Canadian Cyclist ARG banner 247-1 Sept 17.14
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
Williams Cycling March 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
Quebec tourism Banner CC - April 16
 

Daily News


 

May 14/02 8:11 am - Giro Stage 3


Posted by Editor on 05/14/02
 

Giro d'Italia

Stage 3 - Verviers to E.s. Alzette 206 km

1 Mario Cipollini (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 5:46:57
2 Massimo Strazzer (Ita) Phonak Hearing Systems
3 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom
4 Isaac Galvez Lopez (Esp) Kelme-Costa Blanca
5 Mykhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia
6 Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo
7 Alessandro Petacchi (Ita) Fassa Bortolo
8 Steven De Jongh (Ned) Rabobank
9 Moreno Di Biase (Ita) Formaggi-Trentini
10 Sven Teutenberg (Ger) Phonak Hearing Systems
11 Miguel Angel Meza (Mex) Team Colpack-Astro
12 Oscar Cavagnis (Ita) Landbouwkrediet-Colnago
13 Rene' Haselbacher (Aut) Gerolsteiner
14 Aart Vierhouten (Ned) Lotto-Adecco
15 Santiago Perez Fernandez (Esp) Kelme-Costa Blanca
16 Matteo Carrara (Ita) Team Colpack-Astro
17 Mariano Piccoli (Ita) Lampre-Daikin
18 Vladimir Duma (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo
19 Angelo Furlan (Ita) Alessio
20 Massimo Codol (Ita) Lampre-Daikin
21 Aitor Gonzalez Jimenez (Esp) Kelme-Costa Blanca
22 Giovanni Lombardi (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
23 Daniele Contrini (Ita) Gerolsteiner
24 Stefan Van Dijck (Ned) Lotto-Adecco
25 Biagio Conte (Ita) Saeco-Longoni Sport
26 Yaroslav Popovych (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
27 Stefano Garzelli (Ita) Mapei-Quick Step
28 Paolo Bettini (Ita) Mapei-Quick Step
29 Daniele De Paoli (Ita) Alessio
30 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
31 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
32 Lars Michaelsen (Den) Team Coast
33 Tyler Hamilton (USA) Team CSC Tiscali
34 Cadel Evans (Aus) Mapei-Quick Step
35 Fabrizio Guidi (Ita) Team Coast
36 Franco Pellizotti (Ita) Alessio
37 Dario Frigo (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
38 Martin Derganc (Slo) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
39 Massimo Apollonio (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
40 Jan Schaffrath (Ger) Team Telekom
41 Matteo Tosatto (Ita) Fassa Bortolo
42 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
43 Robert Hunter (RSA) Mapei-Quick Step
44 Marius Sabaliauskas (Ltu) Saeco-Longoni Sport
45 Ruben Alverio Marin (Col) Colombia-Selle Italia
46 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank
47 Andrea Noe' (Ita) Mapei-Quick Step
48 Francesco Casagrande (Ita) Fassa Bortolo
49 Marc Lotz (Ned) Rabobank
50 Matthias Buxhofer (Aut) Phonak Hearing Systems
51 Dmitri Konyshev (Rus) Fassa Bortolo
52 Matthias Kessler (Ger) Team Telekom
53 Francisco J. Lara Ruiz (Esp) Team Coast
54 Francisco Cerezo Perales (Esp) CSC-Tiscali
55 Gustavo Otero Gomez (Esp) Kelme-Costa Blanca
56 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems
57 Mauro Gerosa (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
58 Jan Boven (Ned) Rabobank
59 Gabriele Missaglia (Ita) Lampre-Daikin
60 Manuel Beltran (Esp) Team Coast
61 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
62 Cristian Moreni (Ita) Alessio
63 Sergiy Adyeyev (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
64 Wladimir Belli (Ita) Fassa Bortolo
65 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
66 Rik Verbrugghe (Bel) Lotto-Adecco
67 Cayetano Julia Cegarra (Esp) Kelme-Costa Blanca
68 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner
69 Andre' Korff (Ger) Team Coast
70 Stephan Schreck (Ger) Team Telekom
71 Pietro Caucchioli (Ita) Alessio
72 Juan Manuel Garate (Esp) Lampre-Daikin
73 Filippo Perfetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
74 Lorenzo Bernucci (Ita) Landbouwkrediet-Colnago
75 Geert Verheyen (Bel) Rabobank
76 Jesus Manzano Ruano (Esp) Kelme-Costa Blanca
77 Fabio Sacchi (Ita) Saeco-Longoni Sport
78 Gilberto Simoni (Ita) Saeco-Longoni Sport
79 Juan Carlos Dominguez (Esp) Phonak Hearing Systems
80 Oscar Pereiro Sio (Esp) Phonak Hearing Systems
81 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo
82 Daniele Righi (Ita) Index Alexia
83 Ralf Grabsch (Ger) Team Telekom
84 Jens Heppner (Ger) Team Telekom
85 Kai Hundertmark (Ger) Team Telekom
86 Oscar Mason (Ita) Saeco-Longoni Sport
87 Gianni Faresin (Ita) Gerolsteiner
88 Kurt Van De Wouwer (Bel) Lotto-Adecco
89 Frank Hoj (Den) Team Coast
90 Angel Vicioso Arcos (Esp) Kelme-Costa Blanca
91 Volodymyr Bileka (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
92 Paolo Savoldelli (Ita) Index Alexia
93 Igor Astarloa (Esp) Saeco-Longoni Sport
94 Marco Pantani (Ita) Mercatone Uno
95 Pavel Tonkov (Rus) Lampre-Daikin
96 Juan J. De Los Angeles (Esp) Kelme-Costa Blanca
97 Riccardo Forconi (Ita) Mercatone Uno
98 Serguei Gontchar (Ukr) Fassa Bortolo
99 Alexandre Moos (Sui) Phonak Hearing Systems
100 Torsten Schmidt (Ger) Gerolsteiner
101 Milan Kadlec (Cze) Lampre-Daikin
102 Daniel Clavero (Esp) Mercatone Uno
103 Marcelino Garcia Alonso (Esp) Team CSC Tiscali
104 Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia
105 Paolo Lanfranchi (Ita) Index Alexia
106 Fabiano Fontanelli (Ita) Mercatone Uno
107 Roberto Sgambelluri (Ita) Mercatone Uno
108 Renzo Mazzoleni (Ita) Team Colpack-Astro
109 Rolf Sorensen (Den) Landbouwkrediet-Colnago
110 Joaquim Castelblanco (Col) Colombia-Selle Italia
111 Carlos Sastre Candil (Esp) Team CSC Tiscali
112 Luca Mazzanti (Ita) Mercatone Uno
113 Andrei Mizourov (Kaz) Mercatone Uno
114 Igor Pugaci (Mda) Saeco-Longoni Sport
115 Danny Jonasson (Den) Team CSC Tiscali
116 Eddy Mazzoleni (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
117 Fernando Escartin (Esp) Team Coast
118 Sergio Barbero (Ita) Lampre-Daikin
119 Ivan Gotti (Ita) Alessio
120 Faat Zakirov (Rus) Ceramiche Panaria-Fiordo
121 Fortunato Baliani (Ita) Colombia-Selle Italia
122 Michele Scarponi (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
123 Andrea Peron (Ita) Team CSC Tiscali
124 Torsten Hiekmann (Ger) Team Telekom
125 Guido Trenti (USA) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
126 Vladimir Miholievic (Cro) Alessio
127 Mauro Radaelli (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
128 Gian Mario Ortenzi (Ita) Mercatone Uno
129 Maximilian Sciandri (GBr) Lampre-Daikin
130 Mauro Zanetti (Ita) Alessio
131 Francesco Secchiari (Ita) Mercatone Uno
132 Sylvester Szmyd (Pol) Tacconi Sport-Emmegi
133 John Freddy Garcia (Col) Colombia-Selle Italia
134 Alessio Galletti (Ita) Saeco-Longoni Sport
135 Dario David Cioni (Ita) Mapei-Quick Step
136 Manuel Calvente (Esp) Team CSC Tiscali
137 Juan D: Ramirez (Col) Colombia-Selle Italia
138 Alessandro Spezialetti (Ita) Saeco-Longoni Sport
139 Davide Bramati (Ita) Mapei-Quick Step
140 Paolo Fornaciari (Ita) Mapei-Quick Step
141 Daniele Nardello (Ita) Mapei-Quick Step
142 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria-Fiordo
143 Serguei Yakovlev (Kaz) Team Telekom
144 Ellis Rastelli (Ita) Gerolsteiner
145 Denis Bondarenko (Rus) Formaggi-Trentini
146 Addy Engels (Ned) Rabobank
147 Michael Rasmussen (Den) Team CSC Tiscali
148 Raphael Schweda (Ger) Team Coast
149 Mario Scirea (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
150 Denis Lunghi (Ita) Team Colpack-Astro all s:t:
151 Gabriele Colombo (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo at 1:17
152 Thierry Marichal (Bel) Lotto-Adecco 1:33
153 Kurt Van Lancker (Bel) Lotto-Adecco
154 Francisco Leon Mane (Esp) Kelme-Costa Blanca both s:t:
155 Luis Laverde Jimenez (Col) Formaggi-Trentini 2:42
156 Uros Murn (Slo) Formaggi-Trentini
157 Yauheni Seniushkine (Blr) Ceramiche Panaria-Fiordo both s:t:
158 Jimmi Madsen (Den) Team CSC Tiscali 2:44
159 Domenico Romano (Ita) Landbouwkrediet-Colnago s:t:
160 Robbie McEwen (Aus) Lotto-Adecco 2:49
161 Dario Andriotto (Ita) Index Alexia 6:00
162 Mario Manzoni (Ita) Index Alexia
163 Vladimir Smirnov (Ltu) Team Colpack-Astro
164 Eddy Serri (Ita) Index Alexia
165 Ruggero Marzoli (Ita) Formaggi-Trentini
166 Ivan Quaranta (Ita) Index Alexia
167 Zoran Klemencic (Slo) Tacconi Sport-Emmegi
168 Denis Zanette (Ita) Fassa Bortolo
169 Christophe Detilloux (Bel) Lotto-Adecco
170 Enrico Degano (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
171 Alessandro Bertolini (Ita) Alessio
172 Yuri Mitlushenko (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
173 Fredy Gonzalez (Col) Colombia-Selle Italia
174 Hector Mesa Mesa (Col) Formaggi-Trentini
175 Simone Bertoletti (Ita) Lampre-Daikin
176 Mauro Zinetti (Ita) Index Alexia
177 Ief Verbrugghe (Bel) Lotto-Adecco
178 Fabrice Gougot (Fra) Phonak Hearing Systems
179 Malte Urban (Ger) Team Coast
180 Matteo Gigli (Ita) Team Colpack-Astro
181 Cristian Gasperoni (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
182 Roberto Conti (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo all s:t:
183 Domenico Gualdi (Ita) Formaggi-Trentini 8:42
184 Antonio Rizzi (Ita) Formaggi-Trentini
185 Saja Gajicic (Yug) Formaggi-Trentini
186 Hidenori Nodera (Jpn) Team Colpack-Astro
187 Michele Colleoni (Ita) Team Colpack-Astro
188 Steve Zampieri (Sui) Tacconi Sport-Emmegi
189 Leonardo Giordani (Ita) Team Colpack-Astro
190 Marc Streel (Bel) Landbouwkrediet-Colnago all s:t:
191 Bo Hamburger (Den) Index Alexia 10:17
192 Nicola Chesini (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 17:55
DNF Ruggero Borghi (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
DNS Carlos Contreras (Col) Colombia-Selle Italia

GC

1 Stefano Garzelli (Ita) Mapei-Quick Step 16:57:42
2 Fabrizio Guidi (Ita) Team Coast at 0:13
3 Rik Verbrugghe (Bel) Lotto-Adecco 0:19
4 Juan Carlos Dominguez (Esp) Phonak Hearing Systems 0:21
5 Matthias Kessler (Ger) Team Telekom 0:27
6 Francesco Casagrande (Ita) Fassa Bortolo 0:31
7 Mykhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia s.t.
8 Matthias Buxhofer (Aut) Phonak Hearing Systems 0:34
9 Cadel Evans (Aus) Mapei-Quick Step 0:37
10 Dario Frigo (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 0:41
11 Andrea Noe' (Ita) Mapei-Quick Step 0:43
12 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:44
13 Daniele De Paoli (Ita) Alessio 0:45
14 Serguei Gontchar (Ukr) Fassa Bortolo 0:47
15 Wladimir Belli (Ita) Fassa Bortolo 0:47
16 Isaac Galvez Lopez (Esp) Kelme-Costa Blanca 0:48
17 Cristian Moreni (Ita) Alessio s.t.
18 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom 0:49
19 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner 0:50
20 Tyler Hamilton (USA) Team CSC Tiscali 0:52
21 Fernando Escartin (Esp) Team Coast
22 Gilberto Simoni (Ita) Saeco-Longoni Sport both s.t.
23 Michael Boogerd (Ned) Rabobank 0:53
24 Mario Cipollini (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 0:56
25 Santiago Perez Fernandez (Esp) Kelme-Costa Blanca 0:59
26 Oscar Cavagnis (Ita) Landbouwkrediet-Colnago 1:00
27 Jens Heppner (Ger) Team Telekom 1:03
28 Carlos Sastre Candil (Esp) Team CSC Tiscali 1:04
29 Matteo Carrara (Ita) Team Colpack-Astro 1:05
30 Oscar Pereiro Sio (Esp) Phonak Hearing Systems 1:06
31 Paolo Savoldelli (Ita) Index Alexia 1:09
32 Aitor Gonzalez Jimenez (Esp) Kelme-Costa Blanca 1:11
33 Franco Pellizotti (Ita) Alessio s.t.
34 Kurt Van De Wouwer (Bel) Lotto-Adecco 1:13
35 Maximilian Sciandri (GBr) Lampre-Daikin 1:17
36 Manuel Beltran (Esp) Team Coast 1:18
37 Francisco J. Lara Ruiz (Esp) Team Coast s.t.
38 Marius Sabaliauskas (Ltu) Saeco-Longoni Sport 1:23
39 Michele Scarponi (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 1:25
40 Lars Michaelsen (Den) Team Coast 1:27
41 Gianni Faresin (Ita) Gerolsteiner
42 Torsten Hiekmann (Ger) Team Telekom both s.t.
43 Angel Vicioso Arcos (Esp) Kelme-Costa Blanca 1:27
44 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 1:28
45 Paolo Lanfranchi (Ita) Index Alexia 1:29
46 Alessandro Petacchi (Ita) Fassa Bortolo s.t.
47 Vladimir Duma (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo 1:30
48 Juan Manuel Garate (Esp) Lampre-Daikin s.t.
49 Joaquim Castelblanco (Col) Colombia-Selle Italia 1:31
50 Massimo Codol (Ita) Lampre-Daikin 1:32
51 Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia 1:33
52 Lorenzo Bernucci (Ita) Landbouwkrediet-Colnago 1:36
53 Yaroslav Popovych (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago 1:37
54 Pavel Tonkov (Rus) Lampre-Daikin 1:39
55 Juan J. De Los Angeles (Esp) Kelme-Costa Blanca 1:43
56 Pietro Caucchioli (Ita) Alessio 1:43
57 Marco Pantani (Ita) Mercatone Uno 1:44
58 Andrea Peron (Ita) Team CSC Tiscali 1:49
59 Igor Pugaci (Mda) Saeco-Longoni Sport
60 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems 1:53
61 Faat Zakirov (Rus) Ceramiche Panaria-Fiordo 1:56
62 Luca Mazzanti (Ita) Mercatone Uno 1:57
63 Daniel Clavero (Esp) Mercatone Uno 2:06
64 Milan Kadlec (Cze) Lampre-Daikin 2:07
65 Alexandre Moos (Sui) Phonak Hearing Systems s.t.
66 Denis Bondarenko (Rus) Formaggi-Trentini 2:08
67 Giovanni Lombardi (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
68 Marc Lotz (Ned) Rabobank 2:09
69 Kai Hundertmark (Ger) Team Telekom 2:10
70 Fortunato Baliani (Ita) Colombia-Selle Italia 2:11
71 Francisco Cerezo Perales (Esp) CSC-Tiscali 2:12
72 Gustavo Otero Gomez (Esp) Kelme-Costa Blanca s.t.
73 Andrei Mizourov (Kaz) Mercatone Uno 2:13
74 Serguei Yakovlev (Kaz) Team Telekom 2:18
75 Renzo Mazzoleni (Ita) Team Colpack-Astro 2:19
76 Geert Verheyen (Bel) Rabobank 2:20
77 Juan D: Ramirez (Col) Colombia-Selle Italia 2:21
78 Sylvester Szmyd (Pol) Tacconi Sport-Emmegi 2:27
79 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner 2:28
80 Roberto Sgambelluri (Ita) Mercatone Uno 2:30
81 Manuel Calvente (Esp) Team CSC Tiscali s.t.
82 Jan Schaffrath (Ger) Team Telekom 2:32
83 Igor Astarloa (Esp) Saeco-Longoni Sport 2:39
84 Marcelino Garcia Alonso (Esp) Team CSC Tiscali 2:45
85 Sergiy Adyeyev (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago 2:51
86 Matteo Tosatto (Ita) Fassa Bortolo 3:02
87 Gabriele Missaglia (Ita) Lampre-Daikin 3:07
88 Jesus Manzano Ruano (Esp) Kelme-Costa Blanca s.t.
89 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo 3:14
90 Mario Scirea (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 3:17
91 Mauro Gerosa (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 3:19
92 Massimo Strazzer (Ita) Phonak Hearing Systems 3:20
93 Frank Hoj (Den) Team Coast 3:28
94 Robert Hunter (RSA) Mapei-Quick Step 3:37
95 Gian Mario Ortenzi (Ita) Mercatone Uno s.t.
96 Francisco Leon Mane (Esp) Kelme-Costa Blanca 3:38
97 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria-Fiordo
98 Steven De Jongh (Ned) Rabobank 3:40
99 Guido Trenti (USA) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 3:44
100 Uros Murn (Slo) Formaggi-Trentini 3:58
101 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank 3:59
102 Paolo Bettini (Ita) Mapei-Quick Step
103 Eddy Mazzoleni (Ita) Tacconi Sport-Emmegi both s.t.
104 Francesco Secchiari (Ita) Mercatone Uno 4:05
105 Aart Vierhouten (Ned) Lotto-Adecco 4:06
106 Stefan Van Dijck (Ned) Lotto-Adecco 4:07
107 Robbie Mcewen (Aus) Lotto-Adecco 4:08
108 Stephan Schreck (Ger) Team Telekom 4:14
109 Daniele Nardello (Ita) Mapei-Quick Step 4:17
110 Martin Derganc (Slo) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 4:19
111 Davide Bramati (Ita) Mapei-Quick Step 4:20
112 Andre' Korff (Ger) Team Coast 4:22
113 Jan Boven (Ned) Rabobank 4:23
114 Paolo Fornaciari (Ita) Mapei-Quick Step s.t.
115 Denis Lunghi (Ita) Team Colpack-Astro 4:24
116 Ralf Grabsch (Ger) Team Telekom 4:26
117 Mariano Piccoli (Ita) Lampre-Daikin 4:27
118 Domenico Romano (Ita) Landbouwkrediet-Colnago
119 Dario David Cioni (Ita) Mapei-Quick Step 4:28
120 Ivan Gotti (Ita) Alessio 4:30
121 Sergio Barbero (Ita) Lampre-Daikin s.t.
122 Oscar Mason (Ita) Saeco-Longoni Sport 4:31
123 Mauro Radaelli (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 4:33
124 Torsten Schmidt (Ger) Gerolsteiner 4:35
125 Mauro Zanetti (Ita) Alessio 4:36
126 Raphael Schweda (Ger) Team Coast 4:37
127 Massimo Apollonio (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 4:38
128 Daniele Righi (Ita) Index Alexia 4:39
129 John Freddy Garcia (Col) Colombia-Selle Italia 4:41
130 Ruben Alverio Marin (Col) Colombia-Selle Italia 4:42
131 Cayetano Julia Cegarra (Esp) Kelme-Costa Blanca 4:51
132 Vladimir Miholievic (Cro) Alessio 4:52
133 Dmitri Konyshev (Rus) Fassa Bortolo 5:09
134 Alessandro Spezialetti (Ita) Saeco-Longoni Sport 5:11
135 Addy Engels (Ned) Rabobank 5:34
136 Gabriele Colombo (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 5:50
137 Fabio Sacchi (Ita) Saeco-Longoni Sport 6:26
138 Rene' Haselbacher (Aut) Gerolsteiner 6:33
139 Biagio Conte (Ita) Saeco-Longoni Sport 7:03
140 Alessio Galletti (Ita) Saeco-Longoni Sport 7:24
141 Luis Laverde Jimenez (Col) Formaggi-Trentini 7:32
142 Yauheni Seniushkine (Blr) Ceramiche Panaria-Fiordo 7:48
143 Fredy Gonzalez (Col) Colombia-Selle Italia 8:04
144 Jimmi Madsen (Den) Team CSC Tiscali 8:31
145 Sven Teutenberg (Ger) Phonak Hearing Systems 8:47
146 Mathew Hayman (Aus) Rabobank 9:06
147 Miguel Angel Meza (Mex) Team Colpack-Astro 9:17
148 Rolf Sorensen (Den) Landbouwkrediet-Colnago 9:24
149 Fabiano Fontanelli (Ita) Mercatone Uno 9:35
150 Daniele Contrini (Ita) Gerolsteiner 9:42
151 Danny Jonasson (Den) Team CSC Tiscali 9:57
152 Ellis Rastelli (Ita) Gerolsteiner 10:02
153 Christophe Detilloux (Bel) Lotto-Adecco 10:06
154 Michael Rasmussen (Den) Team CSC Tiscali 10:08
155 Riccardo Forconi (Ita) Mercatone Uno 10:10
156 Ruggero Marzoli (Ita) Formaggi-Trentini 10:11
157 Volodymyr Bileka (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago 10:20
158 Alessandro Bertolini (Ita) Alessio 10:24
159 Filippo Perfetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 10:28
160 Simone Bertoletti (Ita) Lampre-Daikin 10:37
161 Denis Zanette (Ita) Fassa Bortolo 10:44
162 Fabrice Gougot (Fra) Phonak Hearing Systems 10:44
163 Roberto Conti (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 11:00
164 Thierry Marichal (Bel) Lotto-Adecco 11:18
165 Kurt Van Lancker (Bel) Lotto-Adecco 11:19
166 Angelo Furlan (Ita) Alessio 12:02
167 Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo 13:06
168 Michele Colleoni (Ita) Team Colpack-Astro 13:07
169 Bo Hamburger (Den) Index Alexia 13:46
170 Moreno Di Biase (Ita) Formaggi-Trentini 14:14
171 Ief Verbrugghe (Bel) Lotto-Adecco 15:17
172 Yuri Mitlushenko (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago 15:40
173 Malte Urban (Ger) Team Coast 16:02
174 Matteo Gigli (Ita) Team Colpack-Astro 16:04
175 Cristian Gasperoni (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tol 16:20
176 Marc Streel (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 18:05
177 Enrico Degano (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 18:11
178 Mauro Zinetti (Ita) Index Alexia 18:33
179 Steve Zampieri (Sui) Tacconi Sport-Emmegi 18:37
180 Hidenori Nodera (Jpn) Team Colpack-Astro 19:08
181 Vladimir Smirnov (Ltu) Team Colpack-Astro 19:24
182 Zoran Klemencic (Slo) Tacconi Sport-Emmegi 20:38
183 Hector Mesa Mesa (Col) Formaggi-Trentini 20:43
184 Mario Manzoni (Ita) Index Alexia 21:07
185 Leonardo Giordani (Ita) Team Colpack-Astro 21:43
186 Eddy Serri (Ita) Index Alexia 21:50
187 Dario Andriotto (Ita) Index Alexia 22:13
188 Ivan Quaranta (Ita) Index Alexia 22:23
189 Antonio Rizzi (Ita) Formaggi-Trentini 22:46
190 Domenico Gualdi (Ita) Formaggi-Trentini 22:58
191 Saja Gajicic (Yug) Formaggi-Trentini 23:11
192 Nicola Chesini (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 32:56

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
D'Ornellas (+7451) - Oct 21
 
ARG button Sept 17.14
 

 
Bikesports - August 12
 

 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login