Canadian Cyclist

 

March 24/21 14:52 pm - Settimana Internazionale Coppi e Bartali: Stage 2


Posted by Editoress on 03/24/21
 

Results from the third stage in Italy

Stage 2: Riccione to Sogliano, 163.5 Km
1 Jonas Rasmussen (Den) Jumbo - Visma 4:17:43
2 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers at s.t.
3 Nicholas Schultz (Aus) Team Bikeexchange 0:04
4 Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation
5 Ethan Hayter (GBr) Ineos Grenadiers both s.t.
6 Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck - Quick-Step 0:10
7 Ilan Van Wilder (Bel) Team DSM
8 Marco Brenner (Ger) Team DSM
9 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Qhubeka
10 Oliver Javier Romo (Esp) Astana - Premier Tech all s.t.
11 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli - Sidermec 0:13
12 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
13 Mikkel Frolich Honore (Den) Deceuninck - Quick-Step
14 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team all s.t.
15 Alessandro Fancellu (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:15
16 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Trek - Segafredo
17 Kevin Colleoni (Ita) Team Bikeexchange both s.t.
18 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli - Sidermec 0:18
19 Carlos Rodriguez Cano (Esp) Ineos Grenadiers 0:28
20 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team 0:31
21 Paul Double (GBr) MG.K Vis VPM 0:33
22 Jacopo Mosca (Ita) Trek - Segafredo 0:42
23 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane'
24 Rodrigo Contreras (Col) Astana - Premier Tech
25 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane'
26 Unai Cuadrado (Esp) Euskaltel - Euskadi
27 Nicola Conci (Ita) Trek - Segafredo all s.t.
28 Marco Frigo (Ita) Italian National Team 0:53
29 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu' 0:56
30 Alex Tolio (Ita) Italian National Team
31 Jokin Murguialday Elorza (Esp) Caja Rural-Seguros RGA both s.t.
32 Antonio Angulo Sampedro (Esp) Euskaltel - Euskadi 1:04
33 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec 1:06
34 Felix Gall (Aut) Team DSM 1:08
35 Fabio Felline (Ita) Astana - Premier Tech s.t.
36 Simone Velasco (Ita) Gazprom-Rusvelo 1:10
37 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-Up Nation
38 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskaltel - Euskadi both s.t.
39 Kevin Vermaerke (USA) Team DSM 1:13
40 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Euskaltel - Euskadi s.t.
41 Juan Ayuso Pesquera (Esp) Team Colpack Ballan 1:15
42 Manuele Boaro (Ita) Astana - Premier Tech 1:18
43 Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane'
44 Antonio Nibali (Ita) Trek - Segafredo
45 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli - Sidermec all s.t.
46 Henok Mulueberhan (Eri) Team Qhubeka 1:32
47 Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane' s.t.
48 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli - Sidermec 1:55
49 Giacomo Garavaglia (Ita) Work Service Marchiol Dinatek 2:00
50 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers 2:04
51 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers
52 Johnatan Canaveral (Col) Bardiani CSF Faizane' both s.t.
53 Nikita Stalnov (Kaz) Astana - Premier Tech 2:16
54 Antonio Tiberi (Ita) Trek - Segafredo 2:34
55 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 2:54
56 Cameron Meyer (Aus) Team Bikeexchange 3:12
57 James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation 4:00
58 Erik Fetter (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 4:51
59 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation s.t.
60 Henri Vandenabeele (Bel) Team DSM 4:55
61 Rick Pluimers (Ned) Jumbo - Visma 5:30
62 Oier Lazkano Lopez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA s.t.
63 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team 5:32
64 Manuel Senni (Ita) Italian National Team 6:14
65 Damien Howson (Aus) Team Bikeexchange 6:20
66 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane' 7:44
67 Alessio Martinelli (Ita) Team Colpack Ballan
68 Raul Colombo (Ita) Work Service Marchiol Dinatek
69 Riccardo Lucca (Ita) General Store - F.Lli Curia - Essegibi
70 Aleksandr Vdovin (Rus) Russian National Team all s.t.
71 Abner González Rivera (Pur) Movistar Team 7:59
72 Gleb Brussenskiy (Kaz) Astana - Premier Tech 8:57
73 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 9:20
74 Orluis Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA 9:21
75 Nicolo' Parisini (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 10:22
76 Leo Hayter (GBr) Team DSM 11:53
77 Petr Rikunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
78 Abner Santiagog Umba Lopez (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
79 Antonio Puppio (Ita) Team Qhubeka
80 Lorenzo Visintainer (Ita) General Store - F.Lli Curia - Essegibi
81 Paul Wright (NZl) MG.K Vis VPM
82 Davide Rebellin (Ita) Work Service Marchiol Dinatek
83 Ivan Smirnov (Rus) Russian National Team
84 Marius Mayrhofer (Ger) Team DSM
85 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-Up Nation
86 Michael Hepburn (Aus) Team Bikeexchange
87 Mikel Azparren Xabier (Esp) Euskaltel - Euskadi all s.t.
88 Mick Van Dijke (Ned) Jumbo - Visma 13:08
89 Michel Hessmann (Ger) Jumbo - Visma
90 Gijs Leemereize (Ned) Jumbo - Visma both s.t.
91 Marton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 13:12
92 Dmitrii Mukhomediarov (Rus) Russian National Team 13:50
93 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli - Sidermec 14:20
94 Kevin Rivera (Crc) Bardiani CSF Faizane' 14:22
95 Abderrahim Zahiri (Mar) General Store - F.Lli Curia - Essegibi 14:23
96 Lorenzo Milesi (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 14:53
97 Riccardo Tosin (Ita) General Store - F.Lli Curia - Essegibi 14:55
98 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-Rusvelo
99 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-Rusvelo
100 Lorenzo Balestra (Ita) Beltrami TSA Tre Colli
101 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck - Quick-Step
102 Francesco Zandri (Ita) Work Service Marchiol Dinatek all s.t.
103 Niklas Eg (Den) Trek - Segafredo 15:27
104 Nicola Plebani (Ita) Team Colpack Ballan 15:58
105 Kristian Yustre Rodriguez (Col) Giotti Victoria - Savini Due
106 Drew Christensen (NZl) Team Qhubeka
107 Guido Draghi (Ita) MG.K Vis VPM
108 Luca Cretti (Ita) Beltrami TSA Tre Colli
109 Thomas Pesenti (Ita) Beltrami TSA Tre Colli
110 Mathias Jørgensen (Den) Movistar Team
111 Yuriy Natarov (Kaz) Astana - Premier Tech
112 Samuel Bewley (NZl) Team Bikeexchange
113 Dylan Sunderland (Aus) Team Qhubeka
114 Shane Archbold (NZl) Deceuninck - Quick-Step
115 Raffaele Radice (Ita) MG.K Vis VPM
116 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
117 Emil Dima (Rou) Giotti Victoria - Savini Due
118 Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-Rusvelo
119 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
120 Finn Fischer-Black (NZl) Jumbo - Visma all s.t.
121 Michael Zecchin (Ita) Work Service Marchiol Dinatek 16:09
122 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
123 Mattia Petrucci (Ita) Team Colpack Ballan
124 Carvajal Osorio (Col) Caja Rural-Seguros RGA all s.t.
125 Kamil Gradek (Pol) Vini Zabu' 16:18
126 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 16:55
127 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Movistar Team 17:06
128 Gleb Syritsa (Rus) Russian National Team 18:50
129 Nikita Bersenev (Rus) Russian National Team 18:51
130 Damiano Cima (Ita) Gazprom-Rusvelo 18:53
131 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu'
132 Nicolo' Pencedano (Ita) MG.K Vis VPM
133 Niccolo' Salvietti (Ita) MG.K Vis VPM
134 Luca Coati (Ita) Team Qhubeka
135 Matthias Brandle (Aut) Israel Start-Up Nation
136 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu'
137 Matteo Baseggio (Ita) General Store - F.Lli Curia - Essegibi
138 Mattia Guasco (Ita) Team Qhubeka
139 Andrea Guardini (Ita) Giotti Victoria - Savini Due
140 Francesco Della Lunga (Ita) Team Colpack Ballan
141 Dominik Gorak (Pol) General Store - F.Lli Curia - Essegibi
142 Davide De Pretto (Ita) Beltrami TSA Tre Colli
143 Ian Garrison (USA) Deceuninck - Quick-Step
144 Gergely Szarka (Hun) Giotti Victoria - Savini Due
145 Mattia Frapporti (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
146 Davide Boscaro (Ita) Team Colpack Ballan
147 Cristian Rocchetta (Ita) General Store - F.Lli Curia - Essegibi
148 Federico Burchio (Ita) Work Service Marchiol Dinatek
149 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural-Seguros RGA all s.t.
150 Tommaso Nencini (Ita) Italian National Team 19:02
151 Luca Colnaghi (Ita) Italian National Team s.t.
152 Stefano Di Benedetto (Ita) Work Service Marchiol Dinatek 19:03
153 Andrea Piras (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 19:14
154 Gidas Umbri (Ita) Team Colpack Ballan 19:21
155 Francesco Carollo (Ita) MG.K Vis VPM 19:45
156 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu' 20:38
157 Emanuele Onesti (Ita) Giotti Victoria - Savini Due
158 Jakub Mareczko (Ita) Vini Zabu' both s.t.
159 Liam Bertazzo (Ita) Vini Zabu' 21:07
160 Michele Scartezzini (Ita) Italian National Team 21:39
161 Kirill Sveshnikov (Rus) Russian National Team 29:54
162 Arsenii Nikiforov (Rus) Russian National Team s.t.
DNF Paolo Simion (Ita) Giotti Victoria - Savini Due
DNF Raul-Antonio Sinza (Rou) Giotti Victoria - Savini Due
DNF Edward Dunbar (Irl) Ineos Grenadiers
DNS Andrea Vendrame (Ita) Italian National Team
 
GC
1 Jonas Rasmussen (Den) Jumbo - Visma 6:48:25
2 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers at 0:01
3 Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation 0:03
4 Nicholas Schultz (Aus) Team Bikeexchange 0:05
5 Oliver Javier Romo (Esp) Astana - Premier Tech 0:10
6 Ethan Hayter (GBr) Ineos Grenadiers 0:11
7 Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck - Quick-Step 0:11
8 Mikkel Frolich Honore (Den) Deceuninck - Quick-Step 0:14
9 Kevin Colleoni (Ita) Team Bikeexchange 0:20
10 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Qhubeka 0:31
11 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Trek - Segafredo 0:37
12 Ilan Van Wilder (Bel) Team DSM 0:41
13 Marco Brenner (Ger) Team DSM 0:41
14 Rodrigo Contreras (Col) Astana - Premier Tech 0:42
15 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 0:42
16 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:44
17 Alessandro Fancellu (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:46
18 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team 0:51
19 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli - Sidermec 0:55
20 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli - Sidermec 1:00
21 Jacopo Mosca (Ita) Trek - Segafredo 1:04
22 Nicola Conci (Ita) Trek - Segafredo 1:04
23 Marco Frigo (Ita) Italian National Team 1:06
24 Fabio Felline (Ita) Astana - Premier Tech 1:08
25 Alex Tolio (Ita) Italian National Team 1:09
26 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-Up Nation 1:09
27 Manuele Boaro (Ita) Astana - Premier Tech 1:18
28 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu' 1:19
29 Unai Cuadrado (Esp) Euskaltel - Euskadi 1:23
30 Jokin Murguialday Elorza (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 1:25
31 Paul Double (GBr) MG.K Vis VPM 1:34
32 Felix Gall (Aut) Team DSM 1:39
33 Simone Velasco (Ita) Gazprom-Rusvelo 1:39
34 Antonio Nibali (Ita) Trek - Segafredo 1:40
35 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane' 1:41
36 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane' 1:41
37 Carlos Rodriguez Cano (Esp) Ineos Grenadiers 1:42
38 Kevin Vermaerke (USA) Team DSM 1:44
39 Antonio Angulo Sampedro (Esp) Euskaltel - Euskadi 1:45
40 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec 1:48
41 Juan Ayuso Pesquera (Esp) Team Colpack Ballan 1:49
42 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskaltel - Euskadi 1:51
43 Henok Mulueberhan (Eri) Team Qhubeka 1:53
44 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Euskaltel - Euskadi 1:54
45 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli - Sidermec 2:00
46 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers 2:11
47 Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane' 2:17
48 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers 2:21
49 Nikita Stalnov (Kaz) Astana - Premier Tech 2:25
50 Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane' 2:32
51 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli - Sidermec 2:37
52 Antonio Tiberi (Ita) Trek - Segafredo 2:56
53 Johnatan Canaveral (Col) Bardiani CSF Faizane' 3:03
54 Giacomo Garavaglia (Ita) Work Service Marchiol Dinatek 3:03
55 Cameron Meyer (Aus) Team Bikeexchange 3:25
56 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 3:58
57 James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation 3:59
58 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 4:50
59 Erik Fetter (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 5:22
60 Henri Vandenabeele (Bel) Team DSM 5:26
61 Rick Pluimers (Ned) Jumbo - Visma 5:40
62 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team 5:52
63 Oier Lazkano Lopez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 5:59
64 Damien Howson (Aus) Team Bikeexchange 6:25
65 Alessio Martinelli (Ita) Team Colpack Ballan 8:18
66 Abner González Rivera (Pur) Movistar Team 8:19
67 Riccardo Lucca (Ita) General Store - F.Lli Curia - Essegibi 8:25
68 Aleksandr Vdovin (Rus) Russian National Team 8:35
69 Manuel Senni (Ita) Italian National Team 8:41
70 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane' 8:43
71 Raul Colombo (Ita) Work Service Marchiol Dinatek 8:47
72 Gleb Brussenskiy (Kaz) Astana - Premier Tech 8:57
73 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 9:40
74 Orluis Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA 9:50
75 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-Up Nation 11:52
76 Nicolo' Parisini (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 11:54
77 Michael Hepburn (Aus) Team Bikeexchange 11:58
78 Antonio Puppio (Ita) Team Qhubeka 12:14
79 Marius Mayrhofer (Ger) Team DSM 12:22
80 Petr Rikunov (Rus) Gazprom-Rusvelo 12:22
81 Leo Hayter (GBr) Team DSM 12:24
82 Ivan Smirnov (Rus) Russian National Team 12:30
83 Lorenzo Visintainer (Ita) General Store - F.Lli Curia - Essegibi 12:34
84 Mikel Azparren Xabier (Esp) Euskaltel - Euskadi 12:34
85 Abner Santiagog Umba Lopez (Col) Androni Giocattoli - Sidermec 12:35
86 Davide Rebellin (Ita) Work Service Marchiol Dinatek 12:56
87 Mick Van Dijke (Ned) Jumbo - Visma 13:18
88 Gijs Leemereize (Ned) Jumbo - Visma 13:18
89 Paul Wright (NZl) MG.K Vis VPM 13:42
90 Marton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 13:43
91 Dmitrii Mukhomediarov (Rus) Russian National Team 14:27
92 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck - Quick-Step 14:52
93 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli - Sidermec 15:02
94 Abderrahim Zahiri (Mar) General Store - F.Lli Curia - Essegibi 15:04
95 Kevin Rivera (Crc) Bardiani CSF Faizane' 15:21
96 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-Rusvelo 15:24
97 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-Rusvelo 15:24
98 Lorenzo Milesi (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 15:35
99 Riccardo Tosin (Ita) General Store - F.Lli Curia - Essegibi 15:36
100 Lorenzo Balestra (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 15:37
101 Michel Hessmann (Ger) Jumbo - Visma 15:50
102 Yuriy Natarov (Kaz) Astana - Premier Tech 15:58
103 Finn Fischer-Black (NZl) Jumbo - Visma 16:08
104 Drew Christensen (NZl) Team Qhubeka 16:19
105 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo 16:27
106 Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-Rusvelo 16:27
107 Mathias Jørgensen (Den) Movistar Team 16:27
108 Nicola Plebani (Ita) Team Colpack Ballan 16:32
109 Carvajal Osorio (Col) Caja Rural-Seguros RGA 16:38
110 Luca Cretti (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 16:40
111 Kamil Gradek (Pol) Vini Zabu' 16:41
112 Mattia Petrucci (Ita) Team Colpack Ballan 16:43
113 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 16:54
114 Shane Archbold (NZl) Deceuninck - Quick-Step 16:54
115 Guido Draghi (Ita) MG.K Vis VPM 16:59
116 Emil Dima (Rou) Giotti Victoria - Savini Due 17:13
117 Kristian Yustre Rodriguez (Col) Giotti Victoria - Savini Due 17:13
118 Dylan Sunderland (Aus) Team Qhubeka 17:19
119 Michael Zecchin (Ita) Work Service Marchiol Dinatek 17:21
120 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Movistar Team 17:26
121 Niklas Eg (Den) Trek - Segafredo 17:30
122 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 17:41
123 Raffaele Radice (Ita) MG.K Vis VPM 18:02
124 Ian Garrison (USA) Deceuninck - Quick-Step 18:54
125 Matthias Brandle (Aut) Israel Start-Up Nation 19:06
126 Luca Coati (Ita) Team Qhubeka 19:14
127 Tommaso Nencini (Ita) Italian National Team 19:15
128 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu' 19:16
129 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu' 19:16
130 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 19:22
131 Mattia Frapporti (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 19:24
132 Gleb Syritsa (Rus) Russian National Team 19:27
133 Francesco Della Lunga (Ita) Team Colpack Ballan 19:27
134 Davide Boscaro (Ita) Team Colpack Ballan 19:27
135 Nikita Bersenev (Rus) Russian National Team 19:28
136 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 19:33
137 Cristian Rocchetta (Ita) General Store - F.Lli Curia - Essegibi 19:34
138 Matteo Baseggio (Ita) General Store - F.Lli Curia - Essegibi 19:34
139 Dominik Gorak (Pol) General Store - F.Lli Curia - Essegibi 19:34
140 Davide De Pretto (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 19:35
141 Damiano Cima (Ita) Gazprom-Rusvelo 19:45
142 Francesco Zandri (Ita) Work Service Marchiol Dinatek 19:53
143 Niccolo' Salvietti (Ita) MG.K Vis VPM 19:54
144 Gidas Umbri (Ita) Team Colpack Ballan 19:55
145 Federico Burchio (Ita) Work Service Marchiol Dinatek 19:56
146 Andrea Piras (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 19:56
147 Andrea Guardini (Ita) Giotti Victoria - Savini Due 20:08
148 Stefano Di Benedetto (Ita) Work Service Marchiol Dinatek 20:09
149 Thomas Pesenti (Ita) Beltrami TSA Tre Colli 20:23
150 Gergely Szarka (Hun) Giotti Victoria - Savini Due 20:26
151 Mattia Guasco (Ita) Team Qhubeka 20:37
152 Luca Colnaghi (Ita) Italian National Team 20:38
153 Francesco Carollo (Ita) MG.K Vis VPM 20:46
154 Samuel Bewley (NZl) Team Bikeexchange 21:21
155 Emanuele Onesti (Ita) Giotti Victoria - Savini Due 21:53
156 Michele Scartezzini (Ita) Italian National Team 22:07
157 Jakub Mareczko (Ita) Vini Zabu' 22:19
158 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Zabu' 22:35
159 Nicolo' Pencedano (Ita) MG.K Vis VPM 23:39
160 Liam Bertazzo (Ita) Vini Zabu' 24:13
161 Kirill Sveshnikov (Rus) Russian National Team 31:48
162 Arsenii Nikiforov (Rus) Russian National Team 33:18



Settimana Internazionale Coppi e Bartali: Stage 1

Piccoli 4th Overall after 2nd stage of Coppi e Bartali

 

Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top


 
 | 
 Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Logout
 © Copyright 1998-2021 Canadian Cyclist. All rights reserved.