Canadian Cyclist Cervelo S2 24-7 2 - March 29
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Norco Tactic - April 1
 
BikeSports - November 17
 
D'Ornellas (+1528) - Jan 31
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
IMBA Canada
 

Daily News


 

February 8/03 6:08 am - Tour de Langkawi: Stage 9 Results


Posted by Editoress on 02/8/03
 

Telekom Malaysia Tour de Langkawi

This report made possible by Human Kinetics Publishers

Stage 9: Seremban to Genting Highlands, 143.70 kms / 89.36 Miles
Total Distance covered to date: 1267.90 kms / 788.44 miles

Stage
1. Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia4:15:30
2. Tom Danielson (USA) Saturnat 0:01
3. Roland Green (Can) Canada0:39
4. Martinez Freddy Gonzalez (Col) Colombia-Selle Italia1:25
5. Josep Jufre Pou (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada1:48
6. Ruber Alveiro Marin (Col) Colombia-Selle Italia2:03
7. Fortunato Baliani (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave2:30
8. Miguel Perdiguero (Esp) Domina Vacanze-Elitrons.t.
9. David George (RSA) South Africa2:52
10. Allan Iacuone (Aus) Flanders-Iteamnova2:53
11. Paolo Lanfranchi (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo3:10
12. Gabriele Missaglia (Ita) Lampre
13. Michele Gobbi (Ita) De Nardi-Colpack3:45
14. Jose Rujano (Ven) Colombia-Selle Italia3:49
15. Tomoya Kano (Jpn) Japan3:57
16. René Joergensen (Den) Team Fakta4:05
17. Charles Wegelius (GBr) De Nardi-Colpack4:09
18. Marco Serpellini (Ita) Lampre4:41
19. Susanto Tonton (Ina) Telekom Malaysia
20. Daniele Righi (Ita) Lampre
21. Seamus McGrath (Can) Canada
22. Dave Bruylandts (Bel) Marlux-Ville De Charleroisall s.t.
23. Stuart O'Grady (Aus) Credit Agricole5:02
24. Chris Horner (USA) Saturn5:18
25. Lars Ytting Bak (Den) Team Fakta6:03
26. Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop6:05
27. Ahad Kazemi Sarai (Irn) Iran6:08
28. Matteo Cappe (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave6:19
29. Jose Manuel Maestre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada6:40
30. Garcia Oscar Laguna (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada6:44
31. Filippo Simeoni (Ita) Domina Vacanze-Elitron6:55
32. Mahdi Sohrabi (Irn) Iran7:19
33. Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo7:36
34. Eric Leblacher (Fra) Credit Agricole
35. Ghader Mizbani Iranagh (Irn) Telekom Malaysiaboth s.t.
36. Palomo José Manuel Vazquez (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada7:56
37. Massimo Amichetti (Ita) Formaggi Pinzolo Fiaves.t.
38. Hidenori Nodera (Jpn) Japan8:18
39. Capilla Santos Gonzalez (Esp) Domina Vacanze-Elitron
40. Charles Guilbert (Fra) Marlux-Ville De Charlerois
41. Christian Poos (Lux) Marlux-Ville De Charleroisall s.t.
42. Nathan O'Neill (Aus) Saturn8:58
43. Peter Wedge (Can) Canada9:07
44. Rojo Nacor Burgos (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada9:12
45. Lloyd Lucien Reynante (Phi) Philippines9:25
46. Victor Espiritu (Phi) Philippiness.t.
47. Jørgen Bo Petersen (Den) Team Fakta9:29
48. Scott Davis (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo9:52
49. Michele Colleoni (Ita) De Nardi-Colpack10:24
50. Jimenez Luis Feliz Laverde (Col) Formaggi Pinzolo Fiave10:28
51. Razali Shahrulneeza (Mas) Malaysia10:31
52. Marco Pinotti (Ita) Lampre10:47
53. Urbelino Mesa (Col) Colombia-Selle Italia10:52
54. Johan Van Der Berg (RSA) South Africa11:17
55. Raivis Belohvosciks (Lat) Marlux-Ville De Charlerois11:28
56. Christopher Jenner (Fra) Credit Agricoles.t.
57. Jurgen Landrie (Bel) Flanders-Iteamnova11:35
58. Hassan Suhardi (Mas) Malaysia12:00
59. Sirous Hashemzadeh (Irn) Iran12:04
60. David McKenzie (Aus) Flanders-Iteamnova12:16
61. Kazuya Okazaki (Jpn) Japan12:40
62. Hossain Askari (Irn) Irans.t.
63. Nor Effandy Rosli (Mas) Telekom Malaysia12:54
64. Hendrik Van Dyck (Bel) Palmans-Collstrop12:57
65. Yann Tournier (Fra) Credit Agricole13:01
66. Seong Hoong Tsen (Mas) Telekom Malaysias.t.
67. Arnel Quirimit (Phi) Philippines13:09
68. Alireza Haghi (Irn) Iran13:20
69. Johan Dekkers (Bel) Marlux-Ville De Charlerois13:30
70. Russel Van Hout (Aus) Colombia-Selle Italia13:47
71. Ondrej Fadrny (Cze) De Nardi-Colpacks.t.
72. Lorenzo Cardellini (Ita) Domina Vacanze-Elitron14:13
73. Ruben Lobato Elvira (Esp) Domina Vacanze-Elitron
74. Fernandez German Nieto (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
75. Erwin Thijs (Bel) Palmans-Collstropall s.t.
76. Cory Lange (Can) Canada14:29
77. Musa Musairi (Mas) Malaysia14:50
78. Morné Bester (RSA) South Africa15:24
79. Merculio Ramos (Phi) Philippiness.t.
80. Jacob Moe Rasmussen (Den) Team Fakta15:38
81. Maximilian Sciandri (GBr) Lampre15:44
82. Rubens Bertogliati (Sui) Lampre15:47
83. Koji Fukushima (Jpn) Japan16:09
84. Satoshi Hirose (Jpn) Japans.t.
85. Malcolm Lange (RSA) South Africa16:34
86. Domenico Gualdi (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave17:34
87. Biagio Conte (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave17:46
88. Andrea Rossi (Ita) De Nardi-Colpack17:50
89. Gord Fraser (Can) Canada
90. Phil Zajicek (USA) Saturnboth s.t.
91. Mikhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia17:55
92. Trent Wilson (Aus) Flanders-Iteamnova17:57
93. Ah Tiam Wong (Mas) Malaysia17:58
94. Kristof Trouve (Bel) Palmans-Collstrop18:20
95. Luca Mendonca Pagliarini (Bra) Lampre18:26
96. Björnar Vestöl (Nor) Team Fakta18:38
97. Allan Bo Andresen (Den) Team Fakta19:11
98. Kam-Po Wong (HKg) Telekom Malaysias.t.
99. Hamad Mohd Mahazir (Mas) Malaysia19:20
100. Hassan Maleki Mizan (Irn) Iran19:39
101. Julian Winn (GBr) Team Faktas.t.
102. Thomas Evans (Irl) Telekom Malaysias.t.
103. Michel Van Haecke (Bel) Palmans-Collstrop19:56
104. Moreno Di Biase (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave20:29
105. Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria-Fiordos.t.
106. Jamie Peter Drew (Aus) Flanders-Iteamnova21:35
107. Enrique Domingo (Phi) Philippines21:45
108. Tim Johnson (USA) Saturn22:07
109. Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordos.t.
110. Brett Lancaster (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo22:08
111. Eric Wohlberg (Can) Saturn
112. Andrus Aug (Est) De Nardi-Colpack
113. Filippo Perfetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
114. Scott Guyton (NZl) Flanders-Iteamnova
115. Gert Vanderaerden (Bel) Palmans-Collstrop
116. Simone Cadamuro (Ita) De Nardi-Colpack
117. Ismail Mohd Sazlee (Mas) Malaysia
118. Peter Wuyts (Bel) Palmans-Collstropall s.t.
119. Alexandre Lavallée (Can) Canada22:23
120. Simon Kessler (RSA) South Africa
121. Bruno Langlois (Can) Canadaboth s.t.
122. Sébastien Mattozza (Bel) Marlux-Ville De Charlerois25:50
GC
1. Tom Danielson (USA) Saturn30:04:27
2. Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia0:09
3. Martinez Freddy Gonzalez (Col) Colombia-Selle Italia1:44
4. Roland Green (Can) Canada2:03
5. Josep Jufre Pou (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada2:35
6. Fortunato Baliani (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave2:59
7. Miguel Perdiguero (Esp) Domina Vacanze-Elitron3:09
8. David George (RSA) South Africa3:35
9. Ruber Alveiro Marin (Col) Colombia-Selle Italia3:41
10. Paolo Lanfranchi (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo3:48
11. Gabriele Missaglia (Ita) Lampre3:51
12. Allan Iacuone (Aus) Flanders-Iteamnova4:33
13. Michele Gobbi (Ita) De Nardi-Colpack4:59
14. Stuart O'Grady (Aus) Credit Agricole5:06
15. René Joergensen (Den) Team Fakta5:08
16. Charles Wegelius (GBr) De Nardi-Colpack5:09
17. Tomoya Kano (Jpn) Japan5:20
18. Jose Rujano (Ven) Colombia-Selle Italia5:38
19. Dave Bruylandts (Bel) Marlux-Ville De Charlerois5:39
20. Susanto Tonton (Ina) Telekom Malaysia5:40
21. Daniele Righi (Ita) Lampre5:56
22. Chris Horner (USA) Saturn6:01
23. Seamus McGrath (Can) Canada6:44
24. Lars Ytting Bak (Den) Team Fakta7:26
25. Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop7:29
26. Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo7:48
27. Filippo Simeoni (Ita) Domina Vacanze-Elitron7:52
28. Matteo Cappe (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave7:52
29. Garcia Oscar Laguna (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada8:00
30. Jose Manuel Maestre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada8:24
31. Ahad Kazemi Sarai (Irn) Iran8:30
32. Capilla Santos Gonzalez (Esp) Domina Vacanze-Elitron8:51
33. Eric Leblacher (Fra) Credit Agricole8:51
34. Ghader Mizbani Iranagh (Irn) Telekom Malaysia8:55
35. Marco Serpellini (Ita) Lampre9:05
36. Christian Poos (Lux) Marlux-Ville De Charlerois9:19
37. Nathan O'Neill (Aus) Saturn9:44
38. Massimo Amichetti (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave9:54
39. Charles Guilbert (Fra) Marlux-Ville De Charlerois10:03
40. Rojo Nacor Burgos (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada10:26
41. Scott Davis (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo11:09
42. Palomo José Manuel Vazquez (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada11:18
43. Jimenez Luis Feliz Laverde (Col) Formaggi Pinzolo Fiave11:18
44. Jørgen Bo Petersen (Den) Team Fakta11:33
45. Michele Colleoni (Ita) De Nardi-Colpack11:36
46. Victor Espiritu (Phi) Philippines12:15
47. Marco Pinotti (Ita) Lampre12:27
48. Mahdi Sohrabi (Irn) Iran12:42
49. Christopher Jenner (Fra) Credit Agricole12:45
50. Urbelino Mesa (Col) Colombia-Selle Italia12:48
51. David McKenzie (Aus) Flanders-Iteamnova13:08
52. Hossain Askari (Irn) Iran13:28
53. Hidenori Nodera (Jpn) Japan13:31
54. Johan Van Der Berg (RSA) South Africa13:45
55. Hassan Suhardi (Mas) Malaysia14:00
56. Raivis Belohvosciks (Lat) Marlux-Ville De Charlerois14:30
57. Peter Wedge (Can) Canada14:45
58. Fernandez German Nieto (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada15:08
59. Alireza Haghi (Irn) Iran15:10
60. Lloyd Lucien Reynante (Phi) Philippines15:19
61. Ruben Lobato Elvira (Esp) Domina Vacanze-Elitron16:19
62. Jurgen Landrie (Bel) Flanders-Iteamnova16:23
63. Kazuya Okazaki (Jpn) Japan17:18
64. Razali Shahrulneeza (Mas) Malaysia17:30
65. Maximilian Sciandri (GBr) Lampre17:42
66. Rubens Bertogliati (Sui) Lampre17:56
67. Johan Dekkers (Bel) Marlux-Ville De Charlerois18:11
68. Biagio Conte (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave18:43
69. Seong Hoong Tsen (Mas) Telekom Malaysia18:46
70. Yann Tournier (Fra) Credit Agricole18:48
71. Ondrej Fadrny (Cze) De Nardi-Colpack19:00
72. Lorenzo Cardellini (Ita) Domina Vacanze-Elitron19:11
73. Nor Effandy Rosli (Mas) Telekom Malaysia19:15
74. Trent Wilson (Aus) Flanders-Iteamnova19:34
75. Phil Zajicek (USA) Saturn19:36
76. Sirous Hashemzadeh (Irn) Iran19:57
77. Kristof Trouve (Bel) Palmans-Collstrop20:02
78. Morné Bester (RSA) South Africa20:02
79. Hendrik Van Dyck (Bel) Palmans-Collstrop20:09
80. Jacob Moe Rasmussen (Den) Team Fakta20:14
81. Julian Winn (GBr) Team Fakta20:26
82. Satoshi Hirose (Jpn) Japan21:04
83. Musa Musairi (Mas) Malaysia21:33
84. Malcolm Lange (RSA) South Africa21:45
85. Michel Van Haecke (Bel) Palmans-Collstrop21:52
86. Mikhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia21:56
87. Björnar Vestöl (Nor) Team Fakta21:59
88. Koji Fukushima (Jpn) Japan22:00
89. Moreno Di Biase (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave22:16
90. Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo22:16
91. Cory Lange (Can) Canada22:24
92. Luca Mendonca Pagliarini (Bra) Lampre22:49
93. Russel Van Hout (Aus) Colombia-Selle Italia23:44
94. Kam-Po Wong (HKg) Telekom Malaysia24:20
95. Ah Tiam Wong (Mas) Malaysia25:10
96. Erwin Thijs (Bel) Palmans-Collstrop25:21
97. Gord Fraser (Can) Canada25:26
98. Hamad Mohd Mahazir (Mas) Malaysia25:27
99. Domenico Gualdi (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave25:38
100. Arnel Quirimit (Phi) Philippines25:42
101. Eric Wohlberg (Can) Saturn25:44
102. Brett Lancaster (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo26:01
103. Andrea Rossi (Ita) De Nardi-Colpack26:20
104. Andrus Aug (Est) De Nardi-Colpack26:46
105. Peter Wuyts (Bel) Palmans-Collstrop26:49
106. Tim Johnson (USA) Saturn27:15
107. Filippo Perfetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo27:28
108. Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria-Fiordo28:17
109. Allan Bo Andresen (Den) Team Fakta28:54
110. Merculio Ramos (Phi) Philippines29:12
111. Hassan Maleki Mizan (Irn) Iran30:46
112. Jamie Peter Drew (Aus) Flanders-Iteamnova31:08
113. Gert Vanderaerden (Bel) Palmans-Collstrop31:42
114. Ismail Mohd Sazlee (Mas) Malaysia32:18
115. Simone Cadamuro (Ita) De Nardi-Colpack32:32
116. Simon Kessler (RSA) South Africa33:20
117. Enrique Domingo (Phi) Philippines34:54
118. Thomas Evans (Irl) Telekom Malaysia35:07
119. Scott Guyton (NZl) Flanders-Iteamnova36:02
120. Bruno Langlois (Can) Canada36:34
121. Alexandre Lavallée (Can) Canada37:02
122. Sébastien Mattozza (Bel) Marlux-Ville De Charlerois49:52
Points
1. Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo107pts
2. Stuart O'Grady (Aus) Credit Agricole95
3. Andrus Aug (Est) De Nardi-Colpack67
4. Miguel Perdiguero (Esp) Domina Vacanze-Elitron60
5. Allan Bo Andresen (Den) Team Fakta55
6. Hassan Maleki Mizan (Irn) Iran48
7. Luca Mendonca Pagliarini (Bra) Lampre47
8. Mikhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia47
9. Gert Vanderaerden (Bel) Palmans-Collstrop43
10. Moreno Di Biase (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave38
11. Roland Green (Can) Canada35
12. Lars Ytting Bak (Den) Team Fakta35
13. Gord Fraser (Can) Canada34
14. Koji Fukushima (Jpn) Japan33
15. Josep Jufre Pou (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada33
16. Martinez Freddy Gonzalez (Col) Colombia-Selle Italia31
17. Simone Cadamuro (Ita) De Nardi-Colpack31
18. Thomas Evans (Irl) Telekom Malaysia30
19. Tom Danielson (USA) Saturn27
20. Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia25
21. Peter Wuyts (Bel) Palmans-Collstrop23
22. Gabriele Missaglia (Ita) Lampre23
23. Brett Lancaster (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo19
24. Fortunato Baliani (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave16
25. Nathan O'Neill (Aus) Saturn15
26. Johan Dekkers (Bel) Marlux-Ville De Charlerois15
27. Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria-Fiordo15
28. Hendrik Van Dyck (Bel) Palmans-Collstrop14
29. Eric Wohlberg (Can) Saturn14
30. Jose Manuel Maestre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada12
31. Arnel Quirimit (Phi) Philippines12
32. Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo12
33. Fernandez German Nieto (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada11
34. Hidenori Nodera (Jpn) Japan11
35. Malcolm Lange (RSA) South Africa11
36. Michel Van Haecke (Bel) Palmans-Collstrop11
37. Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop10
38. Erwin Thijs (Bel) Palmans-Collstrop10
39. Ruber Alveiro Marin (Col) Colombia-Selle Italia10
40. Michele Gobbi (Ita) De Nardi-Colpack10
41. Satoshi Hirose (Jpn) Japan8
42. David George (RSA) South Africa7
43. Seamus McGrath (Can) Canada7
44. Allan Iacuone (Aus) Flanders-Iteamnova6
45. Rojo Nacor Burgos (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada6
46. Hossain Askari (Irn) Iran6
47. Paolo Lanfranchi (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo5
48. Marco Serpellini (Ita) Lampre5
49. Charles Guilbert (Fra) Marlux-Ville De Charlerois5
50. David McKenzie (Aus) Flanders-Iteamnova5
51. Jurgen Landrie (Bel) Flanders-Iteamnova5
52. Sirous Hashemzadeh (Irn) Iran5
53. Julian Winn (GBr) Team Fakta5
54. Jose Rujano (Ven) Colombia-Selle Italia4
55. Eric Leblacher (Fra) Credit Agricole4
56. René Joergensen (Den) Team Fakta3
57. Urbelino Mesa (Col) Colombia-Selle Italia3
58. Hassan Suhardi (Mas) Malaysia3
59. Raivis Belohvosciks (Lat) Marlux-Ville De Charlerois3
60. Peter Wedge (Can) Canada3
61. Alireza Haghi (Irn) Iran3
62. Cory Lange (Can) Canada3
63. Scott Guyton (NZl) Flanders-Iteamnova3
64. Tomoya Kano (Jpn) Japan1
65. Garcia Oscar Laguna (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada1
66. Maximilian Sciandri (GBr) Lampre1
67. Jacob Moe Rasmussen (Den) Team Fakta1
68. Musa Musairi (Mas) Malaysia1
69. Andrea Rossi (Ita) De Nardi-Colpack1
70. Tim Johnson (USA) Saturn1
Mountains
1. Roland Green (Can) Canada49pts
2. Koji Fukushima (Jpn) Japan28
3. Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia27
4. Fortunato Baliani (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave26
5. Ruber Alveiro Marin (Col) Colombia-Selle Italia21
6. Tom Danielson (USA) Saturn20
7. Martinez Freddy Gonzalez (Col) Colombia-Selle Italia12
8. Jose Manuel Maestre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada12
9. Christopher Jenner (Fra) Credit Agricole12
10. Thomas Evans (Irl) Telekom Malaysia11
11. Josep Jufre Pou (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada10
12. Michele Colleoni (Ita) De Nardi-Colpack10
13. Jimenez Luis Feliz Laverde (Col) Formaggi Pinzolo Fiave8
14. Hassan Suhardi (Mas) Malaysia8
15. Lorenzo Cardellini (Ita) Domina Vacanze-Elitron7
16. Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop6
17. Urbelino Mesa (Col) Colombia-Selle Italia6
18. Miguel Perdiguero (Esp) Domina Vacanze-Elitron5
19. Jurgen Landrie (Bel) Flanders-Iteamnova5
20. Peter Wuyts (Bel) Palmans-Collstrop4
21. Scott Guyton (NZl) Flanders-Iteamnova4
22. David George (RSA) South Africa4
23. Jose Rujano (Ven) Colombia-Selle Italia4
24. Nathan O'Neill (Aus) Saturn4
25. Sirous Hashemzadeh (Irn) Iran4
26. Cory Lange (Can) Canada4
27. Paolo Lanfranchi (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo3
28. Allan Iacuone (Aus) Flanders-Iteamnova3
29. Arnel Quirimit (Phi) Philippines3
30. Lars Ytting Bak (Den) Team Fakta2
31. Hidenori Nodera (Jpn) Japan2
32. Peter Wedge (Can) Canada2
33. Gabriele Missaglia (Ita) Lampre1
34. Matteo Cappe (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave1
35. Charles Guilbert (Fra) Marlux-Ville De Charlerois1
36. Johan Dekkers (Bel) Marlux-Ville De Charlerois1
Team
1. Colombia-Selle Italia90:18:01
2. Saturnat 9:32
3. Lampre10:09
4. Colchon Relax-Fuenlabrada12:33
5. Formaggi Pinzolo Fiave14:24
6. Domina Vacanze-Elitron15:08
7. De Nardi-Colpack16:54
8. Team Fakta17:08
9. Ceramiche Panaria-Fiordo17:15
10. Canada18:01
11. Marlux-Ville De Charlerois19:38
12. Credit Agricole22:31
13. Iran23:55
14. Japan24:26
15. Flanders-Iteamnova25:28
16. Telekom Malaysia27:07
17. South Africa31:35
18. Palmans-Collstrop32:46
19. Malaysia46:02
20. Philippines48:09


 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
Williams Cycling March 28
 
Mont Tremblant Gran Fondo - Feb14
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
ARG Time Button - April 7
 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login