Sutter Home p/b Cooking Light) 21:15.05 1:20.16
33 Davina Summers (Verducci/Breakaway Racing Power) 21:15.53 1:20.64
34 Andrea Dvorak (Colavita Sutter Home p/b Cooking Light) 21:15.95 1:21.06
35 Jessie Maclean (Verducci/Breakaway Racing Power) 21:16.76 1:21.87
36 Natasha Elliot (Specialized-Mazda-Samson) 21:20.57 1:25.68
37 Tricia K. Spooner (Stevens Racing p/b The Cyclery) 21:22.63 1:27.74
38 Carmen McNellis (Colavita Sutter Home p/b Cooking Light) 21:24.38 1:29.49
39 Denise Ramsden (Team Kenda) 21:25.46 1:30.57
40 Silke Wunderwald (Team Kenda) 21:27.95 1:33.06
41 Emily Zell (ValueAct Capital Cycling Team) 21:28.92 1:34.03
42 Beth Miller (Anthem Sports Women's Cycling) 21:31.77 1:36.88
43 Toni Bradshaw (Team Lip Smacker) 21:33.55 1:38.66
44 Audrey Friedrichsen Scott (Anthem Sports Women's Cycling) 21:33.83 1:38.94
45 Kristin Wentworth (Team Kenda) 21:40.57 1:45.68
46 Kyla Rollinson (Specialized-Mazda-Samson) 21:41.34 1:46.45
47 Veronique Bilodeau (Equipe Cascades - ABC Cycles) 21:42.09 1:47.20
48 Melissa Ross (Unattached) 21:42.20 1:47.31
49 Martina Patella (ValueAct Capital Cycling Team) 21:43.12 1:48.23
50 Carrie Cartmill (Team Ultralink) 21:44.69 1:49.80
51 Lucie Poulin (Equipe Cascades - ABC Cycles) 21:50.35 1:55.46
52 Theresa Cliff-Ryan (Verducci/Breakaway Racing Power) 21:51.58 1:56.69
53 Erica Allar (BMW-Bianchi) 21:52.62 1:57.73
54 Kelly Benjamin (Colavita Sutter Home p/b Cooki) 21:53.81 1:58.92
55 Laura McCaughey (Salamander) 21:56.39 2:01.50
56 Anna McLoon (Altarum Women's Cycling Team) 21:58.34 2:03.45
57 Kathyrn Bertine (Specialized D4W/Bicycle Haus) 21:58.69 2:03.80
58 Emma Petersen (Team Ultralink) 21:58.84 2:03.95
59 Rebecca Wellons (NEBC/Cycle Loft/Devonshire Den) 22:00.01 2:05.12
60 Julia Bradley (Stevens Racing p/b The Cyclery) 22:07.08 2:12.19
61 Louise Turner (Alderfer Bergen) 22:08.16 2:13.27
62 Joanie Caron (Equipe Cascades - ABC Cycles) 22:09.87 2:14.98
63 Rebecca Blatt (Team Kenda) 22:12.86 2:17.97
64 Kristen Lasasso (Mellow Mushroom) 22:13.30 2:18.41
65 Kacey Manderfield (Team Lip Smacker) 22:14.13 2:19.24
66 Kendi Thomas (Hagens Berman) 22:14.27 2:19.38
67 Sally Annis (Hub Racing) 22:16.09 2:21.20
68 Krystal McNutt (Team Kenda) 22:27.34 2:32.45
69 Meredith Ehn (Anthem Sports Women's Cycling) 22:29.68 2:34.79
70 Christiane Knobbe (Team MCOR) 22:31.89 2:37.00
71 Mary Zider (Specialized-Mazda-Samson) 22:32.95 2:38.06
72 Elena Dale (Anthem Sports Women's Cycling) 22:35.55 2:40.66
73 Jacqueline Kurth (Team Kenda) 22:38.49 2:43.60
74 Carola Berger (NEBC/Cycle Loft/Devonshire Den) 22:38.52 2:43.63
75 Hilary Billington (Team Lip Smacker) 22:44.09 2:49.20
76 Ashley Anderson (Metro Volkswagen Cycling Team) 22:44.36 2:49.47
77 Krystal Jeffs (Team Ultralink) 22:45.67 2:50.78
78 Kathleen Billington (Powerbar) 22:49.67 2:54.78
79 Yvette Labombard (Full Moon Vista) 22:52.78 2:57.89
80 Allison Lampi (Team Ultralink) 22:52.98 2:58.09
81 Kirsten Davis (BMW-Bianchi) 22:53.61 2:58.72
82 Joelle Numainville (Team Kenda) 22:54.78 2:59.89
83 Julia Farell (Team Ultralink) 22:58.37 3:03.48
84 Ashley James (Team Kenda) 23:05.93 3:11.04
85 Emma Bast (Unattached) 23:07.27 3:12.38
86 Amity Elliot (Salamander) 23:08.53 3:13.64
87 Kristen Gohr (Colavita Racing Inc.) 23:09.29 3:14.40
88 Amy McGuire (Hub Racing) 23:14.18 3:19.29
89 Samantha Schneider (Team Type 1) 23:17.22 3:22.33
90 Ireen Wieditz (Stevens Racing p/b The Cyclery) 23:17.51 3:22.62
91 Janet Olney (Team Latitude/ABRT) 23:20.73 3:25.84
92 Clara Kelly (NEBC/Cycle Loft/Devonshire Den) 23:21.10 3:26.21
93 Sarah Maguire (Verducci/Breakaway Racing Power) 23:22.24 3:27.35
94 Elisa Gagnon (Specialized-Mazda-Samson) 23:22.98 3:28.09
95 Kathryne Carr (SUNAPEE SaW) 23:24.58 3:29.69
96 Josephine Giddens (Hub Racing) 23:24.94 3:30.05
97 Sheba Farrin (Hub Racing) 23:25.48 3:30.59
98 Rose Long (Flatbread pb GMBC) 23:27.80 3:32.91
99 Sarah Krzysiak (Syracuse Bicycle/Spokepost.com) 23:30.22 3:35.33
100 Sarah Iepson (Salamander) 23:40.49 3:45.60
101 Christine Wehlburg (Team Latitude/ABRT) 23:41.35 3:46.46
102 Natalie Dumont (NEBC/Cycle Loft/Devonshire Den) 23:48.88 3:53.99
103 Ainhoa Perez-Diez (NVRC/Cardio Sports Lab) 23:49.75 3:54.86
104 Pamela Loebig (Alderfer Bergen) 23:57.46 4:02.57
105 Arley Kemmerer (Hub Racing) 24:02.30 4:07.41
106 Brooke O'Connor (NEBC/Cycle Loft/Devonshire Den) 24:03.38 4:08.49
107 Tricia Carnila (Verducci/Breakaway Racing Power) 24:06.74 4:11.85
108 Chloe St-Arnaud (Team Ultralink) 24:12.46 4:17.57
109 Veronica Martinez (Hub Racing) 24:23.32 4:28.43
110 Elle Anderson (NorEast Cycling) 24:32.02 4:37.13
111 Kristine Church (Human Zoom/ Pabst Blue Ribbon) 24:33.39 4:38.50
112 Samantha Dery (NEBC/Cycle Loft/Devonshire Den) 24:36.19 4:41.30
113 Liz Leyden (Hub Racing) 24:58.47 5:03.58
 
Pro 1/2 Men- 14.3 km
1 Tom Zirbel (Bissell Pro Cycling ) 17:15.16 0
2 Scott Zwizanski (Kelly Benefit Strategies) 17:38.04 0:22.88
3 David Veilleux (Kelly Benefit Strategies) 17:47.49 0:32.33
4 Zach Bell (Kelly Benefit Strategies) 17:49.75 0:34.59
5 Ian McKissick (BMC Racing Team) 17:52.86 0:37.70
6 Michael Creed (Team Type 1) 17:53.39 0:38.23
7 Ben Jacques-Maynes (Bissell Pro Cycling) 17:57.32 0:42.16
8 Jonathan Chodroff (OUCH/MAXXIS) 17:58.85 0:43.69
9 Jackson Stewart (BMC Racing Team) 18:02.70 0:47.54
10 Rory Sutherland (Ouch/Maxxis) 18:07.87 0:52.71
11 Mike Friedman (Garmin Slipstream) 18:08.22 0:53.06
12 Luis Amaran (Colavita Sutter Home p/b cooki) 18:09.57 0:54.41
13 Paul Mach (Bissell Pro Cycling) 18:09.66 0:54.50
14 Charles Dionne (Fly V Australia) 18:12.81 0:57.65
15 Frank Pipp (Bissell Pro Cycling) 18:18.45 1:03.29
16 Jonathan Mumford (Kelly Benefit Strategies) 18:18.90 1:03.74
17 Darren Lill (Team Type 1) 18:19.59 1:04.43
18 Phillip Gaimon (Jelly Belly Pro Cycling Team) 18:22.01 1:06.85
19 Roman Kilun (Ouch pb Maxxis) 18:22.49 1:07.33
20 Antonio Cruz (BMC Racing Team) 18:23.02 1:07.86
21 Kirk Obee (Bissell Pro Cycling) 18:24.42 1:09.26
22 Morgan Schmitt (Bissell Pro Cycling) 18:24.75 1:09.59
23 Chris Barton (BMC Racing Team) 18:25.66 1:10.50
24 Clayton Barrows (CRCA/Empire Cycling Team p/b N) 18:25.77 1:10.61
25 Andy Jacques-Maynes (Bissell Pro Cycling) 18:26.46 1:11.30
26 David Williams (Priority Health U25 Developmen) 18:26.81 1:11.65
27 Matt Winstead (Kenda Pro Cycling P/B Spinergy) 18:28.82 1:13.66
28 Tyler Wren (Colavita Sutter Home p/b cooki) 18:29.44 1:14.28
29 Jake Keough (Kelly Benefit Strategies) 18:31.34 1:16.18
30 Russell Langley (Battley HARLEY-DAVIDSON/Sonoma) 18:31.65 1:16.49
31 Jonathan Garcia (BMC Racing Team) 18:31.67 1:16.51
32 Michael Mathis (CRCA/Empire Cycling Team p/b N) 18:32.27 1:17.11
33 Matthew Johnson (CRCA/Empire Cycling Team p/b N) 18:33.70 1:18.54
34 Dan Bowman (Kelly Benefit Strategies) 18:34.75 1:19.59
35 Daniel Zmolik (CRCA/Empire Cycling Team p/b N) 18:36.09 1:20.93
36 Thomas Soladay (Mountain Khakis Pro Cycling Te) 18:36.37 1:21.21
37 Gregory Christian (Panther/RGF pb Felt) 18:36.70 1:21.54
38 Daniel Vaillancourt (Colavita Sutter Home p/b Cooki) 18:37.93 1:22.77
39 Anthony Colby (Colavita Sutter Home p/b cooki) 18:44.63 1:29.47
40 Kyle Wamsley (Colavita Sutter Home p/b Cooki) 18:44.85 1:29.69
41 Valeriy Kobzarenko (Team Type 1) 18:46.86 1:31.70
42 Jake Rytlewski (KENDA PRO CYCLING Presented by) 18:47.02 1:31.86
43 Michael Joannisse (Nativo Concept) 18:49.24 1:34.08
44 Derrick St-John (Garneau Club Chaussures) 18:50.20 1:35.04
45 Otavio Di Bugarelli (Garneau Club Chaussures) 18:51.16 1:36.00
46 Joshua Dillon (BikeReg.com / Cannondale) 18:51.25 1:36.09
47 Hugo Houle (Garneau Club-Chaussure) 18:53.12 1:37.96
48 Alister Ratcliff (BikeReg.com / Cannondale) 18:53.25 1:38.09
49 Gary Douville (NEBC) 18:54.41 1:39.25
50 Matt Wilson (Team Type 1) 18:55.06 1:39.90
51 John Minturn (CRCA/Empire Cycling Team p/b N) 18:56.63 1:41.47
52 Andrew Applegate (Kenda Pro Cycling presented by) 18:56.97 1:41.81
53 Timothy Johnson (OUCH/Maxxis) 18:57.08 1:41.92
54 Bennet Van Der Genugten (Kenda Pro Cycling presented by) 18:57.29 1:42.13
55 Blair Berbert (Kelly Benefit Strategies/LSV A) 18:57.54 1:42.38
56 Spencer Gaddy (Uptown Cycles Racing) 18:57.91 1:42.75
57 Jacob Mueller (Kelly Benefit Strategies/LSV A) 18:58.28 1:43.12
58 Alex Candelario (Kelly Benefit Strategies) 19:00.34 1:45.18
59 William Dugan (CCB RACING) 19:01.18 1:46.02
60 Jamey Driscoll (Rock Racing) 19:01.99 1:46.83
61 David Boily (Probikepool/Kuota) 19:03.35 1:48.19
62 Christopher Jones (Team Type 1) 19:03.46 1:48.30
63 Patrick McCarty (OUCH/Maxxis) 19:04.32 1:49.16
64 Guillaume Boivin (Volkswagen-Specialized) 19:05.46 1:50.30
65 Andrew Baker (Mountain Khakis Pro Cycling Te) 19:06.43 1:51.27
66 Taylor Tolleson (BMC Racing Team) 19:07.01 1:51.85
67 Isaac Neff (Alderfer Bergen) 19:07.25 1:52.09
68 Carter Jones (Team Waste Management) 19:07.57 1:52.41
69 Tyler Stanfield (Kenda Pro Cycling presented by) 19:07.73 1:52.57
70 Will Hoffarth (Mountain Khakis) 19:08.91 1:53.75
71 Devon Novakowski (Garneau Club Chaussures) 19:09.74 1:54.58
72 Cheyne Hoag (Kelly Benefit Strategies) 19:09.97 1:54.81
73 Cameron Evans (Ouch presented by Maxxis) 19:10.34 1:55.18
74 Charles McCarthy (MetLife Cycling Team) 19:10.90 1:55.74
75 Spencer Beamer (Mountain Khakis Pro Cycling Te) 19:10.97 1:55.81
76 Robbie King (IF/Lionetteas) 19:12.56 1:57.40
77 Lucas Sebastian Haedo (Colavita Sutter Home p/b cooki) 19:13.90 1:58.74
78 Boyd Johnson (Unattached) 19:15.23 2:00.07
79 Todd Hesel (Kelly Benefit Strategies) 19:15.24 2:00.08
80 Ryan Fleming (MetLife Cycling Team) 19:16.30 2:01.14
81 Daniel Holt (Team Type 1) 19:16.43 2:01.27
82 Keck Baker (Battley HARLEY-DAVIDSON/Sonoma) 19:16.92 2:01.76
83 Shawn Milne (Team Type 1) 19:17.08 2:01.92
84 Alejandro Borrajo (Colavita Sutter Home p/b cooking Light) 19:18.77 2:03.61
85 Stephen Housley (Myogenesis p/b United Healthcare) 19:18.94 2:03.78
86 Jeff Brandon (Kelly Benefit Strategies) 19:20.28 2:05.12
87 William Goodfellow (VW SPECIALIZED) 19:21.33 2:06.17
88 Timothy Henry (DLP Racing) 19:22.08 2:06.92
89 Michael Lanham (Tristar/ Warp9bikes.com) 19:22.61 2:07.45
90 David Wiswell (GS Mengoni USA) 19:24.64 2:09.48
91 Andrew Guptill (Colavita Sutter Home p/b Cooking Light) 19:26.11 2:10.95
92 Bobby Lea (OUCH p/b Maxxis) 19:27.33 2:12.17
93 Michael Grabinger (Fly V Australia) 19:30.32 2:15.16
94 Todd Yezefski (IF/Lionetteas Racing) 19:30.66 2:15.50
95 Austin Roach (MetLife Cycling Team) 19:31.23 2:16.07
96 Jeff Schiller (Garneau Club Chaussures) 19:32.19 2:17.03
97 Brett Stewart (Alderfer Bergen) 19:33.01 2:17.85
98 Peter Bradshaw (Embrocation Cycling Journal) 19:35.34 2:20.18
99 Justin Lindine (BikeReg.com / Cannondale) 19:36.33 2:21.17
100 William Nowak (Alderfer Bergen) 19:36.60 2:21.44
101 Lisban Quintero (CRCA/Foundation) 19:37.34 2:22.18
102 Austin Carroll (BMC Racing Team) 19:38.46 2:23.30
103 James Carney (Salamander) 19:44.89 2:29.73
104 Jake Hollenbach (CRCA/Empire Cycling Team) 19:45.13 2:29.97
105 Emerson Oronte (IF/Lionetteas) 19:47.85 2:32.69
106 Andrew Dahlheim (Metro Volkswagen Cycling Team) 19:50.76 2:35.60
107 Jermaine Burrowes (WS United/Sheepshead Cycle) 19:50.81 2:35.65
108 Amos Brumble IV (CCB/Time/Clif Bar) 19:51.75 2:36.59
109 Charles Marzot (Mountain Khakis Pro Cycling Team) 19:52.40 2:37.24
110 Stephen Kincaid (CRCA/Empire Cycling Team) 19:53.27 2:38.11
111 Cole House (BMC Racing Team) 19:54.63 2:39.47
112 Ian Macgregor (Team Type 1) 19:55.82 2:40.66
113 Nicholas Keough (BikeReg.com / Cannondale) 19:55.95 2:40.79
114 Hugues Lapointe (Nativo Concept) 19:58.09 2:42.93
115 Adam Farabaugh (Hershey Cancer Institute-GPOA) 19:58.75 2:43.59
116 Colin Jaskiewicz (CCB Racing) 19:59.74 2:44.58
117 Mark McCormack (Team FUJI fueled by Clif Bar) 20:00.70 2:45.54
118 Eric Brownell (CRCA/Empire Cycling Team) 20:01.32 2:46.16
119 Joshua Bartlett (Land Rover-Orbea, Benefitting) 20:01.47 2:46.31
120 Mike Sherer (Alderfer Bergen) 20:01.70 2:46.54
121 Jamie Kimberley (Kelly Benefit Strategies) 20:02.54 2:47.38
122 Joshua Lipka (BikeReg.com / Cannondale) 20:04.17 2:49.01
123 Charles Hutcheson (Battley HARLEY-DAVIDSON/Sonoma) 20:06.01 2:50.85
124 Eric Schildge (BikeReg.com / Cannondale) 20:06.29 2:51.13
125 Alan Tripp (aerocat cycling team) 20:06.40 2:51.24
126 Jonathan Page (Battley HARLEY-DAVIDSON/Sonoma) 20:06.67 2:51.51
127 Salv Scotto Divetta (GS Mengoni USA) 20:06.67 2:51.51
128 Timothy Swain (Kenda Pro Cycling) 20:07.25 2:52.09
129 Jesse Dekrey (Anthem Elite Sports Developmen) 20:11.80 2:56.64
130 Thom Coupe (BikeReg.com / Cannondale) 20:13.25 2:58.09
131 David Fuentes (Battley HARLEY-DAVIDSON/Sonoma) 20:14.31 2:59.15
132 Cristian Velasquez (Ten Speed Drive / BH Bicycles) 20:14.55 2:59.39
133 Alder Martz (DLP Racing) 20:15.99 3:00.83
134 Gregg Brandt (Bianchi / Grand Performance) 20:17.26 3:02.10
135 Jonathan Bruno (IF/Lionetteas) 20:20.09 3:04.93
136 John Hanson (IF/Lionetteas) 20:20.78 3:05.62
137 Benjamin King (Fly V Australia) 20:23.75 3:08.59
138 Ryan Knapp (Panther/RGF pb Felt Bicycles) 20:23.81 3:08.65
139 Joshua Alexander (CRCA/Foundation) 20:25.89 3:10.73
140 Stephen Weller (BikeReg.com / Cannondale) 20:26.09 3:10.93
141 Scottie Weiss (Kenda Pro Cycling p/b Spinergy) 20:27.31 3:12.15
142 David Guttenplan (Mountain Khakis Pro Cycling Team) 20:32.35 3:17.19
143 Adam Myerson (Mountain Khakis Pro Cycling Team) 20:34.29 3:19.13
144 Jon Hamblen (RICHARD SACHS - P/B KENaS BIKE) 20:36.16 3:21.00
145 Isaac Howe (Mountain Khakis p/b EP-NO) 20:38.01 3:22.85
146 Eric Tremble (Spooky / NCC / Kenda) 20:39.68 3:24.52
147 Frederick Stamm (METROMINT CYCLING) 20:50.19 3:35.03
148 Jacques Gagn (Nativo Concept) 20:50.82 3:35.66
149 Gabrielle Gentile (nativo concept) 20:50.86 3:35.70
150 Matthew Howe (Inland Construction) 20:51.27 3:36.11
151 Derrek Ivey (Team MCOR) 20:51.39 3:36.23
152 Jonathan Awerbuch (NorEast Cycling) 20:51.98 3:36.82
153 Alejandro Guzman (CRCA/Foundation) 20:52.16 3:37.00
154 Franklin Burgos (Western Union) 20:54.92 3:39.76
155 Adam Carr (Ten Speed Drive / BH Bicycles) 20:55.06 3:39.90
156 Daniel Estevez (CRCA/Foundation) 20:57.21 3:42.05
157 Adam Sullivan (Spooky / NCC / Kenda) 21:00.29 3:45.13
158 Aliaksan Bialiauski (CCB Racing Team) 21:02.66 3:47.50
159 Nathaniel Williams (Bissell/ABG Cycling) 21:14.60 3:59.44
160 Kevin Wolfson (IF/Lionetteas) 21:14.98 3:59.82
161 David Talbott (Team Waste Management) 21:27.84 4:12.68
162 Michael Freiberg (Aussie Crates) 21:31.75 4:16.59
163 Yahor Buben (CCB Racing Team) 21:46.16 4:31.00
164 Travis Hagner (Warp9bikes.com/Tristar) 21:48.23 4:33.07
165 Benjamin Day (Fly V Australia) 22:08.99 4:53.83
166 Vincent Scalia (MetLife Cycling Team) 22:22.34 5:07.18
167 Perez Fernandez, (GS Mengoni USA) 23:34.89 6:19.73
168 Nick Bennette (MetLife Cycling Team) 24:39.27 7:24.11
169 Ryan Nye (MVP Healthcare Cycling) 24:51.53 7:36.37
170 Jerome Townsend (IF/Lionetteas) 29:30.09 12:14.93
171 Adam Leibovitz (Kenda) 30:00.09 12:44.93

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
D'Ornellas (+6469) - Sept 20
 
ARG button Sept 17.14
 

 
Bikesports - August 12
 

 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login