Canadian Cyclist
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Norco Tactic - April 1
 
BikeSports - November 17
 
D'Ornellas (+1528) - Jan 31
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
IMBA Canada
 

Daily News


 

February 9/03 8:07 am - Tour de Langkawi: Stage 10 Results


Posted by Editoress on 02/9/03
 

Telekom Malaysia Tour de Langkawi

This report made possible by Human Kinetics Publishers

Stage 10: Kuala Lumpur Criterium, 75.60 kms / 47.01 Miles
Total distance covered: 1343.50 kms / 835.46 miles

Stage
1. Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria-Fiordo1:49:42
2. Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo
3. Stuart O'Grady (Aus) Credit Agricole
4. Moreno Di Biase (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave
5. Allan Bo Andresen (Den) Team Fakta
6. Gordon Fraser (Can) Canada
7. Luca Mendonca Pagliarini (Bra) Lampre
8. Gert Vanderaerden (Bel) Palmans-Collstrop
9. Mikhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia
10. Gabriele Missaglia (Ita) Lampre
11. Johan Dekkers (Bel) Marlux-Ville De Charlerois
12. Miguel Perdiguero (Esp) Domina Vacanze-Elitron
13. Michele Gobbi (Ita) De Nardi-Colpack
14. Hassan Maleki Mizan (Irn) Iran
15. Hassan Suhardi (Mas) Malaysia
16. Josep Jufre Pou (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
17. Freddy Gonzalez Martinez (Col) Colombia-Selle Italia
18. Nor Effandy Rosli (Mas) Telekom Malaysia
19. Susanto Tonton (Ina) Telekom Malaysia
20. Rojo Nacor Burgos (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
21. Christian Poos (Lux) Marlux-Ville De Charlerois
22. Ruber Alveiro Marin (Col) Colombia-Selle Italia
23. Hidenori Nodera (Jpn) Japan
24. Malcolm Lange (RSA) South Africa
25. Brett Lancaster (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo
26. Tomoya Kano (Jpn) Japan
27. Julian Winn (GBr) Team Fakta
28. Marco Serpellini (Ita) Lampre
29. Seamus McGrath (Can) Canada
30. Hamad Mohd Mahazir (Mas) Malaysia
31. Seong Hoong Tsen (Mas) Telekom Malaysia
32. René Joergensen (Den) Team Fakta
33. Lars Ytting Bak (Den) Team Fakta
34. Alireza Haghi (Irn) Iran
35. Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop
36. Scott Davis (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo
37. Peter Wedge (Can) Canada
38. Roland Green (Can) Canada
39. Dave Bruylandts (Bel) Marlux-Ville De Charlerois
40. Daniele Righi (Ita) Lampre
41. Ruben Lobato Elvira (Esp) Domina Vacanze-Elitron
42. Peter Wuyts (Bel) Palmans-Collstrop
43. Maximilian Sciandri (GBr) Lampre
44. Nathan O'Neill (Aus) Saturn
45. Chris Horner (USA) Saturn
46. Tom Danielson (USA) Saturn
47. Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia
48. Urbelino Mesa (Col) Colombia-Selle Italia
49. Jacob Moe Rasmussen (Den) Team Fakta
50. Mahdi Sohrabi (Irn) Iran
51. Johan Van Der Berg (RSA) South Africa
52. Palomo José Manuel Vazquez (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
53. Enrique Domingo (Phi) Philippines
54. Eric Wohlberg (Can) Saturn
55. Christopher Jenner (Fra) Credit Agricole
56. Eric Leblacher (Fra) Credit Agricole
57. Paolo Lanfranchi (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
58. Fortunato Baliani (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave
59. Victor Espiritu (Phi) Philippines
60. Charles Wegelius (GBr) De Nardi-Colpack
61. Charles Guilbert (Fra) Marlux-Ville De Charlerois
62. Ondrej Fadrny (Cze) De Nardi-Colpack
63. Razali Shahrulneeza (Mas) Malaysia
64. Morné Bester (RSA) South Africa
65. Koji Fukushima (Jpn) Japan
66. Björnar Vestöl (Nor) Team Fakta
67. Domenico Gualdi (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave
68. Capilla Santos Gonzalez (Esp) Domina Vacanze-Elitron
69. Simon Kessler (RSA) South Africa
70. David George (RSA) South Africa
71. Ahad Kazemi Sarai (Irn) Iran
72. Andrea Rossi (Ita) De Nardi-Colpack
73. Ismail Mohd Sazlee (Mas) Malaysia
74. Kazuya Okazaki (Jpn) Japan
75. Cory Lange (Can) Canada
76. Hendrik Van Dyck (Bel) Palmans-Collstrop
77. Ah Tiam Wong (Mas) Malaysia
78. Jurgen Landrie (Bel) Flanders-Iteamnova
79. Phil Zajicek (USA) Saturn
80. Simone Cadamuro (Ita) De Nardi-Colpack
81. Rubens Bertogliati (Sui) Lampre
82. Jose Manuel Maestre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
83. Jimenez Luis Feliz Laverde (Col) Formaggi Pinzolo Fiave
84. Hossain Askari (Irn) Iran
85. Musa Musairi (Mas) Malaysia
86. Jose Rujano (Ven) Colombia-Selle Italia
87. Yann Tournier (Fra) Credit Agricole
88. Ghader Mizbani Iranagh (Irn) Telekom Malaysia
89. Filippo Perfetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
90. Filippo Simeoni (Ita) Domina Vacanze-Elitron
91. Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo
92. Bruno Langlois (Can) Canada
93. Michel Van Haecke (Bel) Palmans-Collstrop
94. Jørgen Bo Petersen (Den) Team Fakta
95. Raivis Belohvosciks (Lat) Marlux-Ville De Charlerois
96. Michele Colleoni (Ita) De Nardi-Colpack
97. Kam-Po Wong (HKg) Telekom Malaysia
98. Jamie Peter Drew (Aus) Flanders-Iteamnova
99. Garcia Oscar Laguna (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
100. Allan Iacuone (Aus) Flanders-Iteamnova
101. Scott Guyton (NZl) Flanders-Iteamnova
102. Massimo Amichetti (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave
103. Matteo Cappe (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave
104. Lorenzo Cardellini (Ita) Domina Vacanze-Elitron
105. Kristof Trouve (Bel) Palmans-Collstrop
106. Erwin Thijs (Bel) Palmans-Collstrop
107. Marco Pinotti (Ita) Lampre
108. Satoshi Hirose (Jpn) Japan
109. Fernandez German Nieto (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
110. Tim Johnson (USA) Saturn
111. Andrus Aug (Est) De Nardi-Colpack
112. Thomas Evans (Irl) Telekom Malaysia
113. Arnel Quirimit (Phi) Philippines
114. Merculio Ramos (Phi) Philippines
115. Biagio Conte (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave
116. Alexandre Lavallée (Can) Canada
117. Sirous Hashemzadeh (Irn) Iran
118. Lloyd Lucien Reynante (Phi) Philippines
119. Russel Van Hout (Aus) Colombia-Selle Italia
120. Trent Wilson (Aus) Flanders-Iteamnova
121. David Mckenzie (Aus) Flanders-Iteamnova
122. Sébastien Mattozza (Bel) Marlux-Ville De Charleroisall s.t.
Final GC
1. Tom Danielson (USA) Saturn31:54:09
2. Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italiaat 0:09
3. Freddy Gonzalez Martinez (Col) Colombia-Selle Italia1:44
4. Roland Green (Can) Canada2:03
5. Josep Jufre Pou (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada2:35
6. Fortunato Baliani (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave2:59
7. Miguel Perdiguero (Esp) Domina Vacanze-Elitron3:09
8. David George (RSA) South Africa3:35
9. Ruber Alveiro Marin (Col) Colombia-Selle Italia3:41
10. Paolo Lanfranchi (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo3:48
11. Gabriele Missaglia (Ita) Lampre3:51
12. Allan Iacuone (Aus) Flanders-Iteamnova4:33
13. Michele Gobbi (Ita) De Nardi-Colpack4:59
14. Stuart O'Grady (Aus) Credit Agricole5:06
15. René Joergensen (Den) Team Fakta5:08
16. Charles Wegelius (GBr) De Nardi-Colpack5:09
17. Tomoya Kano (Jpn) Japan5:20
18. Jose Rujano (Ven) Colombia-Selle Italia5:38
19. Dave Bruylandts (Bel) Marlux-Ville De Charlerois5:39
20. Susanto Tonton (Ina) Telekom Malaysia5:40
21. Daniele Righi (Ita) Lampre5:56
22. Chris Horner (USA) Saturn6:01
23. Seamus McGrath (Can) Canada6:44
24. Lars Ytting Bak (Den) Team Fakta7:26
25. Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop7:29
26. Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo7:48
27. Filippo Simeoni (Ita) Domina Vacanze-Elitron7:52
28. Matteo Cappe (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave7:52
29. Garcia Oscar Laguna (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada8:00
30. Jose Manuel Maestre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada8:24
31. Ahad Kazemi Sarai (Irn) Iran8:30
32. Capilla Santos Gonzalez (Esp) Domina Vacanze-Elitron8:51
33. Eric Leblacher (Fra) Credit Agricole8:51
34. Ghader Mizbani Iranagh (Irn) Telekom Malaysia8:55
35. Marco Serpellini (Ita) Lampre9:05
36. Christian Poos (Lux) Marlux-Ville De Charlerois9:19
37. Nathan O'Neill (Aus) Saturn9:44
38. Massimo Amichetti (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave9:54
39. Charles Guilbert (Fra) Marlux-Ville De Charlerois10:03
40. Rojo Nacor Burgos (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada10:26
41. Scott Davis (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo11:09
42. Palomo José Manuel Vazquez (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada11:18
43. Jimenez Luis Feliz Laverde (Col) Formaggi Pinzolo Fiave11:18
44. Jørgen Bo Petersen (Den) Team Fakta11:33
45. Michele Colleoni (Ita) De Nardi-Colpack11:36
46. Victor Espiritu (Phi) Philippines12:15
47. Marco Pinotti (Ita) Lampre12:27
48. Mahdi Sohrabi (Irn) Iran12:42
49. Christopher Jenner (Fra) Credit Agricole12:45
50. Urbelino Mesa (Col) Colombia-Selle Italia12:48
51. David Mckenzie (Aus) Flanders-Iteamnova13:08
52. Hossain Askari (Irn) Iran13:28
53. Hidenori Nodera (Jpn) Japan13:31
54. Johan Van Der Berg (RSA) South Africa13:45
55. Hassan Suhardi (Mas) Malaysia14:00
56. Raivis Belohvosciks (Lat) Marlux-Ville De Charlerois14:30
57. Peter Wedge (Can) Canada14:45
58. Fernandez German Nieto (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada15:08
59. Alireza Haghi (Irn) Iran15:10
60. Lloyd Lucien Reynante (Phi) Philippines15:19
61. Ruben Lobato Elvira (Esp) Domina Vacanze-Elitron16:19
62. Jurgen Landrie (Bel) Flanders-Iteamnova16:23
63. Kazuya Okazaki (Jpn) Japan17:18
64. Razali Shahrulneeza (Mas) Malaysia17:30
65. Maximilian Sciandri (GBr) Lampre17:42
66. Rubens Bertogliati (Sui) Lampre17:56
67. Johan Dekkers (Bel) Marlux-Ville De Charlerois18:11
68. Biagio Conte (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave18:43
69. Seong Hoong Tsen (Mas) Telekom Malaysia18:46
70. Yann Tournier (Fra) Credit Agricole18:48
71. Ondrej Fadrny (Cze) De Nardi-Colpack19:00
72. Lorenzo Cardellini (Ita) Domina Vacanze-Elitron19:11
73. Nor Effandy Rosli (Mas) Telekom Malaysia19:15
74. Trent Wilson (Aus) Flanders-Iteamnova19:34
75. Phil Zajicek (USA) Saturn19:36
76. Sirous Hashemzadeh (Irn) Iran19:57
77. Kristof Trouve (Bel) Palmans-Collstrop20:02
78. Morné Bester (RSA) South Africa20:02
79. Hendrik Van Dyck (Bel) Palmans-Collstrop20:09
80. Jacob Moe Rasmussen (Den) Team Fakta20:14
81. Julian Winn (GBr) Team Fakta20:26
82. Satoshi Hirose (Jpn) Japan21:04
83. Musa Musairi (Mas) Malaysia21:33
84. Malcolm Lange (RSA) South Africa21:45
85. Michel Van Haecke (Bel) Palmans-Collstrop21:52
86. Mikhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia21:56
87. Björnar Vestöl (Nor) Team Fakta21:59
88. Koji Fukushima (Jpn) Japan22:00
89. Moreno Di Biase (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave22:16
90. Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo22:16
91. Cory Lange (Can) Canada22:24
92. Luca Mendonca Pagliarini (Bra) Lampre22:49
93. Russel Van Hout (Aus) Colombia-Selle Italia23:44
94. Kam-Po Wong (HKg) Telekom Malaysia24:20
95. Ah Tiam Wong (Mas) Malaysia25:10
96. Erwin Thijs (Bel) Palmans-Collstrop25:21
97. Gordon Fraser (Can) Canada25:26
98. Hamad Mohd Mahazir (Mas) Malaysia25:27
99. Domenico Gualdi (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave25:38
100. Arnel Quirimit (Phi) Philippines25:42
101. Eric Wohlberg (Can) Saturn25:44
102. Brett Lancaster (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo26:01
103. Andrea Rossi (Ita) De Nardi-Colpack26:20
104. Andrus Aug (Est) De Nardi-Colpack26:46
105. Peter Wuyts (Bel) Palmans-Collstrop26:49
106. Tim Johnson (USA) Saturn27:15
107. Filippo Perfetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo27:28
108. Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria-Fiordo28:17
109. Allan Bo Andresen (Den) Team Fakta28:54
110. Merculio Ramos (Phi) Philippines29:12
111. Hassan Maleki Mizan (Irn) Iran30:46
112. Jamie Peter Drew (Aus) Flanders-Iteamnova31:08
113. Gert Vanderaerden (Bel) Palmans-Collstrop31:42
114. Ismail Mohd Sazlee (Mas) Malaysia32:18
115. Simone Cadamuro (Ita) De Nardi-Colpack32:32
116. Simon Kessler (RSA) South Africa33:20
117. Enrique Domingo (Phi) Philippines34:54
118. Thomas Evans (Irl) Telekom Malaysia35:07
119. Scott Guyton (NZl) Flanders-Iteamnova36:02
120. Bruno Langlois (Can) Canada36:34
121. Alexandre Lavallée (Can) Canada37:02
122. Sébastien Mattozza (Bel) Marlux-Ville De Charlerois49:52
Points
1. Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo128 pts
2. Stuart O'Grady (Aus) Credit Agricole113
3. Allan Bo Andresen (Den) Team Fakta74
4. Andrus Aug (Est) De Nardi-Colpack69
5. Miguel Perdiguero (Esp) Domina Vacanze-Elitron64
6. Luca Mendonca Pagliarini (Bra) Lampre56
7. Mikhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia54
8. Moreno Di Biase (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave51
9. Hassan Maleki Mizan (Irn) Iran51
10. Gert Vanderaerden (Bel) Palmans-Collstrop51
11. Gordon Fraser (Can) Canada44
12. Lars Ytting Bak (Den) Team Fakta40
13. Roland Green (Can) Canada35
14. Koji Fukushima (Jpn) Japan33
15. Josep Jufre Pou (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada33
16. Freddy Gonzalez Martinez (Col) Colombia-Selle Italia31
17. Simone Cadamuro (Ita) De Nardi-Colpack31
18. Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria-Fiordo30
19. Thomas Evans (Irl) Telekom Malaysia30
20. Gabriele Missaglia (Ita) Lampre29
21. Tom Danielson (USA) Saturn27
22. Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia25
23. Peter Wuyts (Bel) Palmans-Collstrop23
24. Johan Dekkers (Bel) Marlux-Ville De Charlerois20
25. Brett Lancaster (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo19
26. Fortunato Baliani (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave16
27. Nathan O'Neill (Aus) Saturn15
28. Michele Gobbi (Ita) De Nardi-Colpack14
29. Hendrik Van Dyck (Bel) Palmans-Collstrop14
30. Eric Wohlberg (Can) Saturn14
31. Jose Manuel Maestre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada12
32. Arnel Quirimit (Phi) Philippines12
33. Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo12
34. Fernandez German Nieto (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada11
35. Hidenori Nodera (Jpn) Japan11
36. Malcolm Lange (RSA) South Africa11
37. Michel Van Haecke (Bel) Palmans-Collstrop11
38. Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop10
39. Erwin Thijs (Bel) Palmans-Collstrop10
40. Ruber Alveiro Marin (Col) Colombia-Selle Italia10
41. Satoshi Hirose (Jpn) Japan8
42. David George (RSA) South Africa7
43. Seamus McGrath (Can) Canada7
44. Allan Iacuone (Aus) Flanders-Iteamnova6
45. Rojo Nacor Burgos (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada6
46. Hossain Askari (Irn) Iran6
47. Paolo Lanfranchi (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo5
48. Marco Serpellini (Ita) Lampre5
49. Charles Guilbert (Fra) Marlux-Ville De Charlerois5
50. David Mckenzie (Aus) Flanders-Iteamnova5
51. Jurgen Landrie (Bel) Flanders-Iteamnova5
52. Sirous Hashemzadeh (Irn) Iran5
53. Julian Winn (GBr) Team Fakta5
54. Jose Rujano (Ven) Colombia-Selle Italia4
55. Eric Leblacher (Fra) Credit Agricole4
56. Hassan Suhardi (Mas) Malaysia4
57. René Joergensen (Den) Team Fakta3
58. Urbelino Mesa (Col) Colombia-Selle Italia3
59. Raivis Belohvosciks (Lat) Marlux-Ville De Charlerois3
60. Peter Wedge (Can) Canada3
61. Alireza Haghi (Irn) Iran3
62. Biagio Conte (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave3
63. Cory Lange (Can) Canada3
64. Scott Guyton (NZl) Flanders-Iteamnova3
65. Tomoya Kano (Jpn) Japan1
66. Garcia Oscar Laguna (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada1
67. Maximilian Sciandri (GBr) Lampre1
68. Jacob Moe Rasmussen (Den) Team Fakta1
69. Musa Musairi (Mas) Malaysia1
70. Andrea Rossi (Ita) De Nardi-Colpack1
71. Tim Johnson (USA) Saturn1
Mountains
1. Roland Green (Can) Canada49 pts
2. Koji Fukushima (Jpn) Japan28
3. Hernan Dario Munoz (Col) Colombia-Selle Italia27
4. Fortunato Baliani (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave26
5. Ruber Alveiro Marin (Col) Colombia-Selle Italia21
6. Tom Danielson (USA) Saturn20
7. Freddy Gonzalez Martinez (Col) Colombia-Selle Italia12
8. Jose Manuel Maestre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada12
9. Christopher Jenner (Fra) Credit Agricole12
10. Thomas Evans (Irl) Telekom Malaysia11
11. Josep Jufre Pou (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada10
12. Michele Colleoni (Ita) De Nardi-Colpack10
13. Jimenez Luis Feliz Laverde (Col) Formaggi Pinzolo Fiave8
14. Hassan Suhardi (Mas) Malaysia8
15. Lorenzo Cardellini (Ita) Domina Vacanze-Elitron7
16. Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop6
17. Urbelino Mesa (Col) Colombia-Selle Italia6
18. Miguel Perdiguero (Esp) Domina Vacanze-Elitron5
19. Jurgen Landrie (Bel) Flanders-Iteamnova5
20. Peter Wuyts (Bel) Palmans-Collstrop4
21. Scott Guyton (NZl) Flanders-Iteamnova4
22. David George (RSA) South Africa4
23. Jose Rujano (Ven) Colombia-Selle Italia4
24. Nathan O'Neill (Aus) Saturn4
25. Sirous Hashemzadeh (Irn) Iran4
26. Cory Lange (Can) Canada4
27. Paolo Lanfranchi (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo3
28. Allan Iacuone (Aus) Flanders-Iteamnova3
29. Arnel Quirimit (Phi) Philippines3
30. Lars Ytting Bak (Den) Team Fakta2
31. Hidenori Nodera (Jpn) Japan2
32. Peter Wedge (Can) Canada2
33. Gabriele Missaglia (Ita) Lampre1
34. Matteo Cappe (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave1
35. Charles Guilbert (Fra) Marlux-Ville De Charlerois1
36. Johan Dekkers (Bel) Marlux-Ville De Charlerois1
Asian Rider
1. Tomoya Kano (Jpn) Japan31:59:29
2. Susanto Tonton (Ina) Telekom Malaysia0:20
3. Ahad Kazemi Sarai (Irn) Iran3:10
4. Ghader Mizbani Iranagh (Irn) Telekom Malaysia3:35
5. Victor Espiritu (Phi) Philippines6:55
6. Mahdi Sohrabi (Irn) Iran7:22
7. Hossain Askari (Irn) Iran8:08
8. Hidenori Nodera (Jpn) Japan8:11
9. Hassan Suhardi (Mas) Malaysia8:40
10. Alireza Haghi (Irn) Iran9:50
11. Lloyd Lucien Reynante (Phi) Philippines9:59
12. Kazuya Okazaki (Jpn) Japan11:58
13. Razali Shahrulneeza (Mas) Malaysia12:10
14. Seong Hoong Tsen (Mas) Telekom Malaysia13:26
15. Nor Effandy Rosli (Mas) Telekom Malaysia13:55
16. Sirous Hashemzadeh (Irn) Iran14:37
17. Satoshi Hirose (Jpn) Japan15:44
18. Musa Musairi (Mas) Malaysia16:13
19. Koji Fukushima (Jpn) Japan16:40
20. Kam-Po Wong (HKg) Telekom Malaysia19:00
21. Ah Tiam Wong (Mas) Malaysia19:50
22. Hamad Mohd Mahazir (Mas) Malaysia20:07
23. Arnel Quirimit (Phi) Philippines20:22
24. Merculio Ramos (Phi) Philippines23:52
25. Hassan Maleki Mizan (Irn) Iran25:26
26. Ismail Mohd Sazlee (Mas) Malaysia26:58
27. Enrique Domingo (Phi) Philippines29:34
Asian Team
1. Iran96:11:02
2. Japan0:31
3. Telekom Malaysia3:50
4. Malaysia22:07
5. Philippines24:14
Team GC
1. Colombia-Selle Italia95:47:07
2. Saturn9:32
3. Lampre10:09
4. Colchon Relax-Fuenlabrada12:33
5. Formaggi Pinzolo Fiave14:24
6. Domina Vacanze-Elitron15:08
7. De Nardi-Colpack16:54
8. Team Fakta17:08
9. Ceramiche Panaria-Fiordo17:15
10. Canada18:01
11. Marlux-Ville De Charlerois19:38
12. Credit Ag22:31
13. Iran23:55
14. Japan24:26
15. Flanders - Iteamnova25:28
16. Telekom Malaysia27:07
17. South Africa31:35
18. Palmans-Collstrop32:46
19. Malaysia46:02
20. Philippines48:09


 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
Williams Cycling March 28
 
Mont Tremblant Gran Fondo - Feb14
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
ARG Time Button - April 7
 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login