Canadian Cyclist Cervelo R3 24/7 1 - May 2
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
Williams Cycling March 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
Spec We Win Road CC1 Oct 6
 

Daily News


 

May 15/02 7:54 am - Giro Stage 4 Complete


Posted by Editor on 05/15/02
 

Giro d'Italia

Stage 4 - Alzette to Strasbourg 232 km

1 Robbie McEwen (Aus) Lotto-Adecco 5:37:13
2 Mario Cipollini (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
3 Enrico Degano (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
4 Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo
5 Alessandro Petacchi (Ita) Fassa Bortolo
6 Fabrizio Guidi (Ita) Team Coast
7 Aart Vierhouten (Ned) Lotto-Adecco
8 Sven Teutenberg (Ger) Phonak Hearing Systems
9 Massimo Strazzer (Ita) Phonak Hearing Systems
10 Moreno Di Biase (Ita) Formaggi-Trentini
11 Robert Hunter (RSA) Mapei-Quick Step
12 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom
13 Mykhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia
14 Zoran Klemencic (Slo) Tacconi Sport-Emmegi
15 Cristian Moreni (Ita) Alessio
16 Giovanni Lombardi (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
17 Santiago Perez Fernandez (Esp) Kelme-Costa Blanca
18 Uros Murn (Slo) Formaggi-Trentini
19 Ruggero Marzoli (Ita) Formaggi-Trentini
20 Angelo Furlan (Ita) Alessio
21 Rene' Haselbacher (Aut) Gerolsteiner
22 Miguel Angel Meza (Mex) Team Colpack-Astro
23 Yuri Mitlushenko (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
24 Christophe Detilloux (Bel) Lotto-Adecco
25 Stefan Van Dijck (Ned) Lotto-Adecco
26 Steven De Jongh (Ned) Rabobank
27 Mariano Piccoli (Ita) Lampre-Daikin
28 Lars Michaelsen (Den) Team Coast
29 Isaac Galvez Lopez (Esp) Kelme-Costa Blanca
30 Andre' Korff (Ger) Team Coast
31 Vladimir Duma (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo
32 Aitor Gonzalez Jimenez (Esp) Kelme-Costa Blanca
33 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner
34 Cadel Evans (Aus) Mapei-Quick Step
35 Angel Vicioso Arcos (Esp) Kelme-Costa Blanca
36 Gabriele Missaglia (Ita) Lampre-Daikin
37 Biagio Conte (Ita) Saeco-Longoni Sport
38 Franco Pellizotti (Ita) Alessio
39 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
40 Vladimir Smirnov (Ltu) Team Colpack-Astro
41 Matthias Kessler (Ger) Team Telekom
42 Stefano Garzelli (Ita) Mapei-Quick Step
43 Matthias Buxhofer (Aut) Phonak Hearing Systems
44 Rik Verbrugghe (Bel) Lotto-Adecco
45 Andrea Noe' (Ita) Mapei-Quick Step
46 Matteo Carrara (Ita) Team Colpack-Astro
47 Serguei Gontchar (Ukr) Fassa Bortolo
48 Oscar Mason (Ita) Saeco-Longoni Sport
49 Francesco Casagrande (Ita) Fassa Bortolo
50 Manuel Beltran (Esp) Team Coast
51 Dario Frigo (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
52 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner
53 Tyler Hamilton (USA) Team CSC Tiscali
54 Matteo Tosatto (Ita) Fassa Bortolo
55 Paolo Savoldelli (Ita) Index Alexia
56 Francisco J. Lara Ruiz (Esp) Team Coast
57 Gustavo Otero Gomez (Esp) Kelme-Costa Blanca
58 Paolo Fornaciari (Ita) Mapei-Quick Step
59 Luca Mazzanti (Ita) Mercatone Uno
60 Marco Pantani (Ita) Mercatone Uno
61 Roberto Sgambelluri (Ita) Mercatone Uno
62 Fabiano Fontanelli (Ita) Mercatone Uno
63 Fernando Escartin (Esp) Team Coast
64 Ivan Quaranta (Ita) Index Alexia
65 Mauro Gerosa (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
66 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
67 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank
68 Jan Schaffrath (Ger) Team Telekom
69 Juan Manuel Garate (Esp) Lampre-Daikin
70 Michele Colleoni (Ita) Team Colpack-Astro
71 Daniele De Paoli (Ita) Alessio
72 Volodymyr Bileka (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
73 Fabio Sacchi (Ita) Saeco-Longoni Sport
74 Michele Scarponi (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
75 Oscar Cavagnis (Ita) Landbouwkrediet-Colnago
76 Eddy Mazzoleni (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
77 Massimo Apollonio (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
78 Cayetano Julia Cegarra (Esp) Kelme-Costa Blanca
79 Gilberto Simoni (Ita) Saeco-Longoni Sport
80 Frank Hoj (Den) Team Coast
81 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems
82 Mauro Radaelli (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
83 Sergiy Adyeyev (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
84 Maximilian Sciandri (GBR) Lampre-Daikin
85 Guido Trenti (USA) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
86 Denis Lunghi (Ita) Team Colpack-Astro
87 Igor Astarloa (Esp) Saeco-Longoni Sport
88 Jens Heppner (Ger) Team Telekom
89 Pavel Tonkov (Rus) Lampre-Daikin
90 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
91 Milan Kadlec (Cze) Lampre-Daikin
92 Oscar Pereiro Sio (Esp) Phonak Hearing Systems
93 Massimo Codol (Ita) Lampre-Daikin
94 Juan Carlos Dominguez (Esp) Phonak Hearing Systems
95 Paolo Lanfranchi (Ita) Index Alexia
96 Wladimir Belli (Ita) Fassa Bortolo
97 Jan Boven (Ned) Rabobank
98 Rolf Sorensen (Den) Landbouwkrediet-Colnago
99 Bo Hamburger (Den) Index Alexia
100 Alexandre Moos (Sui) Phonak Hearing Systems
101 Daniele Righi (Ita) Index Alexia
102 Yaroslav Popovych (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
103 Lorenzo Bernucci (Ita) Landbouwkrediet-Colnago
104 Luis Laverde Jimenez (Col) Formaggi-Trentini
105 Gianni Faresin (Ita) Gerolsteiner
106 Denis Bondarenko (Rus) Formaggi-Trentini
107 Fortunato Baliani (Ita) Colombia-Selle Italia
108 Kurt Van De Wouwer (Bel) Lotto-Adecco
109 Joaquim Castelblanco (Col) Colombia-Selle Italia
110 Davide Bramati (Ita) Mapei-Quick Step
111 Pietro Caucchioli (Ita) Alessio
112 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
113 Andrei Mizourov (Kaz) Mercatone Uno
114 Danny Jonasson (Den) Team CSC Tiscali
115 Juan J. De Los Angeles (Esp) Kelme-Costa Blanca
116 Marius Sabaliauskas (Ltu) Saeco-Longoni Sport
117 Denis Zanette (Ita) Fassa Bortolo all s.t.
118 Francisco Cerezo Perales (Esp) Team CSC Tiscali at 0:23
119 Carlos Sastre Candil (Esp) Team CSC Tiscali
120 Ivan Gotti (Ita) Alessio
121 Malte Urban (Ger) Team Coast
122 Geert Verheyen (Bel) Rabobank
123 Sylvester Szmyd (Pol) Tacconi Sport-Emmegi
124 Daniele Nardello (Ita) Mapei-Quick Step
125 Igor Pugaci (Mda) Saeco-Longoni Sport
126 Sergio Barbero (Ita) Lampre-Daikin
127 Marc Lotz (Ned) Rabobank
128 Ruben Alverio Marin (Col) Colombia-Selle Italia
129 Jimmi Madsen (Den) Team CSC Tiscali
130 Gian Mario Ortenzi (Ita) Mercatone Uno
131 Mario Manzoni (Ita) Index Alexia
132 Manuel Calvente (Esp) Team CSC Tiscali
133 Serguei Yakovlev (Kaz) Team Telekom
134 Francisco Leon Mane (Esp) Kelme-Costa Blanca
135 Hidenori Nodera (Jpn) Team Colpack-Astro
136 Juan D: Ramirez (Col) Colombia-Selle Italia
137 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria-Fiordo
138 Fabrice Gougot (Fra) Phonak Hearing Systems
139 Jesus Manzano Ruano (Esp) Kelme-Costa Blanca
140 John Freddy Garcia (Col) Colombia-Selle Italia
141 Alessandro Spezialetti (Ita) Saeco-Longoni Sport
142 Filippo Perfetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
143 Fredy Gonzalez (Col) Colombia-Selle Italia
144 Kurt Van Lancker (Bel) Lotto-Adecco
145 Addy Engels (Ned) Rabobank
146 Vladimir Miholievic (Cro) Alessio
147 Hector Mesa Mesa (Col) Formaggi-Trentini
148 Martin Derganc (Slo) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
149 Stephan Schreck (Ger) Team Telekom
150 Torsten Schmidt (Ger) Gerolsteiner
151 Ralf Grabsch (Ger) Team Telekom
152 Torsten Hiekmann (Ger) Team Telekom
153 Marc Streel (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
154 Dario David Cioni (Ita) Mapei-Quick Step
155 Alessandro Bertolini (Ita) Alessio
156 Domenico Gualdi (Ita) Formaggi-Trentini
157 Thierry Marichal (Bel) Lotto-Adecco
158 Kai Hundertmark (Ger) Team Telekom
159 Steve Zampieri (Sui) Tacconi Sport-Emmegi all s.t.
160 Mario Scirea (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 0:34
161 Andrea Peron (Ita) Team CSC Tiscali s.t.
162 Alessio Galletti (Ita) Saeco-Longoni Sport 0:40
163 Gabriele Colombo (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 0:45
164 Paolo Bettini (Ita) Mapei-Quick Step 1:07
165 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo 1:24
166 Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia 1:47
167 Ief Verbrugghe (Bel) Lotto-Adecco 2:04
168 Matteo Gigli (Ita) Team Colpack-Astro 2:16
169 Mauro Zinetti (Ita) Index Alexia 2:49
170 Antonio Rizzi (Ita) Formaggi-Trentini 3:28
171 Saja Gajicic (Yug) Formaggi-Trentini s.t.
172 Renzo Mazzoleni (Ita) Team Colpack-Astro 3:55
173 Eddy Serri (Ita) Index Alexia 4:46
174 Dario Andriotto (Ita) Index Alexia s.t.
175 Riccardo Forconi (Ita) Mercatone Uno 4:58
176 Simone Bertoletti (Ita) Lampre-Daikin
177 Roberto Conti (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
178 Daniele Contrini (Ita) Gerolsteiner
179 Yauheni Seniushkine (Blr) Ceramiche Panaria-Fiordo
180 Mauro Zanetti (Ita) Alessio
181 Ellis Rastelli (Ita) Gerolsteiner
182 Faat Zakirov (Rus) Ceramiche Panaria-Fiordo all s.t.
183 Marcelino Garcia Alonso (Esp) Team CSC Tiscali 5:00
184 Michael Rasmussen (Den) Team CSC Tiscali
185 Nicola Chesini (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
186 Cristian Gasperoni (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
187 Raphael Schweda (Ger) Team Coast all s.t.
188 Domenico Romano (Ita) Landbouwkrediet-Colnago 9:07
189 Dmitri Konyshev (Rus) Fassa Bortolo 13:01
190 Daniel Clavero (Esp) Mercatone Uno 15:48
191 Francesco Secchiari (Ita) Mercatone Uno s.t.
DNS Leonardo Giordani (Ita) Team Colpack-Astro

GC

1 Stefano Garzelli (Ita) Mapei-Quick Step 22:34:55
2 Fabrizio Guidi (Ita) Team Coast at 0:09
3 Rik Verbrugghe (Bel) Lotto-Adecco 0:19
4 Juan Carlos Dominguez (Esp) Phonak Hearing Systems 0:21
5 Matthias Kessler (Ger) Team Telekom 0:27
6 Francesco Casagrande (Ita) Fassa Bortolo 0:31
7 Mykhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia
8 Matthias Buxhofer (Aut) Phonak Hearing Systems 0:34
9 Cadel Evans (Aus) Mapei-Quick Step 0:37
10 Dario Frigo (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 0:41
11 Andrea Noe' (Ita) Mapei-Quick Step 0:43
12 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:44
13 Daniele De Paoli (Ita) Alessio 0:45
14 Serguei Gontchar (Ukr) Fassa Bortolo 0:47
15 Wladimir Belli (Ita) Fassa Bortolo
16 Isaac Galvez Lopez (Esp) Kelme-Costa Blanca 0:48
17 Mario Cipollini (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
18 Cristian Moreni (Ita) Alessio
19 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom 0:49
20 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner 0:50
21 Tyler Hamilton (USA) Team CSC Tiscali 0:52
22 Fernando Escartin (Esp) Team Coast
23 Gilberto Simoni (Ita) Saeco-Longoni Sport
24 Michael Boogerd (Ned) Rabobank 0:53
25 Santiago Perez Fernandez (Esp) Kelme-Costa Blanca 0:59
26 Oscar Cavagnis (Ita) Landbouwkrediet-Colnago 1:00
27 Jens Heppner (Ger) Team Telekom 1:03
28 Matteo Carrara (Ita) Team Colpack-Astro 1:05
29 Oscar Pereiro Sio (Esp) Phonak Hearing Systems 1:06
30 Paolo Savoldelli (Ita) Index Alexia 1:09
31 Aitor Gonzalez Jimenez (Esp) Kelme-Costa Blanca 1:11
32 Franco Pellizotti (Ita) Alessio
33 Kurt Van De Wouwer (Bel) Lotto-Adecco 1:13
34 Maximilian Sciandri (GBR) Lampre-Daikin 1:17
35 Manuel Beltran (Esp) Team Coast 1:18
36 Francisco J. Lara Ruiz (Esp) Team Coast
37 Marius Sabaliauskas (Ltu) Saeco-Longoni Sport 1:23
38 Michele Scarponi (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 1:25
39 Carlos Sastre Candil (Esp) Team CSC Tiscali 1:27
40 Lars Michaelsen (Den) Team Coast
41 Gianni Faresin (Ita) Gerolsteiner
42 Angel Vicioso Arcos (Esp) Kelme-Costa Blanca
43 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 1:28
44 Paolo Lanfranchi (Ita) Index Alexia 1:29
45 Alessandro Petacchi (Ita) Fassa Bortolo
46 Vladimir Duma (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo 1:30
47 Juan Manuel Garate (Esp) Lampre-Daikin
48 Joaquim Castelblanco (Col) Colombia-Selle Italia 1:31
49 Massimo Codol (Ita) Lampre-Daikin 1:32
50 Lorenzo Bernucci (Ita) Landbouwkrediet-Colnago 1:36
51 Yaroslav Popovych (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago 1:37
52 Pavel Tonkov (Rus) Lampre-Daikin 1:39
53 Juan J. De Los Angeles (Esp) Kelme-Costa Blanca 1:43
54 Pietro Caucchioli (Ita) Alessio
55 Marco Pantani (Ita) Mercatone Uno 1:44
56 Torsten Hiekmann (Ger) Team Telekom 1:50
57 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems 1:53
58 Luca Mazzanti (Ita) Mercatone Uno 1:57
59 Milan Kadlec (Cze) Lampre-Daikin 2:07
60 Alexandre Moos (Sui) Phonak Hearing Systems
61 Denis Bondarenko (Rus) Formaggi-Trentini 2:08
62 Giovanni Lombardi (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
63 Fortunato Baliani (Ita) Colombia-Selle Italia 2:11
64 Igor Pugaci (Mda) Saeco-Longoni Sport 2:12
65 Gustavo Otero Gomez (Esp) Kelme-Costa Blanca
66 Andrei Mizourov (Kaz) Mercatone Uno 2:13
67 Andrea Peron (Ita) Team CSC Tiscali 2:23
68 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner 2:28
69 Roberto Sgambelluri (Ita) Mercatone Uno 2:30
70 Marc Lotz (Ned) Rabobank 2:32
71 Jan Schaffrath (Ger) Team Telekom
72 Kai Hundertmark (Ger) Team Telekom 2:33
73 Francisco Cerezo Perales (Esp) Team CSC Tiscali 2:35
74 Igor Astarloa (Esp) Saeco-Longoni Sport 2:39
75 Serguei Yakovlev (Kaz) Team Telekom 2:41
76 Geert Verheyen (Bel) Rabobank 2:43
77 Juan D: Ramirez (Col) Colombia-Selle Italia 2:44
78 Sylvester Szmyd (Pol) Tacconi Sport-Emmegi 2:50
79 Sergiy Adyeyev (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago 2:51
80 Manuel Calvente (Esp) Team CSC Tiscali 2:53
81 Matteo Tosatto (Ita) Fassa Bortolo 3:02
82 Gabriele Missaglia (Ita) Lampre-Daikin 3:07
83 Massimo Strazzer (Ita) Phonak Hearing Systems 3:14
84 Mauro Gerosa (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 3:19
85 Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia 3:20
86 Frank Hoj (Den) Team Coast 3:28
87 Jesus Manzano Ruano (Esp) Kelme-Costa Blanca 3:30
88 Robert Hunter (RSA) Mapei-Quick Step 3:37
89 Steven De Jongh (Ned) Rabobank 3:40
90 Guido Trenti (USA) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 3:44
91 Robbie McEwen (Aus) Lotto-Adecco 3:56
92 Uros Murn (Slo) Formaggi-Trentini 3:58
93 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank 3:59
94 Eddy Mazzoleni (Ita) Tacconi Sport-Emmegi
95 Gian Mario Ortenzi (Ita) Mercatone Uno 4:00
96 Francisco Leon Mane (Esp) Kelme-Costa Blanca 4:01
97 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria-Fiordo 4:01
98 Aart Vierhouten (Ned) Lotto-Adecco 4:06
99 Stefan Van Dijck (Ned) Lotto-Adecco 4:07
100 Davide Bramati (Ita) Mapei-Quick Step 4:20
101 Andre' Korff (Ger) Team Coast 4:22
102 Jan Boven (Ned) Rabobank 4:23
103 Paolo Fornaciari (Ita) Mapei-Quick Step
104 Denis Lunghi (Ita) Team Colpack-Astro 4:24
105 Mariano Piccoli (Ita) Lampre-Daikin 4:27
106 Oscar Mason (Ita) Saeco-Longoni Sport 4:31
107 Mario Scirea (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo
108 Mauro Radaelli (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 4:33
109 Stephan Schreck (Ger) Team Telekom 4:37
110 Massimo Apollonio (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 4:38
111 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo
112 Daniele Righi (Ita) Index Alexia 4:39
113 Daniele Nardello (Ita) Mapei-Quick Step 4:40
114 Martin Derganc (Slo) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 4:42
115 Ralf Grabsch (Ger) Team Telekom 4:49
116 Cayetano Julia Cegarra (Esp) Kelme-Costa Blanca 4:51
117 Dario David Cioni (Ita) Mapei-Quick Step
118 Ivan Gotti (Ita) Alessio 4:53
119 Sergio Barbero (Ita) Lampre-Daikin
120 Torsten Schmidt (Ger) Gerolsteiner 4:58
121 John Freddy Garcia (Col) Colombia-Selle Italia 5:04
122 Ruben Alverio Marin (Col) Colombia-Selle Italia 5:05
123 Paolo Bettini (Ita) Mapei-Quick Step 5:06
124 Vladimir Miholievic (Cro) Alessio 5:15
125 Alessandro Spezialetti (Ita) Saeco-Longoni Sport 5:34
126 Addy Engels (Ned) Rabobank 5:57
127 Renzo Mazzoleni (Ita) Team Colpack-Astro 6:14
128 Fabio Sacchi (Ita) Saeco-Longoni Sport 6:26
129 Rene' Haselbacher (Aut) Gerolsteiner 6:33
130 Gabriele Colombo (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 6:35
131 Faat Zakirov (Rus) Ceramiche Panaria-Fiordo 6:54
132 Biagio Conte (Ita) Saeco-Longoni Sport 7:03
133 Luis Laverde Jimenez (Col) Formaggi-Trentini 7:32
134 Marcelino Garcia Alonso (Esp) Team CSC Tiscali 7:45
135 Alessio Galletti (Ita) Saeco-Longoni Sport 8:04
136 Fredy Gonzalez (Col) Colombia-Selle Italia 8:27
137 Sven Teutenberg (Ger) Phonak Hearing Systems 8:47
138 Jimmi Madsen (Den) Team CSC Tiscali 8:54
139 Mathew Hayman (Aus) Rabobank 9:06
140 Miguel Angel Meza (Mex) Team Colpack-Astro 9:17
141 Rolf Sorensen (Den) Landbouwkrediet-Colnago 9:24
142 Mauro Zanetti (Ita) Alessio 9:34
143 Fabiano Fontanelli (Ita) Mercatone Uno 9:35
144 Raphael Schweda (Ger) Team Coast 9:37
145 Danny Jonasson (Den) Team CSC Tiscali 9:57
146 Christophe Detilloux (Bel) Lotto-Adecco 10:06
147 Ruggero Marzoli (Ita) Formaggi-Trentini 10:11
148 Volodymyr Bileka (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago 10:20
149 Denis Zanette (Ita) Fassa Bortolo 10:44
150 Alessandro Bertolini (Ita) Alessio 10:47
151 Filippo Perfetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 10:51
152 Fabrice Gougot (Fra) Phonak Hearing Systems 11:07
153 Thierry Marichal (Bel) Lotto-Adecco 11:41
154 Kurt Van Lancker (Bel) Lotto-Adecco 11:42
155 Angelo Furlan (Ita) Alessio 12:02
156 Yauheni Seniushkine (Blr) Ceramiche Panaria-Fiordo 12:46
157 Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo 13:06
158 Michele Colleoni (Ita) Team Colpack-Astro 13:07
159 Domenico Romano (Ita) Landbouwkrediet-Colnago 13:34
160 Bo Hamburger (Den) Index Alexia 13:46
161 Moreno Di Biase (Ita) Formaggi-Trentini 14:14
162 Daniele Contrini (Ita) Gerolsteiner 14:40
163 Ellis Rastelli (Ita) Gerolsteiner 15:00
164 Riccardo Forconi (Ita) Mercatone Uno 15:08
165 Michael Rasmussen (Den) Team CSC Tiscali 15:08
166 Simone Bertoletti (Ita) Lampre-Daikin 15:35
167 Yuri Mitlushenko (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago 15:40
168 Roberto Conti (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 15:58
169 Malte Urban (Ger) Team Coast 16:25
170 Ief Verbrugghe (Bel) Lotto-Adecco 17:21
171 Daniel Clavero (Esp) Mercatone Uno 17:54
172 Enrico Degano (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 18:07
173 Dmitri Konyshev (Rus) Fassa Bortolo 18:10
174 Matteo Gigli (Ita) Team Colpack-Astro 18:20
175 Marc Streel (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 18:28
176 Steve Zampieri (Sui) Tacconi Sport-Emmegi 19:00
177 Vladimir Smirnov (Ltu) Team Colpack-Astro 19:24
178 Hidenori Nodera (Jpn) Team Colpack-Astro 19:31
179 Francesco Secchiari (Ita) Mercatone Uno 19:53
180 Zoran Klemencic (Slo) Tacconi Sport-Emmegi 20:36
181 Hector Mesa Mesa (Col) Formaggi-Trentini 21:06
182 Cristian Gasperoni (Ita) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 21:20
183 Mauro Zinetti (Ita) Index Alexia 21:22
184 Mario Manzoni (Ita) Index Alexia 21:30
185 Ivan Quaranta (Ita) Index Alexia 22:33
186 Domenico Gualdi (Ita) Formaggi-Trentini 23:21
187 Antonio Rizzi (Ita) Formaggi-Trentini 26:14
188 Eddy Serri (Ita) Index Alexia 26:36
189 Saja Gajicic (Yug) Formaggi-Trentini 26:39
190 Dario Andriotto (Ita) Index Alexia 26:59
191 Nicola Chesini (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo 38:16

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
D'Ornellas (+7451) - Oct 21
 
ARG button Sept 17.14
 

 
Bikesports - August 12
 

 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login