Canadian Cyclist
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
Williams Cycling March 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
OGC Giro Factor CC - April 7
 

Daily News


 

April 30/11 9:53 am - Tour of Turkey: Stage 7


Posted by Editoress on 04/30/11
 

Results from the 7th stage of the Presidential Tour of Turkey won by Andrea Guardini (Farnese Vini - Neri Sottoli). Top finisher for Spidertech was Pat McCarty in 44th at the same time. Top Canadian, Svein Tuft (Spidertech), finished 45th also same time

 

No Change in GC Leader after Stage 7

After six days of mountains, breakaways, and lead changes every day, Alexander Efimkin (TT1-Sanofi Aventis) became the first leader to hold onto the Turquoise Jersey for more than one stage in today's seventh stage.  Andrea Guardini (Fanese Vini-Neri Sottoli) became the first two stage winner, with a fierce acceleration in the final 100 metres of the field sprint.  Canada's Team SpiderTech rolled in with the bunch.  (Note:  Video interviews with Svein Tuft and Will Routley will be posted shortly)

The 138 kilometre stage, from Tekirova to Manavgat, followed the south coast of Turkey around the Gulf of Antalya, with a few rolling climbs, but nothing to break up the field.  A group of four riders broke clear after 20 kilometres, but Efimkin's team, and those of the sprinters, did not allow them to gain much more than two minutes, and they were reeled with about 35 kilometres to go.

Garmin-Cervelo tried to stir things up in the crosswinds coming off the Mediterranean, managing to briefly split the peloton into two echelons with 30 kilometres to go, but Saxo Bank SunGard had missed the move with their entire team, and pulled everything back together.

In the final false flat sprint, on a sweeping left curve, Green Jersey holder Alessandro Petacchi (Lampre-ISD) and Andre Greipel (Omega Pharma-Lotto) both launched early, Petacchi in the bunch on the inside of the curve, and Greipel wide, both both faltered in the final 150 metres, with Guardini launching off Petacchi's wheel.  Kenny van Hummel (Skil-Shimano) just pipped Tyler Farrar (Garmin-Cervelo) at the line for second.  Greipel took fourth just ahead of Petacchi, who remains the leader in the Points competition.

There was no change in the GC, with Efimkin still holding a 1:13 lead over Andrey Zeits (Astana) and Thibaut Pinot (FDJ) at 1:33.

 

 

Stage 7: Tekirova – Manavgat, 138 km
1 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli 3:05:37
2 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano
3 Tyler Farrar (USA) Team Garmin - Cervelo
4 André Greipel (Ger) Omega Pharma - Lotto
5 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD
6 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Saxo Bank SunGard
7 Stefan Van Dijck (Ned) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard
8 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
9 Sacha Modolo (Ita) Colnago - CSF Inox
10 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
11 Eric Baumann (Ger) Team NetApp
12 Filippo Baggio (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia
13 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia es Passion - Café de Colombia
14 Giorgio Brambila (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia
15 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
16 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
17 Diego Milan Jimenez (Esp) Caja Rural
18 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 - Sanofi Aventis
19 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia
20 Egoitz García Echeguibel (Esp) Caja Rural
21 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
22 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor - Vivelo
23 Ahmet Akdilek (Tur) Manisaspor Cycling Team
24 Romain Zingle (Bel) Cofidis le Crédit en Ligne
25 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
26 Juan Jose Lobato Del Valle (Esp) Andalucia Caja Granada
27 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
28 Nicolas Edet (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
29 Julien Fouchard (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
30 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago - CSF Inox
31 Evert Verbist (Bel) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard
32 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini - Neri Sottoli
33 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
34 Denis Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD
35 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 - Sanofi Aventis
36 Arturo Mora Ortiz (Esp) Caja Rural
37 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 - Sanofi Aventis
38 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Saxo Bank SunGard
39 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma - Lotto
40 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
41 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
42 Rubén Martinez Hernandez (Esp) Caja Rural
43 Ruben Reig Conejero (Esp) Caja Rural
44 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech powered by C10
45 Thomas Peterson (USA) Team Garmin - Cervelo
46 Svein Tuft (Can) Team Spidertech powered by C10
47 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
48 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre - ISD
49 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin - Cervelo
50 Jempy Drucker (Lux) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard
51 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre - ISD
52 Jurgen Van Goolen (Bel) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard
53 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team
54 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp
55 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia es Passion - Café de Colombia
56 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
57 Jesus Del Nero (Esp) Team NetApp
58 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini - Neri Sottoli
59 Damien Monier (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
60 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma - Lotto
61 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor - Vivelo
62 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 - Sanofi Aventis
63 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech powered by C10
64 Damiano Margutti (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia
65 Francis Mourey (Fra) FDJ
66 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
67 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank SunGard
68 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia es Passion - Café de Colombia
69 Sandy Casar (Fra) FDJ
70 Sergio Lagana (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia
71 Brett Daniel Lancaster (Aus) Team Garmin - Cervelo
72 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin - Cervelo
73 Hugo Salazar Castaneda (Col) Colombia es Passion - Café de Colombia
74 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor - Vivelo
75 Rubens Bertogliati (Sui) Team Type 1 - Sanofi Aventis
76 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
77 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
78 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia
79 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
80 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
81 Andri Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada
82 Jose Luis Roldan Carmona (Esp) Andalucia Caja Granada
83 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor - Vivelo
84 Valeryi Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 - Sanofi Aventis
85 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
86 Artur Vichot (Fra) FDJ
87 Leopold König (Cze) Team NetApp
88 Aitor Perez Arrieta (Esp) Lampre - ISD
89 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma - Lotto all s.t.
90 Andres Martinez Montero (Col) Colombia es Passion - Café de Colombia 0:15
91 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 - Sanofi Aventis
92 Alexandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
93 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
94 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma - Lotto
95 Manuel Ortega Ocana (Esp) Andalucia Caja Granada
96 Antonio Cabello Baena (Esp) Andalucia Caja Granada
97 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli all s.t.
98 Jacobus Venter (RSA) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard 0:19
99 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia
100 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
101 Enrico Magazzini (Ita) Lampre - ISD
102 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
103 Robin Chaigneau (Ned) Skil-Shimano all s.t.
104 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor - Vivelo 0:26
105 Eloy Ruiz Pinto (Esp) Andalucia Caja Granada
106 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank SunGard both s.t.
107 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp 0:27
108 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:30
109 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team 0:32
110 Bünyamin Ozdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
111 Rob Goris (Bel) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard
112 Alexander Ryabkin (Rus) Caja Rural
113 Timon Seubert (Ger) Team NetApp all s.t.
114 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:38
115 David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada 0:40
116 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
117 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
118 Jan Barta (Cze) Team NetApp
119 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma - Lotto
120 Jose Alberto Benitez Roman (Esp) Andalucia Caja Granada
121 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli
122 Andréa Noe (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli
123 Yohan Bagot (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
124 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank SunGard
125 Murillo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin - Cervelo
126 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank SunGard
127 Igor Romero Etxebarria (Esp) Caja Rural
128 Paolo Locatelli (Ita) Colnago - CSF Inox
129 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre - ISD
130 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli
131 Lucas Euser (USA) Team Spidertech powered by C10 all s.t.
132 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1:00
133 Angelo Pagani (Ita) Colnago - CSF Inox
134 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli both s.t.
135 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano 1:11
136 Thomas Bonnin (Fra) Skil-Shimano
137 Yann Huguet (Fra) Skil-Shimano both s.t.
138 Wim De Vocht (Bel) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard 1:18
139 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli 1:20
140 Will Routley (Can) Team Spidertech powered by C10 1:32
141 Feng Han (Chn) Skil-Shimano 2:10
142 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank SunGard 2:28
DNS Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli
 
GC
1 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 - Sanofi Aventis 30:22:49
2 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 1:13
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 1:33
4 Thomas Peterson (USA) Team Garmin - Cervelo 1:50
5 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale 2:17
6 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 11:12
7 Egoitz García Echeguibel (Esp) Caja Rural 11:17
8 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ 11:19
9 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli 11:23
10 Nicolas Edet (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
11 Jurgen Van Goolen (Bel) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard
12 Damien Monier (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne all s.t.
13 Arturo Mora Ortiz (Esp) Caja Rural 11:29
14 Leopold König (Cze) Team NetApp
15 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech powered by C10 both s.t.
16 Rubens Bertogliati (Sui) Team Type 1 - Sanofi Aventis 11:39
17 Sandy Casar (Fra) FDJ 11:43
18 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana 11:49
19 Andri Palomares Villaplana (Esp) Andalucia Caja Granada s.t.
20 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 12:08
21 Alexandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana s.t.
22 Andréa Noe (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli 12:16
23 Francis Mourey (Fra) FDJ 12:33
24 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli 13:15
25 Jesus Del Nero (Esp) Team NetApp 13:42
26 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin - Cervelo s.t.
27 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma - Lotto 13:48
28 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor - Vivelo 14:08
29 Anthony Roux (Fra) FDJ 14:20
30 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 14:32
31 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia es Passion - Café de Colombia 14:39
32 Aitor Perez Arrieta (Esp) Lampre - ISD 17:30
33 Romain Zingle (Bel) Cofidis le Crédit en Ligne 30:34
34 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank SunGard 30:40
35 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team 30:59
36 Svein Tuft (Can) Team Spidertech powered by C10 31:02
37 Julien Fouchard (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne 31:10
38 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD 31:17
39 Jacobus Venter (RSA) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard 31:31
40 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank SunGard 31:45
41 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia es Passion - Café de Colombia 32:07
42 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech powered by C10 32:54
43 Denis Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD 33:25
44 Murillo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin - Cervelo 33:29
45 Rémi Pauriol (Fra) FDJ 34:42
46 Yann Huguet (Fra) Skil-Shimano 36:14
47 Rubén Martinez Hernandez (Esp) Caja Rural 38:56
48 Jan Barta (Cze) Team NetApp 43:43
49 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank SunGard 43:51
50 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano 50:46
51 André Greipel (Ger) Omega Pharma - Lotto 58:06
52 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Saxo Bank SunGard 58:57
53 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 - Sanofi Aventis 59:09
54 Diego Milan Jimenez (Esp) Caja Rural 1:02:19
55 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin - Cervelo 1:05:50
56 Lucas Euser (USA) Team Spidertech powered by C10 1:06:21
57 Artur Vichot (Fra) FDJ 1:07:32
58 Yohan Bagot (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne 1:07:47
59 Eloy Ruiz Pinto (Esp) Andalucia Caja Granada 1:08:26
60 Enrico Magazzini (Ita) Lampre - ISD 1:10:21
61 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team 1:10:36
62 Damiano Margutti (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia 1:10:42
63 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team 1:12:16
64 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 1:14:39
65 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli 1:15:00
66 Stefan Van Dijck (Ned) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard 1:17:27
67 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
68 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 - Sanofi Aventis both s.t.
69 Ruben Reig Conejero (Esp) Caja Rural 1:17:33
70 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma - Lotto 1:17:40
71 Sacha Modolo (Ita) Colnago - CSF Inox 1:17:42
72 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural 1:17:43
73 Manuel Ortega Ocana (Esp) Andalucia Caja Granada 1:17:48
74 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma - Lotto s.t.
75 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 1:17:59
76 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre - ISD 1:18:05
77 Jose Alberto Benitez Roman (Esp) Andalucia Caja Granada 1:18:07
78 Valeryi Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 - Sanofi Aventis 1:18:08
79 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana 1:18:16
80 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana 1:18:20
81 Jose Luis Roldan Carmona (Esp) Andalucia Caja Granada 1:18:25
82 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor - Vivelo 1:18:30
83 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1:18:33
84 Angelo Pagani (Ita) Colnago - CSF Inox s.t.
85 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne 1:18:52
86 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia es Passion - Café de Colombia 1:19:00
87 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre - ISD
88 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
89 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale all s.t.
90 Hugo Salazar Castaneda (Col) Colombia es Passion - Café de Colombia 1:19:20
91 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia s.t.
92 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank SunGard 1:19:26
93 Bünyamin Ozdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team 1:19:32
94 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma - Lotto 1:19:40
95 Thomas Bonnin (Fra) Skil-Shimano 1:19:55
96 Igor Romero Etxebarria (Esp) Caja Rural 1:20:00
97 Alexander Ryabkin (Rus) Caja Rural 1:20:03
98 Tyler Farrar (USA) Team Garmin - Cervelo 1:20:33
99 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank SunGard 1:20:37
100 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:20:43
101 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago - CSF Inox 1:21:38
102 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre - ISD 1:22:38
103 Brett Daniel Lancaster (Aus) Team Garmin - Cervelo 1:23:39
104 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma - Lotto 1:23:48
105 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Saxo Bank SunGard 1:25:09
106 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 1:25:43
107 Jempy Drucker (Lux) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard 1:25:49
108 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor - Vivelo s.t.
109 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia 1:26:40
110 Evert Verbist (Bel) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard 1:26:44
111 Robin Chaigneau (Ned) Skil-Shimano 1:26:57
112 David Bernabeu Armengol (Esp) Andalucia Caja Granada 1:26:58
113 Ahmet Akdilek (Tur) Manisaspor Cycling Team 1:27:08
114 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp 1:27:21
115 Juan Jose Lobato Del Valle (Esp) Andalucia Caja Granada 1:27:51
116 Andres Martinez Montero (Col) Colombia es Passion - Café de Colombia 1:28:20
117 Antonio Cabello Baena (Esp) Andalucia Caja Granada 1:30:22
118 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli 1:30:57
119 Feng Han (Chn) Skil-Shimano 1:31:03
120 Paolo Locatelli (Ita) Colnago - CSF Inox 1:34:27
121 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano 1:35:24
122 Sergio Lagana (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia s.t.
123 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini - Neri Sottoli 1:35:44
124 Will Routley (Can) Team Spidertech powered by C10 1:36:05
125 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini - Neri Sottoli 1:36:21
126 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team 1:36:44
127 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli 1:36:59
128 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 - Sanofi Aventis 1:37:17
129 Rob Goris (Bel) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard 1:37:55
130 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 1:39:55
131 Wim De Vocht (Bel) Saxo Veranda's Willems-Accent SunGard 1:40:10
132 Timon Seubert (Ger) Team NetApp 1:42:26
133 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 1:44:52
134 Giorgio Brambila (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia 1:45:02
135 Eric Baumann (Ger) Team NetApp 1:45:12
136 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor - Vivelo
137 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia
138 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 - Sanofi Aventis all s.t.
139 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team 1:45:24
140 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor - Vivelo 1:45:32
141 Filippo Baggio (Ita) De Rosa - Ceramica Flaminia 1:46:10
142 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli 1:48:42

 


Related Photo Galleries


Tour of Turkey April 24/11 - May 1/11,

Stage 5
Stage 6
Stage 7
Stage 8

Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
D'Ornellas (+4767) - July 20
 
ARG button Sept 17.14
 

 
Bikesports - August 12
 

 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login