Canadian Cyclist Cervelo R5 24-7 1 March 26
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Norco Tactic - April 1
 
BikeSports - November 17
 
D'Ornellas (+1528) - Jan 31
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
OGC Survey CC1 - April 16
 

Daily News


 

May 1/10 17:17 pm - World Cup Houffalize: 4X Final full results


Posted by Editoress on 05/1/10
 

Full results from tonight's 4X final in Houffalize, Belgium

 

Women

Big Final
1 Jana Horakova (Cze)
2 Anita Molcik (Aut)
3 Emmeline Ragot (Fra) Suspension Center
4 Anneke Beerten (Ned) Suspension Center

Small Final
5 Romana Labounkova (Cze)
6 Sarsha Huntington (Aus)
7 Katy Curd (GBr) 2stage Factory
8 Lucia Oetjen (Sui) Thoemus Racing Team

1/4 Finals
9 Steffi Marth (Ger)
10 Helene Valerie Fruhwirth (Aut) Rc Alpine Commencal Austria
11 Tereza Votavova (Cze)
12 Stephanie Teltscher (Ger) Dr-Gravity Union
13 Fionn Griffiths (GBr) Norco World Team
14 Dana Elena Schweika (Ger)
15 Eva Castro Fernandez (Esp)
16 Neza Knez (Slo) Unior Tools Team


Men

Big Final
1 Jared Graves (Aus) Yeti Fox Shox Factory Race Team
2 Tomas Slavik (Cze) RSP 4 Cross Racing Team
3 Michal Prokop (Cze) Agang Racing
4 Roger Rinderknecht (Sui)

Small Final
5 Joost Wichman (Ned) RSP 4 Cross Racing Team
6 Scott Beaumont (GBr) Rocky Mountain Uk
7 Dan Atherton (GBr) Commencal
8 Johannes Fischbach (Ger) Ghost A.T.G. Pro Team

1/4 Finals
9 13 Mickael Deldycke (Fra)
10 Sidney Gerber (Sui)
11 Kamil Tatarkovic (Cze)
12 Clément Doby (Fra)
13 Petr Muhlhans (Cze)
14 Michal Marosi (Cze) RSP 4 Cross Racing Team
15 Hannes Slavik (Aut) RC Alpine Commencal Austria
16 Marek Pesko (Svk)

1/8 Finals
17 David Graf (Sui)
18 Premek Tejchman (Cze)
19 Adam Stasek (Cze)
20 Jurg Meijer (Ned) RSP 4 Cross Racing Team
21 Petrik Brückner (Ger)
22 Nico Vink (Bel)
23 Kristof Lenssens (Bel)
24 Florian Gottschlich (Ger)
25 Filip Polc (Svk) MS Evil Racing
26 Lukas Mechura (Cze)
27 Martin Söderström (Swe)
28 Pascal Seydoux (Sui)
29 Stepan Novotny (Cze)
30 Lukasz Baran (Pol)
31 Aiko Göhler (Ger)
32 Jan Novak (Cze)

1/16 Finals
33 Jakub Riha (Cze)
34 Jakub Hnidak (Cze)
35 Matthieu Faury (Fra)
36 Nico Seidel (Ger)
37 Daniel Prijkel (Ned)
38 Jake Ward (GBr)
39 Jakub Pytlik (Cze)
40 Benoit Bresset (Fra)
41 Stephen Simms (GBr)
42 Bernard Kerr (GBr) Norco World Team
43 Duncan Ferris (GBr)
44 Benoît Quaegebeur (Fra)
45 Kieran Mcavoy (GBr)
46 Richard Norton (GBr)
47 Will Longden (GBr)
48 Laurent Georges (Bel)
49 Johnny Magis (Bel)
50 Scott Roberts (GBr)
51 Patrick Campbell-Jenner (GBr)
52 William Evans (GBr)
53 Renato Rufener (Sui)
54 Maximilian Wrstala (Ger)
55 Felix Beckeman (Swe)
56 Benjamin Kistner (Sui)
57 Jeremy Morland (Fra)
58 Ziga Knez (Slo) Unior Tools Team
59 Werner Muther (Sui) Thoemus Racing Team
60 Ludovic Gadois (Fra)
61 Dominik Gladen (Ger)
62 Ghislain Ricci (Fra)
63 Stefan Scherz (Ger)
64 Joey Van Veghel (Ned)

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
Williams Cycling March 28
 
Mont Tremblant Gran Fondo - Feb14
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
ARG Time Button - April 7
 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login