Canadian Cyclist

 

September 3/18 20:00 pm - Green Mountain Stage race: Stage 3 results


Posted by Editoress on 09/3/18
 

Results from the third stage of the Green Mountain Stage race in Waitsfield, VT on September 2nd

Stage 3: Cutaway Mad River RR
 
Women, 1/2/3, 104 km
1 Emma Langley (USA) DORNIER Racing Women 3:25:10
2 Emma White (USA) RALLY CYCLING at 0:03
3 Emma Lujan (Can) Project Echelon s.t.
4 Emily Marcolini (Can) Independent 0:17
5 Laura Jorgensen (USA) Feed Hungry Kids Project 0:53
6 Stefanie Sydlik (USA) QCW Cycling 1:23
7 Courteney Lowe (USA) Feed Hungry Kids Project 1:33
8 Britt Mason (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 1:36
9 Regina Legge (USA) GREEN LINE VELO driven by Zipcar 2:12
10 Ann-Pascale Ouellet (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 2:26
11 Katie Clouse (USA) Miller School of Albemarle 2:33
12 Luce Bourbeau (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 2:54
13 Lane Marder (USA) B2C2 p/b JRA Cycles 3:02
14 Cat Culkin (USA) 3T/Q+M 3:57
15 Allyson Gillard (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 4:17
16 Rachel Jordan (USA) Charlottesville Racing Club 4:28
17 Amie Krasnozon (Can) Midweek Cycling 6:01
18 Clio Dinan (USA) Independent 6:36
19 Emma Edwards (USA) B2C2 p/b JRA Cycles 13:08
20 Jane Tullis (USA) Miller School of Albemarle 13:22
21 Angela Parrotta (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 19:13
22 Paige Kostanecki (USA) NSMI Racing 26:28
 
Pro/1/2 Men, 166.56 km
1 Barry Miller (USA) New England Devo p/b Cadence Wealth Mana 4:10:47
2 Michael Landry (USA) CT Cycling Advancement Program at 0:11
3 Nicholas Diniz (Can) NCCH Elite p/b MGCC 0:34
4 Daniel Nuzzo-Mueller (USA) Community Bicycle Racing 1:23
5 Nathan Brown (USA) Independent 2:48
6 William Dugan (USA) Project Supertraining 3:01
7 Zach Nehr (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale 3:09
8 Bryan Lewis (USA) BSlow Racing p/b Cutaway 3:13
9 Connor Ryan (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON/FOUNDING FARME 3:15
10 Cooper Shanks (USA) Dolce Vita Freewheel p/b SL2 3:21
11 Will Cooper (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale 3:57
12 Thomas Wavrin (USA) Pacific Premier Bank Cycling Team 4:03
13 Chris Wanley (USA) BaseMediaRacing 4:13
14 Camden Black-Ingersoll (USA) Downeast Racing 4:33
15 Justin Mauch (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 4:34
16 Jackson Duncan (USA) Team Illuminate 4:51
17 Connor Toppings (Can) Probaclac/Devinci s.t.
18 Martin Rupes (Can) NCCH p/b MGCC 5:19
19 Édouard Beaudoin (Can) Probaclac/Devinci 5:54
20 Sean Gardner (USA) Gateway Harley Davidson/Trek Development 5:58
21 Francis Izquierdo-Bernier (Can) Probaclac/Devinci 6:21
22 Connor Jennings (USA) Velocio Northeast 6:48
23 Alexandre Latil (Fra) Veloselect- Apogée 7:28
24 Chad Capobianco (USA) DistrictTaco Racing 8:59
25 Camden Vodicka (USA) Team California 9:02
26 Matt Zimmer (USA) Gateway Harley-Davidson Trek U25 9:03
27 Richard Arnopol (USA) Project Echelon Racing 9:53
28 Ian Clarke (USA) CRCA/Jamison Capital-Cannondale 10:42
29 Matt McLoone (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 10:54
30 Ryan Rudderham (Can) RealDeal|Aquila 12:09
31 Jake Henningsen (USA) Team Hungry 13:38
32 Kevin Bouchard-Hall (USA) Velocio Northeast 14:15
33 Olivier Péloquin (USA) Probaclac/Devinci 14:47
34 Felix Boutin (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 15:09
35 Allen Carr (USA) CRCA/e2Value p/b Verge Sport 15:31
36 Matthew Curbeau (USA) Velocio Northeast 15:58
37 Derek Gee (Can) Team RaceClean 16:11
38 Jordann Jones (Can) NCCH Elite p/b MGCC 16:39
39 Ryan Primeau (Can) Velo Select - Apogee 16:57
40 Stefan Zavislan (USA) Otterhaus Racing 17:09
41 Alex Kellum (USA) QCW Breakawaybikes.com P/B JLVelo 17:58
42 Samuel Lear (USA) Volharden 18:21
43 Stephen Robinson (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 18:22
44 Trevor Connor (Can) Morning Glory Cycling CLub 18:24
45 Daniel Wilson (Can) University of Toronto Road Racing 19:02
46 Daniel Lausin (USA) Gateway-Harley-Davidson/Trek 19:19
47 Daniel Koszela (Can) Win Cycling Center 19:28
48 John Shalekbriski (USA) Otterhaus Racing 19:58
49 William Goodfellow (USA) VeloSelect 20:02
50 Samuel James (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 20:18
51 Paul Lengermann (USA) DistrictTaco Racing 20:34
52 Baris Aytan (USA) CRCA/Foundation 20:40
53 Pierre-Bernard Thiffault (USA) Hedrick Racing 21:05
54 Jake Hollenbach (USA) Hollenbach & Friends 21:19
55 Laurent Gervais (USA) Aevolo cycling 22:06
56 Max Rubarth (Can) Probaclac/Devinci 22:08
57 Adam Jamieson (Can) Silber Pro Cycling 22:23
58 Sean Burger (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale 22:45
59 Simon Jones (USA) Miller School of Albemarle 22:45
60 Will Riffelmacher (USA) THE OLYMPIC CLUB 23:15
61 Tim Savre (USA) Project Echelon Racing 23:32
62 Michael Foley (Can) Team raceclean 23:50
63 Emile Farrell Dessureault (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 23:55
64 Ralph Pahlmeyer (USA) CRCA/Foundation 24:32
65 Thomas Humphreys (USA) UCI CT: CCB Foundation - Sicleri 25:03
66 Clay Moon (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 25:35
67 Taylor Pearman (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 25:46
68 Derrick Butler (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale 26:03
69 Justin Purificati (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 27:06
70 Richard Furchtgott (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON/FOUNDING FARME 27:38
71 Timothy Rugg (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 27:44
72 Charles McCarthy (USA) 1K2GO SPORTS 28:01
73 Antoine Ippersiel (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 29:59
74 Guillaume Davidson (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 31:03
75 Will Gleason (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale 32:02
76 Ross Baldwin (USA) CRCA/Jamison Capital - Cannondale 38:22
77 Gabriel Guay (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 38:28
78 Michael Boardman (USA) CRCA / Rockstar Games 39:44
79 Erik Post (USA) CRCA/Jamison Capital - Cannondale 40:02
80 Gorgi Popstefanov (USA) Metra/XRCEL/Cycles 54 40:12
81 Evan Hartig (USA) Project Echelon Racing 41:09
82 Stephen Jette (USA) New England Devo p/b Cadence Wealth Mana 43:48
83 Christian Gomes (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 47:05
84 Eliot Pitney (USA) Downeast Racing 53:25
85 Navarro Fong Roy (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 54:13
86 Benjamin Cook (USA) Base Media Racing 59:38
87 Ranjodh Gill (USA) Otterhaus Performance Coaching 01:46
88 Alex Tenelshof (USA) BaseMedia Racing 10:11
89 Marc Allard (Can) Independent 18:44
90 Stephen Alexander (USA) CRCA/Foundation 30:00
91 Kevin Goguen (USA) CRCA/Jamison Capital - Cannondale 30:32
DNF Ben Foster (USA) Socalcycling.com Team  
DNF Austin Venhuizen (USA) Subaru Santa Monica p/b Alfa  
DNF Sacha Cantor (Can) iBike  
DNF Sean Barrie (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON/FOUNDING FARME  
DNF Jonathan Cassivi (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell  
DNF Michael Black (USA) QCW Breakawaybikes.com P/B JLVelo  
DNF Robert Gutgesell (Can) Wheels of Bloor p/b Autostyle  
DNF Julien Gagne (Can) Devinci Probaclac  
DNF Dakota Schaeffer (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale  
DNF Keith Kelly (USA) Velocio Northeast  
 
Junior Men, 104 km
1 Francis Juneau (Can) Velo 2000 - Rhino Rack 2:57:42
2 Sean Guydish (USA) Young Medalists at 0:04
3 Magnus Sheffield (USA) Hot Tubes Development Cycling Team 0:04
4 Lane Maher (USA) Hot Tubes Development Cycling Team 0:13
5 Robin Plamondon (Can) Espoirs Elite 0:17
6 Carson Miles (Can) OBC Junior Racing Team 1:05
7 W. Harrison Nguy (USA) Frazier Cycling 1:13
8 Gabriel Shipley (USA) Miller School of Albemarle 1:16
9 Liam Holowesko (USA) Hot Tubes Development Team 1:26
10 Alexandre Poirier (Can) Club cycliste vélo 2000 s.t.
11 Jaymz Lipinski (USA) AP Junior Development p/b Corner Cycle 1:30
12 Sam Noel (USA) 1K2GO SPORTS 1:33
13 Lukas Carreau (Can) Velo 2000/Rhino Rack 1:39
14 Nathan Roberts (USA) Young Medalists 1:45
15 Eli Husted (USA) Hot Tubes Cycling 1:49
16 Joel Plamondon (Can) Espoirs Laval 1:52
17 Matthew Oliveira (Ber) Hot Tubes 1:57
18 Arnaud Beaudoin (Can) Espoirs Laval Primeau Velo 2:24
19 Braiden Voss (USA) Miller School or Albemarle 2:33
20 Derin Iscan (USA) Minuteman road club 2:35
21 Richard Elliott (Can) NCCH ELITE pb MGCC 2:54
22 Jacob Lacroix (Can) Ottawa Bicycle Club 3:09
23 Nick Koleszar (USA) CCAP/Sherpa Cycling 3:14
24 Nicolas Rivard (Can) Espoirs Élite - Primeau Vélo 3:29
25 Lucas Mariutti (USA) Miller School of Albemarle 3:33
26 William Walton (USA) Young Medalists 4:05
27 Connor Thompson (USA) Burner Fitness Development Team 4:08
28 Josh Chu (USA) KMS Cycling - Killington Mountain School 4:35
29 Jonah Vasquez (USA) Bear Development/Trek 5:13
30 Pierre Antoine Larochelle (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 8:21
31 Kevin Labelle (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 8:37
32 Joseph Krivitsky (USA) AP Junior Development 9:47
33 Benjamin Gervais (Can) Espoirs Laval 10:06
34 Ian Witkowski (USA) Young Medalists 12:58
35 Thomas Nadeau (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 14:20
36 Ryan Scott (USA) Miller School or Albemarle 15:04
37 Andre Campos (USA) Miller School of Albemarle 15:31
38 Sam Cook (NZl) Desjardins-Ford p/b Cromwell 15:41
39 Lucas Huesman (USA) CT Cycling Advancement Program 15:45
40 Henry Lord (USA) AP Junior Development Cycling Team 15:58
41 Jacob Steinfeld (USA) Team Placid Planet 16:31
42 Nicolas Bougie (Can) Espoirs Élite Primeau Vélo 17:07
43 Ben Douglas (USA) Montclair Bikery Development Team 17:12
44 Kyle Crowell (USA) CT Cycling Advancement Program 19:06
45 Juan David Buitrago (USA) Buitrago Team 19:32
46 Gabriel Melfi (Can) Independent 25:52
47 Nicolas Villamizar (USA) Ccap/Erracers 26:26
48 Antoine Dalterio (Can) Espoirs Élite - Primeau Vélo 26:26
49 John Bazaar (USA) Independent 26:41
50 Xander Jones (USA) The Connecticut Cycling Advancement Prog 30:11
51 Mark Shumaker (USA) Independent 30:29
52 Pierre-Olivier Trottier (Can) Independent 38:32
53 Johnny Meyerle (USA) CT Cycling Advancement Program 38:57
54 Rishav Kundu (USA) Connecticut Cycling Advancement Program 43:06
OTL Juan David Buitrago (USA) Buitrago Team  
OTL Ron Tuazon (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM  
 
 GC
 
Women
1 Emma White (USA) RALLY CYCLING 7:10:33
2 Emily Marcolini (Can) Independent at 0:13
3 Emma Langley (USA) DORNIER Racing Women 00:14
4 Emma Lujan (Can) Project Echelon 00:42
5 Laura Jorgensen (USA) Feed Hungry Kids Project 01:27
6 Stefanie Sydlik (USA) QCW Cycling 01:58
7 Courteney Lowe (USA) Feed Hungry Kids Project 02:39
8 Britt Mason (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 02:59
9 Regina Legge (USA) GREEN LINE VELO driven by Zipcar 03:13
10 Luce Bourbeau (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 03:24
11 Ann-Pascale Ouellet (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 03:45
12 Lane Marder (USA) B2C2 p/b JRA Cycles 04:23
13 Katie Clouse (USA) Miller School of Albemarle 04:34
14 Cat Culkin (USA) 3T/Q+M 05:26
15 Rachel Jordan (USA) Charlottesville Racing Club 06:29
16 Allyson Gillard (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 06:36
17 Amie Krasnozon (Can) Midweek Cycling 07:20
18 Clio Dinan (USA) Independent 08:13
19 Emma Edwards (USA) B2C2 p/b JRA Cycles 14:51
20 Jane Tullis (USA) Miller School of Albemarle 16:20
21 Angela Parrotta (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 21:20
22 Paige Kostanecki (USA) NSMI Racing 28:14
 
Pro/1/2 Men
1 Barry Miller (USA) New England Devo p/b Cadence Wealth Mana 7:07:43
2 Michael Landry (USA) CT Cycling Advancement Program at 0:08
3 Nicholas Diniz (Can) NCCH Elite p/b MGCC 0:58
4 Daniel Nuzzo-Mueller (USA) Community Bicycle Racing 1:37
5 Nathan Brown (USA) Independent 2:07
6 Bryan Lewis (USA) BSlow Racing p/b Cutaway 2:28
7 William Dugan (USA) Project Supertraining 2:34
8 Zach Nehr (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale 2:56
9 Will Cooper (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale 3:16
10 Connor Ryan (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON/FOUNDING FARME 3:31
11 Cooper Shanks (USA) Dolce Vita Freewheel p/b SL2 3:59
12 Justin Mauch (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 4:10
13 Chris Wanley (USA) BaseMediaRacing 4:19
14 Camden Black-Ingersoll (USA) Downeast Racing 4:20
15 Jackson Duncan (USA) Team Illuminate 4:42
16 Connor Toppings (Can) Probaclac/Devinci 5:11
17 Sean Gardner (USA) Gateway Harley Davidson/Trek Development 6:12
18 Édouard Beaudoin (Can) Probaclac/Devinci 6:15
19 Martin Rupes (Can) NCCH p/b MGCC 6:29
20 Thomas Wavrin (USA) Pacific Premier Bank Cycling Team 7:00
21 Francis Izquierdo-Bernier (Can) Probaclac/Devinci 7:05
22 Connor Jennings (USA) Velocio Northeast 7:27
23 Alexandre Latil (Fra) Veloselect- Apogée 7:43
24 Matt Zimmer (USA) Gateway Harley-Davidson Trek U25 9:05
25 Camden Vodicka (USA) Team California 9:07
26 Chad Capobianco (USA) DistrictTaco Racing 9:20
27 Richard Arnopol (USA) Project Echelon Racing 10:19
28 Matt McLoone (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 10:35
29 Ian Clarke (USA) CRCA/Jamison Capital-Cannondale 11:11
30 Ryan Rudderham (Can) RealDeal|Aquila 12:41
31 Jake Henningsen (USA) Team Hungry 14:33
32 Kevin Bouchard-Hall (USA) Velocio Northeast 14:44
33 Olivier Péloquin (USA) Probaclac/Devinci 15:15
34 Felix Boutin (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 15:38
35 Derek Gee (Can) Team RaceClean 15:46
36 Allen Carr (USA) CRCA/e2Value p/b Verge Sport 15:48
37 Matthew Curbeau (USA) Velocio Northeast 16:40
38 Jordann Jones (Can) NCCH Elite p/b MGCC 16:43
39 Stefan Zavislan (USA) Otterhaus Racing 17:17
40 Ryan Primeau (Can) Velo Select - Apogee 17:45
41 Alex Kellum (USA) QCW Breakawaybikes.com P/B JLVelo 18:22
42 Samuel Lear (USA) Volharden 19:02
43 Stephen Robinson (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 19:42
44 Daniel Wilson (Can) University of Toronto Road Racing 20:02
45 Daniel Koszela (Can) Win Cycling Center 20:34
46 Samuel James (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 20:55
47 Baris Aytan (USA) CRCA/Foundation 21:19
48 Paul Lengermann (USA) DistrictTaco Racing 21:19
49 John Shalekbriski (USA) Otterhaus Racing 21:30
50 Max Rubarth (Can) Probaclac/Devinci 21:50
51 Pierre-Bernard Thiffault (USA) Hedrick Racing 21:55
52 Trevor Connor (Can) Morning Glory Cycling CLub 22:01
53 Laurent Gervais (USA) Aevolo cycling 22:16
54 Jake Hollenbach (USA) Hollenbach & Friends 22:24
55 Adam Jamieson (Can) Silber Pro Cycling 22:27
56 Sean Burger (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale 22:55
57 Tim Savre (USA) Project Echelon Racing 23:17
58 Will Riffelmacher (USA) THE OLYMPIC CLUB 24:05
59 Michael Foley (USA) Team raceclean 24:31
60 Simon Jones (USA) Miller School of Albemarle 24:49
61 Thomas Humphreys (USA) UCI CT: CCB Foundation - Sicleri 25:26
62 Ralph Pahlmeyer (USA) CRCA/Foundation 25:37
63 Daniel Lausin (USA) Gateway-Harley-Davidson/Trek 26:05
64 Taylor Pearman (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON / FOUNDING FARM 26:09
65 Justin Purificati (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 27:09
66 Derrick Butler (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale 27:16
67 Clay Moon (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 27:19
68 Timothy Rugg (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 27:46
69 William Goodfellow (Can) VeloSelect 30:17
70 Antoine Ippersiel (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 31:05
71 Charles McCarthy (USA) 1K2GO SPORTS 31:23
72 Guillaume Davidson (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 31:36
73 Will Gleason (USA) CS Velo Racing p/b Cannondale 32:34
74 Richard Furchtgott (USA) BATTLEY HARLEY-DAVIDSON/FOUNDING FARME 36:26
75 Ross Baldwin (USA) CRCA/Jamison Capital - Cannondale 39:53
76 Evan Hartig (USA) Project Echelon Racing 41:27
77 Gorgi Popstefanov (USA) Metra/XRCEL/Cycles 54 41:54
78 Emile Farrell Dessureault (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 42:56
79 Gabriel Guay (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 43:07
80 Michael Boardman (USA) CRCA / Rockstar Games 43:23
81 Stephen Jette (USA) New England Devo p/b Cadence Wealth Mana 44:49
82 Christian Gomes (Can) Ride With Rendall p/b Biemme 47:36
83 Navarro Fong Roy (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 55:24
84 Erik Post (USA) CRCA/Jamison Capital - Cannondale 59:29
85 Eliot Pitney (USA) Downeast Racing 05:43
86 Benjamin Cook (USA) Base Media Racing 06:19
87 Alex Tenelshof (USA) BaseMedia Racing 11:01
88 Ranjodh Gill (USA) Otterhaus Performance Coaching 15:44
89 Marc Allard (Can) Independent 28:47
90 Kevin Goguen (USA) CRCA/Jamison Capital - Cannondale 32:39
91 Stephen Alexander (USA) CRCA/Foundation 32:40
 
Junior Men
1 Magnus Sheffield (USA) Hot Tubes Development Cycling Team 6:46:37
2 Robin Plamondon (Can) Espoirs Elite at 0:18
3 Sean Guydish (USA) Young Medalists 00:36
4 Francis Juneau (Can) Velo 2000 - Rhino Rack 00:39
5 Lane Maher (USA) Hot Tubes Development Cycling Team 01:19
6 Sam Noel (USA) 1K2GO SPORTS 02:02
7 Carson Miles (Can) OBC Junior Racing Team 02:03
8 Matthew Oliveira (Ber) Hot Tubes 02:28
9 Liam Holowesko (USA) Hot Tubes Development Team 02:50
10 Jaymz Lipinski (USA) AP Junior Development p/b Corner Cycle 02:58
11 W. Harrison Nguy (USA) Frazier Cycling 03:09
12 Eli Husted (USA) Hot Tubes Cycling 03:10
13 Lukas Carreau (Can) Velo 2000/Rhino Rack 03:52
14 Arnaud Beaudoin (Can) Espoirs Laval Primeau Velo 03:54
15 Joel Plamondon (Can) Espoirs Laval 03:55
16 Braiden Voss (USA) Miller School or Albemarle 04:28
17 Nicolas Rivard (Can) Espoirs Élite - Primeau Vélo 04:54
18 Richard Elliott (Can) NCCH ELITE pb MGCC 05:21
19 Gabriel Shipley (USA) Miller School of Albemarle 05:48
20 Nathan Roberts (USA) Young Medalists 05:54
21 Alexandre Poirier (Can) Club cycliste vélo 2000 06:05
22 Connor Thompson (USA) Burner Fitness Development Team 06:22
23 Josh Chu (USA) KMS Cycling - Killington Mountain School 06:22
24 Lucas Mariutti (USA) Miller School of Albemarle 06:23
25 William Walton (USA) Young Medalists 06:37
26 Nick Koleszar (USA) CCAP/Sherpa Cycling 07:18
27 Derin Iscan (USA) Minuteman road club 08:21
28 Jacob Lacroix (Can) Ottawa Bicycle Club 09:10
29 Jonah Vasquez (USA) Bear Development/Trek 09:17
30 Joseph Krivitsky (USA) AP Junior Development 12:05
31 Kevin Labelle (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 13:55
32 Pierre Antoine Larochelle (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 15:25
33 Sam Cook (NZl) Desjardins-Ford p/b Cromwell 16:13
34 Benjamin Gervais (Can) Espoirs Laval 16:33
35 Ian Witkowski (USA) Young Medalists 17:42
36 Lucas Huesman (USA) CT Cycling Advancement Program 18:14
37 Nicolas Bougie (Can) Espoirs Élite Primeau Vélo 18:51
38 Andre Campos (USA) Miller School of Albemarle 21:16
39 Kyle Crowell (USA) CT Cycling Advancement Program 21:45
40 Thomas Nadeau (Can) Desjardins-Ford p/b Cromwell 22:39
41 Ryan Scott (USA) Miller School or Albemarle 23:14
42 Ben Douglas (USA) Montclair Bikery Development Team 26:04
43 Henry Lord (USA) AP Junior Development Cycling Team 29:53
44 Jacob Steinfeld (USA) Team Placid Planet 30:20
45 Gabriel Melfi (Can) Independent 32:28
46 Antoine Dalterio (Can) Espoirs Élite - Primeau Vélo 37:35
47 Nicolas Villamizar (USA) Ccap/Erracers 38:32
48 Xander Jones (USA) The Connecticut Cycling Advancement Prog 47:10
49 Pierre-Olivier Trottier (Can) Independent 48:56
50 Mark Shumaker (USA) Independent 49:04
51 Johnny Meyerle (USA) CT Cycling Advancement Program 59:30
52 Rishav Kundu (USA) Connecticut Cycling Advancement Program 1:02:46
53 John Bazaar (USA) Independent 1:03:39


 

Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top


 
 | 
 Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Logout
 © Copyright 1998-2019 Canadian Cyclist. All rights reserved.