Canadian Cyclist Cervelo S2 24-7 1 - March 29
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
Williams Cycling March 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
OGC Giro Factor CC2 - April 7
 

Daily News


 

October 16/12 22:30 pm - Langkawi International Mountain Bike Challenge - Stage 1


Posted by Editoress on 10/16/12
 

Day 2 of Langkawi International Mountain Bike Challenge (LIMBC) 2012 saw new leaders wearing the yellow jersey in the Men's Open and Women's Open categories.

World Cup fifth-place Fabian Giger of Rabobank-Giant took the yellow jersey as the first rider to cross the finishing line of LIMBC Stage 1 at Eagle's Square today.

The Swiss rider from Team Rabobank-Giant clocked 2:23:07.964 ahead Kristian Hynek of Ceska Sporitelna Specialized and defending champion Karl Platt from Team Bull.


Fresh from his victory in a Cross Country World Cup test event in Guiyang, China, Giger used his new XtC Advanced SL 29er bicycle today to win the 65km Langkawi's Round Island course.

Billed as one of the challenge's favourites, he was dominant from the start by controlling the pace ahead of the leading pack and finished the race with 29.556 seconds advantage for tomorrow's Stage 2 duel ahead of Hynek who finished with a rear punctured tyre in the last 3km today.

"I am happy it worked pretty well for me after we have to go through the muddy and slippery track. Me and my teammates were very much into the lead in the jungle. Now, my mind is set for tomorrow's race," said Giger to the reporters after the prize giving ceremony.

Asked about his strategy for Stage 2, he said: "I will try my best to keep the yellow jersey. Tomorrow is another day and I predict it will be a close fight."


In the Women's Open, Lea Davidson from Team Specialized clinched the pink jersey after a close battle with three riders in the final section.

She managed to surge ahead of defending champion Nathalie Schneitter of Colnago Sudtirol and third-placed Janka Stevkova who had to be satisfied with third placing due to tyre puncture occurred during the last mile.

Yesterday's prologue winner, Eva Lechner was also left to lament her bad luck when the Italian lass suffered a leg cramp during the four-rider battle towards the end.


"It was a close fight. We exchanged position often during the race right from the start. I am so happy to sprint ahead three of my competitors and it is important for me to win it today. I would certainly have to ride much better for tomorrow," said Davidson, who crossed the line with 3:07:12.385.

Meanwhile, Malaysia's best finishes were Masziyaton Binti Mohd Radzi with 10th placing in the Women's Open and Fauzan Ahmad Lutfi who made a decent outing against world class competitors by finishing 13th in the Men's Open.

Tomorrow's Stage 2 is a 45km race from East to West Langkawi starting from Lagenda Park, followed by a gruelling Stage 3, the 60km Langkawi Marathon.  Stage 4 is an Olympic distance Cross Country race around Langkawi GeoPark followed by Stage 5, a stunning beach front finale around a short circuit at Pantai Kok.

 

Canada's John Ray Funk (Deadgoat Racing) won the stage and continues to lead the in Senior Masters

 

Press release

 

Day 2/Stage 1: Round Island, 65km
 
Senior Masters
1 John Ray Funk (Can) Deadgoat Racing 3:34:04
2 Hartmut Hofmann (Ger) at 0:07
3 Charles H.B Stander (RSA) Concept Cyclery Specialised 8:43
4 Abdul Razak Kamis (Mas) Kedah 24:46
5 Chua Tuan Muar (Mas) Amaniz Cycling 37:55
6 Kwan Kah Yong (Mas) Scott Malaysia 40:59
7 Zamani Supartin (Mas) Le Tua 57:29
8 Frank D Viermann (Ger) P.Pinang 1:27:54
9 Farizul Latif Zulkipli (Mas) Scott Malaysia 1:33:59
10 Che Mansor B Kamis (Mas) 1:55:30
 
Open Men
1 Fabian Giger (Sui) Rabobank-Giant Offroad Team 2:23:08
2 Kristian Hynek (Cze) Ceska Sporitelna Specialized at 0:37
3 Karl Platt (Ger) Team Bulls 1:47
4 Emil Lindgren (Swe) Rabobank-Giant Offroad Team 3:01
5 Max Knox (RSA) Team Specialized 5:02
6 Leisling Matthias (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 7:11
7 Hendrik Jaap Moorlag (Ned) Rabobank-Giant Offroad Team 7:20
8 Todd Wells (USA) Team Specialized 8:33
9 Burry Stander (RSA) Team Specialized 8:49
10 Marx Torsten (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 8:55
11 Florian Vogel (Sui) Scott Swisspower 11:13
12 Karl Markt (Aut) Feltz-O-Bionic 14:23
13 Steffen Thum (Ger) Ultra Sports Racing 19:30
14 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Amaniz Cycling 19:53
15 Na Sanghoon (Kor) Korea 20:12
16 Pangerl Philipp (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 21:33
17 Mohd Radzi Mohamad Ayub (Mas) Kedah SBS Giant 25:33
18 Mohd Razif Salleh (Mas) Chiru Endurance 25:46
19 Yoo Bumjin (Kor) Korea 27:12
20 Abdol Malik Mohd Shafari (Mas) Kedah SBS Giant 31:31
21 Robert James Wardell (GBr) Alpine Bikes Racing 31:54
22 Florian Willbold (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 32:21
23 Manan Anuar (Mas) Kedah SBS Giant 33:32
24 Surasuk Taweesman (Tha) Chiru Endurance 39:49
25 Kwon Soonwoo (Kor) Korea 39:58
26 Mohamad Zul Ashraf Bin Zamlkedah (Mas) SBS Giant 40:23
27 Saiful Khohar Bin Abd Halim (Mas) Endurace Team 1 40:47
28 Riccardo Ridolfi (Ita) Scott Rc New Limits 42:38
29 Lim Yew Meng (Mas) Chiru Endurance 42:47
30 Simon Gegenheimer (Ger) Ultra Sports Racing 42:55
31 Terasak Boonchuay (Tha) Chiru Endurance 45:54
32 Muhamad Emir Shafiq Zainal (Mas) Aamaniz Cycling 47:01
33 Mohd Shahrul Nizam Bin Che Pbatm (Mas) 47:12
34 Muhammad Hazwan Bin Azmen (Mas) Orbea Malaysia 48:59
35 Zamzi Muhamad (Mas) Arus 50:19
36 Surachet Singjui (Tha) Endurace Phuket Beach Boy 56:49
37 Mohd Nor Rizuan Bin Zainal (Mas) PBATM 57:12
38 Nor Azlan Bin Zolkefli (Mas) Scott Malaysia 59:41
39 Junaidi Hashim (Sin) Singapore Cycling Federation 1:00:23
40 Mohamad Khaniz Bin Omar (Sin) Singapore Cycling Federation s.t.
41 Mohamad Faris Abdul Razak (Mas) Kedah/PDRM 1:01:06
42 Mohd Arif Bin Che Awang (Mas) Chiru WTB 1:04:34
43 Lau Cze Kuang (Mas) 1:07:07
44 Wilson Low Wei Cheng (Sin) Singapore Cycling Federation 1:09:24
45 Shaiful Ahmad (Mas) Amaniz Cycling 1:10:28
46 Mohammad Nurhaimin Bin Awabrunei (Bru) 1:10:29
47 Roger Walder (Sui) Scott Swisspower 1:12:11
48 Kuhuzairi B Abdul Bakar (Mas) Scott Malaysia 1:12:18
49 Michael John Williams (Aus) 1:15:59
50 Ivan Tay Chin Seng (Sin) Singapore Cycling Federation 1:16:33
51 Mohd Shawal Bin Mohd (Mas) Shafeavanti Team 1:17:27
52 Muhammad Nurjamri Bin Joha Brunei (Bru) 1:17:31
53 Shamsul Firdaus Bin Shahida Pahang (Mas) 1:18:28
54 Richard Ben Hendy (Aus) 1:20:16
55 Suhardi Bin Hasan (Mas) Lapierre KT 1:22:15
56 Wan Mohammed Najmee Wan (Mas) Mlapierre KT s.t.
57 Lim Chin Hong (Mas) Lapierre KT 1:24:31
58 Muhamad Suhaimi Abdul (Mas) Scott Malaysia 1:24:52
59 Muhammad Shaid Abdul (Mas) Samadendurace Team 2 1:27:15
60 Mohd Faizal Md Pilus (Mas) Ambank 1:32:30
61 Sulheilmy Ahmad Isa (Mas) Recovery 1:48:15
62 Mohamad Syafiq Abidin (Mas) Langkawi Cycling Team 1:49:38
63 Julian Kaub (Mas) 2:01:39
64 Michael Sahari (Mas) Ambank 2:06:06
65 Quah Ooi Ken (Mas) Scott Malaysia 2:08:12
66 Abdul Kadir Bin Abas (Mas) 2:13:12
67 Chan Weng Leong (Mas) Scott Malaysia s.t.
68 Khairul Amin Ahmad Riozuan (Mas) Kedah 2:18:12
69 Muhammad Raihaan Bin Abd Azbrunei (Bru) 2:23:12
DNF Izwan Md Sumairi (Mas) Majlis Perbandaran Klang
DNF Mohamad Hafiz Bin Mohamed (Mas) Avanti Team
DNF Amri Ismail (Mas) Arus
DNF Foong Weng Kong (Mas)
DNS Muhammad Naim Bin Abdul Aziz (Mas)
 
Open Women
1 Lea Davison (USA) Team Specialized 3:01:17
2 Nathalie Schneitter (Sui) Colnago Sudtirol at 0:13
3 Janka Stevkova (Svk) Slovakia 0:15
4 Eva Lechner (Ita) Colnago Sudtirol 0:48
5 Elisabeth Sveum (Nor) Norway 1:42
6 Blaza Klemencic (Slo) Felt Otztal X-Bionic 5:57
7 Julia Innerhofer (Ita) Colnago Sudtirol 11:06
8 Cherise Stander (RSA) Momentum Toyota 15:23
9 Jenni King (Aus) Anytime Fitness / Trek 17:52
10 Masziyaton Binti Mohd Radzi (Mas) Kedah SBS Giant 19:46
11 Junaidah Juss (Mas) Arus 32:20
12 Melanie Leveau (Fra) Hora Du Bush 43:33
13 Nurul Suhada Bt Zainal (Mas) Terengganu 53:58
14 Noor Fadilah Saiedin (Mas) Arus 54:00
15 Siti Fatimah Binti Ismail (Mas) Kedah 1:17:44
16 Adinya Sai Samorn (Tha) Chiru Endurace 1:20:13
17 Ain Nurul Huda Rusli (Mas) Chiru Endurace 1:35:46
18 Laura Liong (Sin) 2:07:18
19 Sharina Binti Shafei (Mas) Langkawi 2:22:18
 
Masters
1 Marzio Deho (Ita) Cicli Olympia 2:39:43
2 Nicholas Craig (GBr) Scott UK 2:23
3 Anthony White (GBr) Cannondale Mt Zoom Racing 21:04
4 Prasert Chitmart (Tha) Endurace Phuket Beach Boy 27:32
5 Vanni Balboni (Ita) Green Devils Team 30:47
6 Zhen Feng (USA) Volt Racing 41:42
7 Gregory John Dick (NZl) Malborough Mountainbike Clu 47:15
8 Loh Ching Soo (Mas) Singapore Five-O 49:50
9 Lance Andwew Portman (Aus) Asphar Surveying 49:57
10 Takuma Dan (Jpn) Club 3719 53:10
11 Yuttana Chukaew (Tha) Endurace Phuket Beach Boy 58:29
12 Robert Rowe (Aus) 1:06:56
13 Muhamad Razli Ibrahim (Mas) Amaniz Cycling 1:19:04
14 Andy Tiong Telk Mewg (Mas) Langkawi 1:24:15
15 Mohamad Yusof Ilah (Mas) Chiru Endurace 1:34:47
16 Azman Bin Mohd Nor (Mas) Chiru Endurace 1:53:58
17 Kenneth Koh (Sin) 2:03:58
18 Ridzuan Bin Abd Rahim (Mas) DTM
19 Mohd Sahak Bin Zaiwi (Mas) DTM both s.t.
20 Azman Bin Abu Hassan (Mas) 2:23:58
 
GC
 
Senior Masters
1 John Ray Funk (Can) Deadgoat Racing 3:40:55
2 Hartmut Hofmann (Ger) at 0:48
3 Charles H.B Stander (RSA) Concept Cyclery Specialised 9:00
4 Abdul Razak Kamis (Mas) Kedah 26:24
5 Chua Tuan Muar (Mas) Amaniz Cycling 38:29
6 Kwan Kah Yong (Mas) Scott Malaysia 41:31
7 Zamani Supartin (Mas) Le Tua 57:53
8 Frank D Viermann (Ger) P.Pinang 1:28:58
9 Farizul Latif Zulkipli (Mas) Scott Malaysia 1:36:08
10 Che Mansor B Kamis (Mas) 1:57:57
 
Open Men
1 Fabian Giger (Sui) Rabobank-Giant Offroad Team 2:28:30
2 Kristian Hynek (Cze) Ceska Sporitelna Specialized at 0:30
3 Karl Platt (Ger) Team Bulls 1:51
4 Emil Lindgren (Swe) Rabobank-Giant Offroad Team 2:53
5 Max Knox (RSA) Team Specialized 5:22
6 Hendrik Jaap Moorlag (Ned) Rabobank-Giant Offroad Team 7:14
7 Leisling Matthias (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 7:16
8 Todd Wells (USA) Team Specialized 8:32
9 Burry Stander (RSA) Team Specialized 8:51
10 Marx Torsten (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 9:08
11 Florian Vogel (Sui) Scott Swisspower 10:59
12 Karl Markt (Aut) Feltz-O-Bionic 14:29
13 Steffen Thum (Ger) Ultra Sports Racing 19:29
14 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Amaniz Cycling 20:30
15 Na Sanghoon (Kor) Korea 20:35
16 Pangerl Philipp (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 22:05
17 Mohd Radzi Mohamad Ayub (Mas) Kedah SBS Giant 26:47
18 Mohd Razif Salleh (Mas) Chiru Endurance 26:53
19 Yoo Bumjin (Kor) Korea 27:53
20 Robert James Wardell (GBr) Alpine Bikes Racing 32:08
21 Abdol Malik Mohd Shafari (Mas) Kedah SBS Giant 32:31
22 Florian Willbold (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 33:01
23 Manan Anuar (Mas) Kedah SBS Giant 34:03
24 Kwon Soonwoo (Kor) Korea 40:38
25 Surasuk Taweesman (Tha) Chiru Endurance 41:17
26 Mohamad Zul Ashraf Bin Zamlkedah (Mas) SBS Giant 41:42
27 Saiful Khohar Bin Abd Halim (Mas) Endurace Team 1 41:48
28 Simon Gegenheimer (Ger) Ultra Sports Racing 42:44
29 Riccardo Ridolfi (Ita) Scott Rc New Limits 43:26
30 Lim Yew Meng (Mas) Chiru Endurance 44:12
31 Terasak Boonchuay (Tha) Chiru Endurance 47:04
32 Muhamad Emir Shafiq Zainal (Mas) Aamaniz Cycling 48:26
33 Mohd Shahrul Nizam Bin Che Pbatm (Mas) 48:42
34 Muhammad Hazwan Bin Azmen (Mas) Orbea Malaysia 50:29
35 Zamzi Muhamad (Mas) Arus 51:42
36 Surachet Singjui (Tha) Endurace Phuket Beach Boy 57:53
37 Mohd Nor Rizuan Bin Zainal (Mas) PBATM 58:05
38 Junaidi Hashim (Sin) Singapore Cycling Federation 1:01:27
39 Nor Azlan Bin Zolkefli (Mas) Scott Malaysia 1:01:35
40 Mohamad Khaniz Bin Omar (Sin) Singapore Cycling Federation 1:01:56
41 Mohamad Faris Abdul Razak (Mas) Kedah/PDRM 1:02:33
42 Mohd Arif Bin Che Awang (Mas) Chiru WTB 1:05:54
43 Lau Cze Kuang (Mas) 1:08:56
44 Wilson Low Wei Cheng (Sin) Singapore Cycling Federation 1:10:42
45 Mohammad Nurhaimin Bin Awabrunei (Bru) 1:12:13
46 Roger Walder (Sui) Scott Swisspower 1:12:45
47 Shaiful Ahmad (Mas) Amaniz Cycling 1:13:03
48 Kuhuzairi B Abdul Bakar (Mas) Scott Malaysia 1:13:30
49 Michael John Williams (Aus) 1:17:42
50 Ivan Tay Chin Seng (Sin) Singapore Cycling Federation 1:18:30
51 Muhammad Nurjamri Bin Joha Brunei (Bru) 1:18:59
52 Mohd Shawal Bin Mohd (Mas) Shafeavanti Team 1:19:32
53 Shamsul Firdaus Bin Shahida Pahang (Mas) 1:20:28
54 Richard Ben Hendy (Aus) 1:22:12
55 Suhardi Bin Hasan (Mas) Lapierre KT 1:23:25
56 Wan Mohammed Najmee Wan (Mas) Mlapierre KT 1:23:34
57 Lim Chin Hong (Mas) Lapierre KT 1:26:10
58 Muhamad Suhaimi Abdul (Mas) Scott Malaysia 1:26:43
59 Muhammad Shaid Abdul (Mas) Samadendurace Team 2 1:28:56
60 Mohd Faizal Md Pilus (Mas) Ambank 1:35:39
61 Sulheilmy Ahmad Isa (Mas) Recovery 1:50:46
62 Mohamad Syafiq Abidin (Mas) Langkawi Cycling Team 1:52:06
63 Julian Kaub (Mas) 2:04:34
64 Michael Sahari (Mas) Ambank 2:09:17
65 Quah Ooi Ken (Mas) Scott Malaysia 2:11:19
66 Abdul Kadir Bin Abas (Mas) 2:15:57
67 Chan Weng Leong (Mas) Scott Malaysia 2:16:24
68 Khairul Amin Ahmad Riozuan (Mas) Kedah 2:21:48
69 Muhammad Raihaan Bin Abd Azbrunei (Bru) 2:23:57
 
Open Women
1 Lea Davison (USA) Team Specialized 3:07:12
2 Nathalie Schneitter (Sui) Colnago Sudtirol at 0:16
3 Janka Stevkova (Svk) Slovakia 0:33
4 Eva Lechner (Ita) Colnago Sudtirol 0:44
5 Elisabeth Sveum (Nor) Norway 2:22
6 Blaza Klemencic (Slo) Felt Otztal X-Bionic 6:16
7 Julia Innerhofer (Ita) Colnago Sudtirol 11:22
8 Cherise Stander (RSA) Momentum Toyota 15:46
9 Jenni King (Aus) Anytime Fitness / Trek 18:24
10 Masziyaton Binti Mohd Radzi (Mas) Kedah SBS Giant 20:55
11 Junaidah Juss (Mas) Arus 33:48
12 Melanie Leveau (Fra) Hora Du Bush 44:50
13 Nurul Suhada Bt Zainal (Mas) Terengganu 55:51
14 Noor Fadilah Saiedin (Mas) Arus 56:21
15 Siti Fatimah Binti Ismail (Mas) Kedah 1:20:03
16 Adinya Sai Samorn (Tha) Chiru Endurace 1:23:07
17 Ain Nurul Huda Rusli (Mas) Chiru Endurace 1:37:59
18 Laura Liong (Sin) 2:09:01
19 Sharina Binti Shafei (Mas) Langkawi 2:29:20
 
Masters
1 Fabian Giger (Sui) Rabobank-Giant Offroad Team 2:28:30
2 Kristian Hynek (Cze) Ceska Sporitelna Specialized at 0:30
3 Karl Platt (Ger) Team Bulls 1:51
4 Emil Lindgren (Swe) Rabobank-Giant Offroad Team 2:53
5 Max Knox (RSA) Team Specialized 5:22
6 Hendrik Jaap Moorlag (Ned) Rabobank-Giant Offroad Team 7:14
7 Leisling Matthias (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 7:16
8 Todd Wells (USA) Team Specialized 8:32
9 Burry Stander (RSA) Team Specialized 8:51
10 Marx Torsten (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 9:08
11 Florian Vogel (Sui) Scott Swisspower 10:59
12 Karl Markt (Aut) Feltz-O-Bionic 14:29
13 Steffen Thum (Ger) Ultra Sports Racing 19:29
14 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Amaniz Cycling 20:30
15 Na Sanghoon (Kor) Korea 20:35
16 Pangerl Philipp (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 22:05
17 Mohd Radzi Mohamad Ayub (Mas) Kedah SBS Giant 26:47
18 Mohd Razif Salleh (Mas) Chiru Endurance 26:53
19 Yoo Bumjin (Kor) Korea 27:53
20 Robert James Wardell (GBr) Alpine Bikes Racing 32:08
21 Abdol Malik Mohd Shafari (Mas) Kedah SBS Giant 32:31
22 Florian Willbold (Ger) Black Tusk Racing By Tomotion 33:01
23 Manan Anuar (Mas) Kedah SBS Giant 34:03
24 Kwon Soonwoo (Kor) Korea 40:38
25 Surasuk Taweesman (Tha) Chiru Endurance 41:17
26 Mohamad Zul Ashraf Bin Zamlkedah (Mas) SBS Giant 41:42
27 Saiful Khohar Bin Abd Halim (Mas) Endurace Team 1 41:48
28 Simon Gegenheimer (Ger) Ultra Sports Racing 42:44
29 Riccardo Ridolfi (Ita) Scott Rc New Limits 43:26
30 Lim Yew Meng (Mas) Chiru Endurance 44:12
31 Terasak Boonchuay (Tha) Chiru Endurance 47:04
32 Muhamad Emir Shafiq Zainal (Mas) Aamaniz Cycling 48:26
33 Mohd Shahrul Nizam Bin Che Pbatm (Mas) 48:42
34 Muhammad Hazwan Bin Azmen (Mas) Orbea Malaysia 50:29
35 Zamzi Muhamad (Mas) Arus 51:42
36 Surachet Singjui (Tha) Endurace Phuket Beach Boy 57:53
37 Mohd Nor Rizuan Bin Zainal (Mas) PBATM 58:05
38 Junaidi Hashim (Sin) Singapore Cycling Federation 1:01:27
39 Nor Azlan Bin Zolkefli (Mas) Scott Malaysia 1:01:35
40 Mohamad Khaniz Bin Omar (Sin) Singapore Cycling Federation 1:01:56
41 Mohamad Faris Abdul Razak (Mas) Kedah/PDRM 1:02:33
42 Mohd Arif Bin Che Awang (Mas) Chiru WTB 1:05:54
43 Lau Cze Kuang (Mas) 1:08:56
44 Wilson Low Wei Cheng (Sin) Singapore Cycling Federation 1:10:42
45 Mohammad Nurhaimin Bin Awabrunei (Bru) 1:12:13
46 Roger Walder (Sui) Scott Swisspower 1:12:45
47 Shaiful Ahmad (Mas) Amaniz Cycling 1:13:03
48 Kuhuzairi B Abdul Bakar (Mas) Scott Malaysia 1:13:30
49 Michael John Williams (Aus) 1:17:42
50 Ivan Tay Chin Seng (Sin) Singapore Cycling Federation 1:18:30
51 Muhammad Nurjamri Bin Joha Brunei (Bru) 1:18:59
52 Mohd Shawal Bin Mohd (Mas) Shafeavanti Team 1:19:32
53 Shamsul Firdaus Bin Shahida Pahang (Mas) 1:20:28
54 Richard Ben Hendy (Aus) 1:22:12
55 Suhardi Bin Hasan (Mas) Lapierre KT 1:23:25
56 Wan Mohammed Najmee Wan (Mas) Mlapierre KT 1:23:34
57 Lim Chin Hong (Mas) Lapierre KT 1:26:10
58 Muhamad Suhaimi Abdul (Mas) Scott Malaysia 1:26:43
59 Muhammad Shaid Abdul (Mas) Samadendurace Team 2 1:28:56
60 Mohd Faizal Md Pilus (Mas) Ambank 1:35:39
61 Sulheilmy Ahmad Isa (Mas) Recovery 1:50:46
62 Mohamad Syafiq Abidin (Mas) Langkawi Cycling Team 1:52:06
63 Julian Kaub (Mas) 2:04:34
64 Michael Sahari (Mas) Ambank 2:09:17
65 Quah Ooi Ken (Mas) Scott Malaysia 2:11:19
66 Abdul Kadir Bin Abas (Mas) 2:15:57
67 Chan Weng Leong (Mas) Scott Malaysia 2:16:24
68 Khairul Amin Ahmad Riozuan (Mas) Kedah 2:21:48
69 Muhammad Raihaan Bin Abd Azbrunei (Bru) 2:23:57

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
D'Ornellas (+6469) - Sept 20
 
ARG button Sept 17.14
 

 
Bikesports - August 12
 

 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login