Canadian Cyclist ARG banner 247-2 Sept 17.14
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
Williams Cycling March 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
OGC Giro Factor CC2 - April 7
 

Daily News


 

September 10/01 1:12 am - Vuelta


Posted by Editor on 09/10/01
 

Vuelta Espana

Stage 3 - Valadolid to Leon 141 km

1 Erik Zabel (Ger) Team Deutsche Telekom 3:02:50
2 Robbie McEwen (Aus) Domo-Farm Frites
3 Danilo Hondo (Ger) Team Deutsche Telekom
4 Sven Teutenberg (Ger) Festina
5 Luca Paolini (Ita) Mapei-Quick Step
6 Martin Garrido (Arg) Colchon Relax-Fuenlabrada
7 Endrio Leoni (Ita) Alessio
8 Pedro Horrillo (Esp) Mapei-Quick Step
9 Julian Dean (NZl) US Postal Service
10 Janek Tombak (Est) Cofidis
11 Lars Michaelsen (Den) Team Coast
12 Salvatore Commesso (Ita) Saeco Macchine Per Caffe
13 Angel Vicioso (Esp) Kelme-Barclaycard
14 Jose Gutierrez (Esp) Kelme-Barclaycard
15 Matthe Pronk (Ned) Rabobank
16 Guido Trenti (USA) Cantina Tollo Acqua & Sapone
17 Robert Hunter (RSA) Lampre-Daikin
18 German Nieto (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
19 M.A. Martin Perdiguero (Esp) Cantina Tollo Acqua & Sapone
20 Nacor Burgos (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
21 David Millar (GBR) Cofidis
22 Rolf Aldag (Ger) Team Deutsche Telekom
23 Tomas Konecny (Cze) Domo-Farm Frites
24 Santiago Botero (Col) Kelme-Barclaycard
25 Wilfried Cretskens (Bel) Domo-Farm Frites
26 Igor Gonzalez de Galdeano (Esp) O.N.C.E.-Eroski
27 David Canada (Esp) Mapei-Quick Step
28 Stefano Casagranda (Ita) Alessio
29 Torsten Nitsche (Ger) Saeco Macchine Per Caffe
30 Oscar Sevilla (Esp) Kelme-Barclaycard
31 Andrea Noe (Ita) Mapei-Quick Step
32 Alberto Martinez (Esp) Euskaltel-Euskadi
33 Angel Edo (Esp) Milaneza-MSS
34 Martin Hvastija (Slo) Alessio
35 Biagio Conte (Ita) Saeco Macchine Per Caffe all s.t.
36 Roberto Heras (Esp) US Postal Service at 0:07
37 Eleuterio Anguita (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
38 Aitor Osa (Esp) iBanesto.com
39 Jan Boven (Ned) Rabobank
40 Massimiliano Gentili (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
41 Claude Lamour (Fra) Cofidis
42 Franco Pellizotti (Ita) Alessio
43 Unai Osa (Esp) iBanesto.com
44 Dave Bruylandts (Bel) Domo-Farm Frites
45 Alberto Elli (Ita) Team Deutsche Telekom
46 Massimo Giunti (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
47 Felix Garcia Casas (Esp) Festina
48 Roberto Laiseka (Esp) Euskaltel-Euskadi
49 Kai Hundertmarck (Ger) Team Deutsche Telekom
50 Elio Aggiano (Ita) Mapei-Quick Step 0:13
51 Manuel Beltran (Esp) Mapei-Quick Step 0:22
52 Juan Miguel Mercado (Esp) iBanesto.com
53 Jose J. Gomez Gozalo (Esp) Kelme-Barclaycard
54 Chann McRae (USA) US Postal Service
55 Jaime Hernandez (Esp) Festina
56 Jose Maria Jimenez (Esp) iBanesto.com
57 Guido Trentin (Ita) Cofidis
58 Joseba Beloki (Esp) O.N.C.E.-Eroski
59 Marco Pantani (Ita) Mercatone Uno-Stream TV
60 Mikel Zarrabeitia (Esp) O.N.C.E.-Eroski
61 Abraham Olano (Esp) O.N.C.E.-Eroski
62 Ermanno Brignoli (Ita) Mercatone Uno-Stream TV
63 Daniel Clavero (Esp) Mercatone Uno-Stream TV
64 Angel Casero (Esp) Festina
65 Carlos Sastre (Esp) O.N.C.E.-Eroski
66 Serguei Smetanine (Rus) Jazztel-Costa del Almeria
67 Jorge Capitan (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
68 Rafael Diaz Justo (Esp) O.N.C.E.-Eroski
69 Jose Manuel Vazquez (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
70 Igor Astarloa (Esp) Mercatone Uno-Stream TV
71 Dariusz Baranowski (Pol) iBanesto.com
72 Victor Hugo Pena (Col) US Postal Service
73 Mariano Piccoli (Ita) Lampre-Daikin
74 Mauro Gianetti (Sui) Team Coast
75 Jan Schaffrath (Ger) Team Deutsche Telekom
76 Fernando Escartin (Esp) Team Coast
77 Antonio Tauler (Esp) Kelme-Barclaycard
78 David Etxebarria (Esp) Euskaltel-Euskadi
79 Bingen Fernandez (Esp) Euskaltel-Euskadi
80 Jon Odriozola (Esp) iBanesto.com
81 Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Daikin
82 Pavel Padrnos (Cze) Saeco Macchine Per Caffe
83 Paolo Savoldelli (Ita) Saeco Macchine Per Caffe
84 Joao Silva (Por) Milaneza-MSS
85 David Plaza (Esp) Festina
86 Dmitri Fofonov (Kaz) Cofidis
87 Oscar Camenzind (Sui) Lampre-Daikin
88 Oscar Laguna (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
89 Richard Virenque (Fra) Domo-Farm Frites
90 Michael Andersson (Swe) Mercatone Uno-Stream TV
91 Juan Manuel Garate (Esp) Lampre-Daikin
92 Iban Mayo (Esp) Euskaltel-Euskadi
93 Jorg Ludewig (Ger) Saeco Macchine Per Caffe
94 Carlos Torrent (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
95 J.Antonio Pecharroman (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
96 Ivan Gotti (Ita) Alessio
97 Aitor Garmendia (Esp) Team Coast
98 Davide Casarotto (Ita) Alessio
99 Oscar Freire (Esp) Mapei-Quick Step
100 Daniele De Paoli (Ita) Mercatone Uno-Stream TV
101 Juan Guillamon (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
102 Juan Carlos Vicario (Esp) Festina
103 Pedro Diaz Lobato (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
104 Alex Zuelle (Sui) Team Coast
105 Daniel Atienza (Esp) Cofidis
106 Geert Verheyen (Bel) Rabobank
107 Giuliano Figueras (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
108 Marco Pinotti (Ita) Lampre-Daikin
109 Victoriano Fernandez (Esp) Milaneza-MSS
110 Santiago Blanco (Esp) iBanesto.com
111 Jörg Jaksche (Ger) O.N.C.E.-Eroski
112 Jose Luis Rubiera (Esp) US Postal Service
113 Stephan Schreck (Ger) Team Deutsche Telekom
114 Melchor Mauri (Esp) Milaneza-MSS
115 Filippo Simeoni (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
116 Steve De Wolf (Bel) Domo-Farm Frites
117 Andreas Klier (Ger) Team Deutsche Telekom
118 Santos Gonzalez (Esp) O.N.C.E.-Eroski
119 Kyrylo Pospyeyev (Ukr) Cantina Tollo Acqua & Sapone
120 Gorka Gerrikagoitia (Esp) Euskaltel-Euskadi
121 Jose Angel Vidal (Esp) Kelme-Barclaycard
122 Roberto Sgambelluri (Ita) Team Deutsche Telekom
123 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank
124 Haimar Zubeldia (Esp) Euskaltel-Euskadi
125 Inigo Cuesta (Esp) Cofidis
126 Luis Perez (Esp) Festina
127 Danilo Di Luca (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
128 Benoit Joachim (Lux) US Postal Service
129 Rolf Huser (Sui) Team Coast
130 Vladimir Duma (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo
131 Roberto Conti (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
132 Dario Pieri (Ita) Saeco Macchine Per Caffe
133 Igor Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi
134 Alberto Lopez De Munain (Esp) Euskaltel-Euskadi
135 Massimiliano Lelli (Ita) Cofidis
136 Steven Kleynen (Bel) Domo-Farm Frites
137 Jose Garcia Acosta (Esp) iBanesto.com 0:38
138 Rafael Casero (Esp) Festina
139 Fabian Jeker (Sui) Milaneza-MSS
140 Juan Carlos Dominguez (Esp) iBanesto.com
141 Renato Silva (Por) Milaneza-MSS
142 Carlos Carneiro (Por) Milaneza-MSS
143 Juan Antonio Flecha (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
144 Ricardo Valdes (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
145 Aitor Kintana (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
146 Cristian Moreni (Ita) Mercatone Uno-Stream TV
147 Yauheni Seniushkin (Blr) Ceramiche Panaria-Fiordo
148 Matthew White (Aus) US Postal Service
149 Beat Zberg (Sui) Rabobank
150 Igor Pugaci (Mda) Saeco Macchine Per Caffe
151 Rafael Cardenas (Col) Kelme-Barclaycard
152 Francisco Cabello (Esp) Kelme-Barclaycard
153 Levi Leipheimer (USA) US Postal Service 1:00
154 Rui Lavarinhas (Por) Milaneza-MSS
155 Dario David Cioni (Ita) Mapei-Quick Step
156 Simone Bertoletti (Ita) Lampre-Daikin
157 Niki Aebersold (Sui) Team Coast
158 Julio Alberto Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria-Fiordo
159 Antonio Cruz (USA) US Postal Service
160 Addy Engels (Ned) Rabobank
161 Alessio Galletti (Ita) Saeco Macchine Per Caffe 1:05
162 Andrea Tonti (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
163 Jose Luis Rebollo (Esp) Festina 1:24
164 Massimo Codol (Ita) Lampre-Daikin
165 Ruslan Ivanov (Mda) Alessio
166 Luciano Pagliarini (Bra) Lampre-Daikin
167 Carlos Golbano (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
168 Cesar Garcia Calvo (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada 1:51
169 Karsten Kroon (Ned) Rabobank 1:59
170 Klaus Möller (Den) Milaneza-MSS 2:12
171 Glenn Magnusson (Swe) Domo-Farm Frites 2:48
172 Peter Farazjin (Bel) Cofidis
173 Raphael Schweda (Ger) Team Coast
174 Antonio Varriale (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 2:59
175 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo 3:01
176 Eddy Ratti (Ita) Mapei-Quick Step 3:08
177 Leif Hoste (Bel) Domo-Farm Frites 3:23
178 Alexander Shefer (Kaz) Alessio 3:42
179 Frank Hoj (Den) Team Coast 3:55
180 David Fernandez (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
181 Marc Lotz (Ned) Rabobank
182 Alberto Vinale (Ita) Alessio 4:00
183 Fabiano Fontanelli (Ita) Mercatone Uno-Stream TV 4:07
184 Enrico Degano (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 4:26
185 Nathan O'Neill (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo 4:26
186 Filippo Pefetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 5:07
187 Gian Mario Ortenzi (Ita) Mercatone Uno-Stream TV

GC

1 David Millar (GBR) Cofidis 6:52:17
2 Santiago Botero (Col) Kelme-Barclaycard at 0:01
3 Igor Gonzalez de Galdeano (Esp) O.N.C.E.-Eroski 0:17
4 Jose Gutierrez (Esp) Kelme-Barclaycard 0:25
5 Pedro Horrillo (Esp) Mapei-Quick Step 0:28
6 Angel Vicioso (Esp) Kelme-Barclaycard 0:34
7 Oscar Sevilla (Esp) Kelme-Barclaycard 0:35
8 Robert Hunter (RSA) Lampre-Daikin 0:40
9 David Canada (Esp) Mapei-Quick Step 0:43
10 Andrea Noe (Ita) Mapei-Quick Step 0:44
11 Joseba Beloki (Esp) O.N.C.E.-Eroski 0:45
12 David Plaza (Esp) Festina 0:46
13 Mikel Zarrabeitia (Esp) O.N.C.E.-Eroski 0:48
14 Jörg Jaksche (Ger) O.N.C.E.-Eroski
15 Alberto Martinez (Esp) Euskaltel-Euskadi 0:51
16 Marco Pinotti (Ita) Lampre-Daikin 0:52
17 Abraham Olano (Esp) O.N.C.E.-Eroski 0:53
18 Roberto Heras (Esp) US Postal Service
19 Danilo Hondo (Ger) Team Deutsche Telekom
20 Carlos Sastre (Esp) O.N.C.E.-Eroski 0:54
21 Alberto Elli (Ita) Team Deutsche Telekom
22 Tomas Konecny (Cze) Domo-Farm Frites 0:55
23 Antonio Tauler (Esp) Kelme-Barclaycard
24 Angel Casero (Esp) Festina 0:56
25 Jose Luis Rubiera (Esp) US Postal Service 0:59
26 Santos Gonzalez (Esp) O.N.C.E.-Eroski
27 Roberto Laiseka (Esp) Euskaltel-Euskadi
28 Martin Garrido (Arg) Colchon Relax-Fuenlabrada 1:00
29 Inigo Cuesta (Esp) Cofidis 1:01
30 Rafael Diaz Justo (Esp) O.N.C.E.-Eroski 1:02
31 Victor Hugo Pena (Col) US Postal Service 1:03
32 Levi Leipheimer (USA) US Postal Service 1:06
33 Iban Mayo (Esp) Euskaltel-Euskadi 1:08
34 Rolf Aldag (Ger) Team Deutsche Telekom
35 Alex Zuelle (Sui) Team Coast
36 Luca Paolini (Ita) Mapei-Quick Step 1:09
37 Julian Dean (NZl) US Postal Service 1:11
38 Jan Boven (Ned) Rabobank 1:12
39 M.A. Martin Perdiguero (Esp) Cantina Tollo Acqua & Sapone 1:13
40 Felix Garcia Casas (Esp) Festina
41 Massimiliano Lelli (Ita) Cofidis 1:14
42 Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Daikin 1:16
43 Guido Trentin (Ita) Cofidis 1:18
44 Chann McRae (USA) US Postal Service
45 Matthe Pronk (Ned) Rabobank 1:19
46 Haimar Zubeldia (Esp) Euskaltel-Euskadi 1:20
47 Unai Osa (Esp) iBanesto.com 1:21
48 Salvatore Commesso (Ita) Saeco Macchine Per Caffe 1:22
49 Juan Carlos Vicario (Esp) Festina
50 J.Antonio Pecharroman (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
51 Juan Miguel Mercado (Esp) iBanesto.com 1:23
52 Lars Michaelsen (Den) Team Coast
53 Francisco Cabello (Esp) Kelme-Barclaycard
54 Fernando Escartin (Esp) Team Coast 1:24
55 Beat Zberg (Sui) Rabobank 1:25
56 Oscar Freire (Esp) Mapei-Quick Step
57 Juan Manuel Garate (Esp) Lampre-Daikin
58 Eleuterio Anguita (Esp) Jazztel-Costa del Almeria 1:29
59 Paolo Savoldelli (Ita) Saeco Macchine Per Caffe
60 Oscar Laguna (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada 1:30
61 Jose Angel Vidal (Esp) Kelme-Barclaycard
62 Danilo Di Luca (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
63 Manuel Beltran (Esp) Mapei-Quick Step
64 Jon Odriozola (Esp) iBanesto.com 1:31
65 Melchor Mauri (Esp) Milaneza-MSS
66 Juan Carlos Dominguez (Esp) iBanesto.com
67 Aitor Osa (Esp) iBanesto.com
68 Aitor Garmendia (Esp) Team Coast 1:32
69 Luis Perez (Esp) Festina 1:33
70 Angel Edo (Esp) Milaneza-MSS
71 Elio Aggiano (Ita) Mapei-Quick Step 1:34
72 Richard Virenque (Fra) Domo-Farm Frites 1:36
73 Massimo Giunti (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone 1:37
74 Roberto Conti (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone 1:38
75 Santiago Blanco (Esp) iBanesto.com 1:39
76 Jorge Capitan (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
77 Jose Maria Jimenez (Esp) iBanesto.com
78 Jaime Hernandez (Esp) Festina
79 Erik Zabel (Ger) Team Deutsche Telekom 1:40
80 Nacor Burgos (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
81 Daniel Clavero (Esp) Mercatone Uno-Stream TV 1:41
82 Cristian Moreni (Ita) Mercatone Uno-Stream TV
83 Juan Antonio Flecha (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
84 Giuliano Figueras (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 1:43
85 David Etxebarria (Esp) Euskaltel-Euskadi
86 Dariusz Baranowski (Pol) iBanesto.com
87 Dario David Cioni (Ita) Mapei-Quick Step
88 Bingen Fernandez (Esp) Euskaltel-Euskadi 1:44
89 Jose Garcia Acosta (Esp) iBanesto.com 1:46
90 Pavel Padrnos (Cze) Saeco Macchine Per Caffe
91 Torsten Nitsche (Ger) Saeco Macchine Per Caffe 1:47
92 German Nieto (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada 1:49
93 Rafael Cardenas (Col) Kelme-Barclaycard
94 Filippo Simeoni (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone 1:50
95 Dave Bruylandts (Bel) Domo-Farm Frites 1:51
96 Jose J. Gomez Gozalo (Esp) Kelme-Barclaycard
97 Victoriano Fernandez (Esp) Milaneza-MSS 1:53
98 Daniele De Paoli (Ita) Mercatone Uno-Stream TV 1:54
99 Kyrylo Pospyeyev (Ukr) Cantina Tollo Acqua & Sapone
100 Janek Tombak (Est) Cofidis 1:56
101 Geert Verheyen (Bel) Rabobank
102 Massimiliano Gentili (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone
103 Daniel Atienza (Esp) Cofidis 1:57
104 Robbie McEwen (Aus) Domo-Farm Frites 2:02
105 Joao Silva (Por) Milaneza-MSS
106 Dmitri Fofonov (Kaz) Cofidis 2:03
107 Mauro Gianetti (Sui) Team Coast
108 Fabian Jeker (Sui) Milaneza-MSS 2:04
109 Benoit Joachim (Lux) US Postal Service
110 Ivan Gotti (Ita) Alessio 2:05
111 Marco Pantani (Ita) Mercatone Uno-Stream TV
112 Ricardo Valdes (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
113 Serguei Smetanine (Rus) Jazztel-Costa del Almeria
114 Jose Luis Rebollo (Esp) Festina 2:06
115 Igor Astarloa (Esp) Mercatone Uno-Stream TV 2:09
116 Ruslan Ivanov (Mda) Alessio 2:10
117 Franco Pellizotti (Ita) Alessio 2:11
118 Roberto Sgambelluri (Ita) Team Deutsche Telekom 2:12
119 Aitor Kintana (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
120 Oscar Camenzind (Sui) Lampre-Daikin 2:19
121 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank 2:20
122 Sven Teutenberg (Ger) Festina 2:22
123 Rafael Casero (Esp) Festina 2:23
124 Pedro Diaz Lobato (Esp) Jazztel-Costa del Almeria
125 Carlos Carneiro (Por) Milaneza-MSS 2:24
126 Niki Aebersold (Sui) Team Coast 2:26
127 Jose Manuel Vazquez (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada 2:27
128 Massimo Codol (Ita) Lampre-Daikin 2:28
129 Juan Guillamon (Esp) Jazztel-Costa del Almeria 2:32
130 Antonio Cruz (USA) US Postal Service 2:33
131 Gorka Gerrikagoitia (Esp) Euskaltel-Euskadi
132 Steven Kleynen (Bel) Domo-Farm Frites
133 Vladimir Duma (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo 2:35
134 Rolf Huser (Sui) Team Coast 2:36
135 Igor Pugaci (Mda) Saeco Macchine Per Caffe
136 Rui Lavarinhas (Por) Milaneza-MSS
137 Julio Alberto Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria-Fiordo 2:37
138 Michael Andersson (Swe) Mercatone Uno-Stream TV
139 Endrio Leoni (Ita) Alessio 2:39
140 Guido Trenti (USA) Cantina Tollo Acqua & Sapone 2:40
141 Steve De Wolf (Bel) Domo-Farm Frites 2:41
142 Wilfried Cretskens (Bel) Domo-Farm Frites 2:42
143 Stephan Schreck (Ger) Team Deutsche Telekom 2:43
144 Jan Schaffrath (Ger) Team Deutsche Telekom 2:45
145 Alberto Lopez De Munain (Esp) Euskaltel-Euskadi 2:47
146 Ermanno Brignoli (Ita) Mercatone Uno-Stream TV 2:50
147 Jorg Ludewig (Ger) Saeco Macchine Per Caffe 2:54
148 Stefano Casagranda (Ita) Alessio 2:57
149 Igor Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi
150 Kai Hundertmarck (Ger) Team Deutsche Telekom 3:04
151 Biagio Conte (Ita) Saeco Macchine Per Caffe 3:06
152 Dario Pieri (Ita) Saeco Macchine Per Caffe 3:10
153 Mariano Piccoli (Ita) Lampre-Daikin 3:11
154 Carlos Golbano (Esp) Jazztel-Costa del Almeria 3:17
155 Karsten Kroon (Ned) Rabobank
156 Carlos Torrent (Esp) Jazztel-Costa del Almeria 3:22
157 Claude Lamour (Fra) Cofidis 3:28
158 Klaus Möller (Den) Milaneza-MSS
159 Davide Casarotto (Ita) Alessio 3:34
160 Addy Engels (Ned) Rabobank 3:34
161 Martin Hvastija (Slo) Alessio 3:41
162 Cesar Garcia Calvo (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada 3:42
163 Matthew White (Aus) US Postal Service 3:44
164 Renato Silva (Por) Milaneza-MSS
165 Simone Bertoletti (Ita) Lampre-Daikin 3:46
166 Andreas Klier (Ger) Team Deutsche Telekom 3:48
167 Yauheni Seniushkin (Blr) Ceramiche Panaria-Fiordo 3:54
168 Luciano Pagliarini (Bra) Lampre-Daikin 3:55
169 Andrea Tonti (Ita) Cantina Tollo Acqua & Sapone 3:57
170 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo 4:03
171 Alessio Galletti (Ita) Saeco Macchine Per Caffe 4:21
172 Peter Farazjin (Bel) Cofidis 4:23
173 Glenn Magnusson (Swe) Domo-Farm Frites 4:25
174 Leif Hoste (Bel) Domo-Farm Frites 4:36
175 Eddy Ratti (Ita) Mapei-Quick Step 5:07
176 David Fernandez (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada 5:14
177 Raphael Schweda (Ger) Team Coast 5:17
178 Marc Lotz (Ned) Rabobank 5:21
179 Frank Hoj (Den) Team Coast 5:46
180 Nathan O'Neill (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo 5:51
181 Antonio Varriale (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 6:08
182 Alberto Vinale (Ita) Alessio 6:25
183 Fabiano Fontanelli (Ita) Mercatone Uno-Stream TV 6:33
184 Gian Mario Ortenzi (Ita) Mercatone Uno-Stream TV 6:36
185 Alexander Shefer (Kaz) Alessio 7:06
186 Enrico Degano (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 8:10
187 Filippo Pefetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 10:27

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
D'Ornellas (+7451) - Oct 21
 
ARG button Sept 17.14
 

 
Bikesports - August 12
 

 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login