Canadian Cyclist Quebec tourism Banner 24/7 - April 16
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
Williams Cycling March 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
OGC Camelback CC2 - April 7
 

Daily News


 

September 29/02 12:57 pm - Vuelta Final Stage & GC


Posted by Editor on 09/29/02
 

Vuelta a Espana

Stage 21 - Warner Bros Park - Stadion Santiago Bernabeu ITT 41.2 km

1 Aitor Gonzalez (Esp) Kelme-Costa Blanca 47:54
2 Angel Casero (Esp) Team Coast at 1:23
3 David Plaza (Esp) Team Coast 1:45
4 Santiago Botero (Col) Kelme-Costa Blanca 1:55
5 Joseba Beloki (Esp) ONCE-Eroski 2:10
6 Santos Gonzalez (Esp) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 2:27
7 Manuel Beltran (Esp) Team Coast 2:29
8 Iban Mayo (Esp) Euskaltel-Euskadi 2:35
9 Daniel Becke (Ger) Team Coast 2:43
10 Antonio Tauler (Esp) Kelme-Costa Blanca 2:45
11 Oscar Sevilla (Esp) Kelme-Costa Blanca 2:49
12 Francesco Casagrande (Ita) Fassa Bortolo 2:58
13 Felix Garcia Casas (Esp) Bigmat.Auber 93 3:11
14 Roberto Heras (Esp) US Postal Service 3:22
15 David Zabriskie (USA) US Postal Service 3:23
16 Klaus Moller (Den) Milaneza-MSS 3:24
17 Haimar Zubeldia (Esp) Euskaltel-Euskadi s.t.
18 Rafael Casero (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 3:27
19 Jose Azevedo (Por) ONCE-Eroski 3:34
20 Andris Reiss (Lat) Index Alexia 3:37
21 Christian Vandevelde (USA) US Postal Service 3:40
22 Robert Bartko (Ger) Team Telekom 3:41
23 Luis Perez (Esp) Team Coast 3:44
24 Koos Moerenhout (Ned) Domo-Farm Frites 3:48
25 Jose Gutierrez (Esp) Kelme-Costa Blanca 3:49
26 Mikel Zarrabeitia (Esp) ONCE-Eroski 3:52
27 Oscar Pereiro (Esp) Phonak Hearing Systems 4:01
28 Dario David Cioni (Ita) Mapei-Quick Step 4:04
29 Guido Trentin (Ita) Cofidis 4:06
30 Gilberto Simoni (Ita) Saeco-Longoni Sport 4:18
31 Rolf Aldag (Ger) Team Telekom 4:19
32 Fabian Jeker (Sui) Milaneza-MSS 4:31
33 Jurgen Van Goolen (Bel) Domo-Farm Frites 4:36
34 Jose Garcia Acosta (Esp) iBanesto.com 4:49
35 Nicolas Portal (Fra) Ag2R Prevoyance 4:50
36 J.Antonio Flecha (Esp) iBanesto.com 4:58
37 Rui Miguel Sousa (Por) Milaneza-MSS 4:59
38 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems 5:00
39 Joan Antonio Pecharoman (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 5:01
40 Charles Wegelius (GBR) Mapei-Quick Step s.t.
41 Pietro Caucchioli (Ita) Alessio 5:03
42 Fabio Sachhi (Ita) Saeco-Longoni Sport 5:09
43 Vladimir Miholjevic (Cro) Alessio 5:10
44 Daniel Atienza (Esp) Cofidis 5:11
45 Jaime Hernandez (Esp) Team Coast 5:13
46 David Canada (Esp) Mapei-Quick Step 5:17
47 Diego Ferrari (Ita) Tacconi Sport-Emmegi s.t.
48 Alberto Vinale (Ita) Alessio 5:25
49 Paolo Tiralongo (Ita) Fassa Bortolo 5:26
50 Tadej Valjavec (Slo) Fassa Bortolo 5:27
51 Patrick Calcagni (Sui) Tacconi Sport-Emmegi 5:30
52 Mikel Pradera (Esp) ONCE-Eroski 5:32
53 Pablo Lastras (Esp) iBanesto.com 5:37
54 Sylvester Syzmyd (Pol) Tacconi Sport-Emmegi 5:41
55 Juan Fuentes (Esp) Saeco-Longoni Sport 5:47
56 Denis Zanette (Ita) Fassa Bortolo 5:48
57 Igor Astarloa (Esp) Saeco-Longoni Sport
58 Mikel Astarloza (Esp) Ag2R Prevoyance 5:50
59 Matthias Kessler (Ger) Team Telekom 5:52
60 Carlos Garcia (Esp) Kelme-Costa Blanca 5:57
61 Rafael Diaz Justo (Esp) ONCE-Eroski 5:58
62 Simone Bertoletti (Ita) Lampre-Daikin 5:59
63 Aitor Osa (Esp) iBanesto.com 6:02
64 Iker Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi 6:03
65 Daniel Schnider (Sui) Phonak Hearing Systems 6:12
66 Sebastien Talabardon (Fra) Bigmat.Auber 93 6:13
67 Steven Kleynen (Bel) Domo-Farm Frites
68 Aitor Kintana (Esp) Bigmat.Auber 93 both s.t.
69 Naco Burgos (Esp) Relax-Fuenlabrada 6:15
70 Andrej Hauptman (Slo) Tacconi Sport-Emmegi 6:16
71 Carlos Torrent (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 6:17
72 M.A. Martin Perdiguero (Esp) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 6:18
73 Leonardo Bertagnolli (Ita) Saeco-Longoni Sport 6:22
74 Marcos Serrano (Esp) ONCE-Eroski 6:31
75 Bingen Fernandez (Esp) Cofidis 6:33
76 Juan Horrach (Esp) Milaneza-MSS 6:34
77 J.Manuel Vazquez (Esp) Relax-Fuenlabrada s.t.
78 Jose Ivan Gutierrez (Esp) iBanesto.com 6:35
79 Joao Silva (Por) Milaneza-MSS s.t.
80 Rui Lavarinhas (Por) Milaneza-MSS 6:37
81 Sven Teutenberg (Ger) Phonak Hearing Systems 6:40
82 Zbigniew Spruch (Pol) Lampre-Daikin
83 Oscar Laguna (Esp) Relax-Fuenlabrada both s.t.
84 Serguei Smetanine (Rus) Jazztel-Costa De Almeria 6:42
85 Jose Luis Rebollo (Esp) Relax-Fuenlabrada 6:44
86 Aitor Garmendia (Esp) Team Coast 6:45
87 Pavel Tonkov (Rus) Lampre-Daikin 6:46
88 Davide Bramati (Ita) Mapei-Quick Step 6:50
89 Gerrit Glomser (Aut) Saeco-Longoni Sport 6:52
90 Massimo Codol (Ita) Lampre-Daikin s.t.
91 Jan Schaffrath (Ger) Team Telekom 6:53
92 Marco Velo (Ita) Fassa Bortolo 6:56
93 Jorge Ferrio (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 6:57
94 Dmitri Fofonov (Kaz) Cofidis 6:59
95 Danilo Di Luca (Ita) Saeco-Longoni Sport 7:01
96 Gorazd Stangelj (Slo) Fassa Bortolo 7:08
97 Angel Edo (Esp) Milaneza-MSS s.t.
98 Mederic Clain (Fra) Cofidis 7:09
99 Jan Svorada (Cze) Lampre-Daikin s.t.
100 Paolo Bossoni (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 7:11
101 Dario Gadeo (Esp) Jazztel-Costa De Almeria
102 German Nieto (Esp) Relax-Fuenlabrada
103 Alberto Martinez (Esp) Euskatel-Euskadi all s.t.
104 Reto Bergmann (Sui) Phonak Hearing Systems 7:13
105 Angelo Furlan (Ita) Alessio 7:14
106 Erik Zabel (Ger) Team Telekom 7:17
107 Alexei Sivakov (Rus) Bigmat.Auber 93 7:18
108 Jose Garrido (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 7:19
109 Christophe Oriol (Fra) Ag2R Prevoyance 7:21
110 Matthew White (Aus) US Postal Service s.t.
111 Pietro Zucconi (Sui) Tacconi Sport-Emmegi 7:27
112 Gorka Gerrikagoitia (Esp) Euskaltel-Euskadi 7:34
113 Mariano Piccoli (Ita) Lampre-Daikin 7:37
114 Ruben Lobato Elvira (Esp) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 7:40
115 Alexandre Botcharov (Rus) Ag2R Prevoyance 7:45
116 Alberto Lopez De Munain (Esp) Euskaltel-Euskadi s.t.
117 Juan Carlos Dominguez (Esp) Phonak Hearing Systems 8:04
118 Santiago Blanco (Esp) iBanesto.com 8:06
119 Dave Bruylandts (Bel) Domo-Farm Frites 8:07
120 Nicola Loda (Ita) Fassa Bortolo s.t.
121 Juan Guillamon (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 8:12
122 Cyril Saugrain (Fra) Bigmat.Auber 93 s.t.
123 Antonio Cruz (USA) US Postal Service 8:16
124 Alessandro Petacchi (Ita) Fassa Bortolo 8:22
125 Juan Jose De Los Angeles (Esp) Kelme-Costa Blanca 8:29
126 Jose Maestre (Esp) Relax-Fuenlabrada 8:39
127 Mikel Artetxe (Esp) Euskaltel-Euskadi 8:42
128 Jose Luis Rubiera (Esp) US Postal Service 9:12
129 Robert Sassone (Fra) Cofidis 9:15
130 Alessandro Guerra (Ita) Index Alexia 9:25
131 Benoit Salmon (Fra) Phonak Hearing Systems 9:46
132 Peter Luttenberger (Aut) Tacconi Sport-Emmegi 9:54

Final GC

1 Aitor Gonzalez (Esp) Kelme-Costa Blanca 75:13:52
2 Roberto Heras (Esp) US Postal Service at 2:14
3 Joseba Beloki (Esp) ONCE-Eroski 3:11
4 Oscar Sevilla (Esp) Kelme-Costa Blanca 3:26
5 Iban Mayo (Esp) Euskaltel-Euskadi 5:42
6 Angel Casero (Esp) Team Coast 6:33
7 Francesco Casagrande (Ita) Fassa Bortolo 6:38
8 Felix Garcia Casas (Esp) Bigmat.Auber 93 6:46
9 Manuel Beltran (Esp) Team Coast 8:29
10 Gilberto Simoni (Ita) Saeco-Longoni Sport 9:22
11 Haimar Zubeldia (Esp) Euskaltel-Euskadi 9:49
12 Klaus Moller (Den) Milaneza-MSS 10:16
13 Fabian Jeker (Sui) Milaneza-MSS 11:45
14 David Plaza (Esp) Team Coast 11:50
15 Guido Trentin (Ita) Cofidis 15:27
16 Rui Miguel Sousa (Por) Milaneza-MSS 16:36
17 Pablo Lastras (Esp) iBanesto.com 19:33
18 Tadej Valjavec (Slo) Fassa Bortolo 23:11
19 Carlos Gracia (Esp) Kelme-Costa Blanca 24:01
20 Danilo Di Luca (Ita) Saeco-Longoni Sport 30:35
21 Mikel Zarrabeitia (Esp) ONCE-Eroski 31:57
22 Luis Perez (Esp) Team Coast 39:42
23 Pietro Caucchioli (Ita) Alessio 43:54
24 Vladimir Miholjevic (Cro) Alessio 50:13
25 Christian Vandevelde (USA) US Postal Service 52:50
26 Steven Kleynen (Bel) Domo-Farm Frites 53:12
27 J.Antonio Pecharroman (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 53:26
28 Daniele Atienza (Esp) Cofidis 53:27
29 Sylvester Szymyd (Pol) Tacconi Sport-Emmegi 54:18
30 Oscar Pereiro (Esp) Phonak Hearing Systems 57:11
31 Simon Bertoletti (Ita) Lampre-Daikin 59:03
32 Rui Lavarinhas (Por) Milaneza-MSS 59:27
33 Joan Horrach (Esp) Milaneza-MSS 1:00:32
34 Jose Azevedo (Por) ONCE-Eroski 1:00:47
35 Nacor Burgos (Esp) Relax-Fuenlabrada 1:01:52
36 Jose Garrido (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 1:03:07
37 Jose Gutierrez (Esp) Kelme-Costa Blanca 1:04:06
38 Marcos Serrano (Esp) ONCE-Eroski 1:05:22
39 Antonio Tauler (Esp) Kelme-Costa Blanca 1:07:04
40 Rafael Casero (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 1:07:24
41 J.Antonio Flecha (Esp) iBanesto.com 1:12:02
42 M.A. Martin Perdiguero (Esp) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 1:12:14
43 Paolo Tiralongo (Ita) Fassa Bortolo 1:12:19
44 Gerrit Glomser (Aut) Saeco-Longoni Sport 1:13:01
45 Santi Blanco (Esp) iBanesto.com 1:18:29
46 Jose Luis Rebollo (Esp) Relax-Fuenlabrada 1:19:32
47 Matthias Kessler (Ger) Team Telekom 1:20:37
48 Massimo Codol (Ita) Lampre-Daikin 1:23:40
49 Jorge Ferrio (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 1:25:53
50 David Canada (Esp) Mapei-Quick Step 1:28:20
51 Jose Luis Rubiera (Esp) US Postal Service 1:34:35
52 Juan Jose De Los Angeles (Esp) Kelme-Costa Blanca 1:36:03
53 Aitor Kintana (Esp) Bigmat.Auber 93 1:36:42
54 Aitor Osa (Esp) iBanesto.com 1:40:44
55 Dario David Cioni (Ita) Mapei-Quick Step 1:42:11
56 David Bruylandts (Bel) Domo-Farm Frites 1:43:00
57 Marco Velo (Ita) Fassa Bortolo 1:45:18
58 Joao Silva (Por) Milaneza-MSS 1:47:13
59 Santos Gonzalez (Esp) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 1:49:18
60 Angel Edo (Esp) Milaneza-MSS 1:51:34
61 Alexandre Botcharov (Rus) Ag2R Prevoyance 1:52:09
62 Rafael Diaz Justo (Esp) ONCE-Eroski 1:52:14
63 Igor Astarloa (Esp) Saeco-Longoni Sport 1:55:41
64 Oscar Laguna (Esp) Relax-Fuenlabrada 2:00:51
65 Alberto Lopez De Munain (Esp) Euskaltel-Euskadi 2:05:46
66 Santiago Botero (Col) Kelme-Costa Blanca 2:06:41
67 Pavel Tonkov (Rus) Lampre-Daikin 2:07:39
68 Daniel Schnider (Sui) Phonak Hearing Systems 2:08:41
69 Erik Zabel (Ger) Team Telekom 2:10:08
70 Mederic Clain (Fra) Cofidis 2:11:47
71 Iker Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi 2:15:34
72 Koos Moerenhout (Ned) Domo-Farm Frites 2:17:17
73 Carlos Torrent (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 2:18:32
74 Gorazd Stangeli (Slo) Fassa Bortolo 2:19:00
75 Jose Garcia Acosta (Esp) iBanesto.com 2:19:37
76 Fabio Sacchi (Ita) Saeco-Longoni Sport 2:23:12
77 Mikel Astarloza (Esp) Ag2R Prevoyance 2:23:47
78 Dmitri Fofonov (Kaz) Cofidis 2:26:34
79 Juan Fuentes (Esp) Saeco-Longoni Sport 2:26:44
80 Serguei Smetanine (Rus) Jazztel-Costa De Almeria 2:30:50
81 Peter Luttenberger (Aut) Tacconi Sport-Emmegi 2:31:27
82 Rolf Aldag (Ger) Team Telekom 2:31:32
83 Benoit Salmon (Fra) Phonak Hearing Systems 2:32:59
84 Nicolas Portal (Fra) Ag2R Prevoyance 2:33:11
85 Aitor Garmendia (Esp) Team Coast 2:34:14
86 Mikel Artetxe (Esp) Euskaltel-Euskadi 2:34:20
87 Bingen Fernandez (Esp) Cofidis 2:35:19
88 Nicola Loda (Ita) Fassa Bortolo 2:36:21
89 Jan Schaffrath (Ger) Team Telekom 2:39:14
90 Andrej Hauptman (Slo) Tacconi Sport-Emmegi 2:39:47
91 Christophe Oriol (Fra) Ag2R Prevoyance 2:40:54
92 Reto Bergmann (Sui) Phonak Hearing Systems 2:41:07
93 Juan Carlos Dominguez (Esp) Phonak Hearing Systems 2:42:04
94 Alessandro Petacchi (Ita) Fassa Bortolo 2:42:39
95 Andris Reiss (Lat) Index Alexia 2:42:53
96 Paolo Bossoni (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 2:43:55
97 Davide Bramati (Ita) Mapei-Quick Step 2:44:19
98 Mikel Pradera (Esp) ONCE-Eroski 2:51:09
99 J.Manuel Vazquez (Esp) Relax-Fuenlabrada 2:52:34
100 Jose Ivan Gutierrez (Esp) iBanesto.com 2:54:03
101 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems 2:56:35
102 Mariano Piccoli (Ita) Lampre-Daikin 2:56:59
103 Patrick Calcagni (Sui) Tacconi Sport-Emmegi 2:57:52
104 Denis Zannete (Ita) Fassa Bortolo 2:58:18
105 Robert Bartko (Ger) Team Telekom 3:01:08
106 Leonardo Bertagnolli (Ita) Saeco-Longoni Sport 3:01:11
107 Gorka Gerrikagoitia (Esp) Euskaltel-Euskadi 3:01:40
108 Jan Svorada (Cze) Lampre-Daikin 3:03:06
109 Charles Wegelius (GBR) Mapei-Quick Step 3:03:43
110 Sebastien Talabardon (Fra) Bigmat.Auber 93 3:05:33
111 Jose Maestre (Esp) Relax-Fuenlabrada 3:07:35
112 Alberto Martinez (Esp) Euskaltel-Euskadi 3:07:56
113 Diego Ferrari (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 3:12:11
114 Cyril Saugrin (Fra) Bigmat.Auber 93 3:13:21
115 Dario Gadeo (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 3:13:34
116 Jurgen Van Goolen (Bel) Domo-Farm Frites 3:14:13
117 Jaime Hernandez (Esp) Team Coast 3:18:23
118 Antonio Cruz (USA) US Postal Service 3:19:07
119 Pietro Zucconi (Sui) Tacconi Sport-Emmegi 3:22:03
120 David Zabriskie (USA) US Postal Service 3:22:29
121 Angelo Furlan (Ita) Alessio 3:22:51
122 Alessandro Guerra (Ita) Index Alexia 3:24:43
123 Ruben Lobato Elvira (Esp) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 3:26:58
124 Daniel Becke (Ger) Team Coast 3:31:00
125 Juan Guillamon (Esp) Jazztel-Costa De Almeria 3:31:40
126 Alexei Sivakov (Rus) Bigmat.Auber 93 3:31:50
127 Robert Sassone (Fra) Cofidis 3:32:46
128 Alberto Vinale (Ita) Alessio 3:33:39
129 Matthew White (Aus) US Postal Service 3:36:57
130 Zbigniew Spruch (Pol) Lampre-Daikin 3:36:58
131 German Nieto (Esp) Relax-Fuenlabrada 3:38:00
132 Sven Teutenberg (Ger) Phonak Hearing Systems 3:42:37

Points Standings

1 Erik Zabel (Ger) Team Telekom 188 points
2 Alessandro Petacchi (Ita) Fassa Bortolo 163
3 Aitor Gonzalez (Esp) Kelme-Costa Blanca 151
4 Angelo Furlan (Ita) Alessio 102
5 Roberto Heras (Esp) US Postal Service 99
6 Oscar Sevilla (Esp) Kelme-Costa Blanca 95
7 Gerrit Glomser (Aut) Saeco-Longoni Sport 90
8 Joseba Beloki (Esp) ONCE-Eroski 86
9 Danilo Di Luca (Ita) Saeco-Longoni Sport 77
10 Pablo Lastras (Esp) iBanesto.com 71
11 Iban Mayo (Esp) Euskaltel-Euskadi 71
12 Angel Edo (Esp) Milaneza-MSS 69
13 Luis Perez (Esp) Team Coast 64
14 Francesco Casagrande (Ita) Fassa Bortolo 64
15 Sven Teutenberg (Ger) Phonak Hearing Systems 64
16 Felix Garcia Casas (Esp) Bigmat.Auber 93 56
17 Oscar Laguna (Esp) Relax-Fuenlabrada 54
18 Paolo Bosoni (Ita) Tacconi Sport-Emmegi 53
19 Fabian Jeker (Sui) Milaneza-MSS 51
20 Jan Svorada (Cze) Lampre-Daikin 48
21 Gilberto Simoni (Ita) Saeco-Longoni Sport 44
22 Andrej Hauptman (Slo) Tacconi Sport-Emmegi 44
23 Santiago Botero (Col) Kelme-Costa Blanca 43
24 Angel Casero (Esp) Team Coast 43
25 Haimar Zubeldia (Esp) Euskaltel-Euskadi 42

Mountains Standings

1 Aitor Osa (Esp) iBanesto.com 107 points
2 Roberto Heras (Esp) US Postal Service 99
3 J.Antonio Flecha (Esp) iBanesto.com 90
4 Gilberto Simoni (Ita) Saeco-Longoni Sport 81
5 Santiago Blanco (Esp) iBanesto.com 79
6 Felix Garcia Casas (Esp) Bigmat.Auber 93 67
7 Oscar Pereiro (Esp) Phonak Hearing Systems 62
8 M.A. Martin Perdiguero (Esp) Acqua & Sapone-Cantina Tollo 54
9 Pietro Caucchioli (Ita) Alessio 54
10 Oscar Sevilla (Esp) Kelme-Costa Blanca 51
11 Oscar Laguna (Esp) Relax-Fuenlabrada 49
12 Joseba Beloki (Esp) ONCE-Eroski 49
13 Iban Mayo (Esp) Euskaltel-Euskadi 49
14 Mederic Clain (Fra) Cofidis 42
15 Aitor Gonzalez (Esp) Kelme-Costa Blanca 39
16 Guido Trentin (Ita) Cofidis 30
17 Rui Miguel Sousa (Por) Milaneza-MSS 30
18 Jose Gutierrez (Esp) Kelme-Costa Blanca 30
19 Francesco Casagrande (Ita) Fassa Bortolo 28
20 Fabian Jeker (Sui) Milaneza-MSS 26
21 Haimar Zubeldia (Esp) Euskaltel-Euskadi 22
22 Jose Garcia Acosta (Esp) iBanesto.com 21
23 Iker Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi 20
24 Dave Bruylandts (Bel) Domo-Farm Frites 20
25 Luis Perez (Esp) Team Coast 18

Team GC

1 Kelme-Costa Blanca 225:37:59
2 Team Coast at 2:05
3 Milaneza-MSS 34:48
4 ONCE-Eroski 35:20
5 Euskaltel-Euskadi 59:46
6 Cofidis 1:21:56
7 iBanesto.com 1:25:11
8 Fassa Bortolo 1:25:54
9 Saeco-Longoni Sport 1:28:25
10 Jazztel-Costa De Almeria 1:52:41
11 US Postal Service 2:06:34
12 Lampre-Daikin 3:03:55
13 Phonak Hearing Systems 3:24:59
14 Relax-Fuenlabrada 3:48:11
15 Bigmat.Auber 93 4:09:05
16 Domo-Farm Frites 4:16:35
17 Alessio 4:21:20
18 Team Telekom 4:23:49
19 Tacconi Sport-Emmegi 4:40:38
20 Acqua & Sapone-Cantina Tollo 5:01:43
21 Mapei-Quick Step 5:16:11
22 Ag2R Prevoyance 5:29:33

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
D'Ornellas (+4767) - July 20
 
ARG button Sept 17.14
 

 
Bikesports - August 12
 

 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login