Canadian Cyclist Cervelo R3 24/7 1 - May 2
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
WoB (+6935) - Oct 28
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
Williams Cycling March 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 

 

 

 
OGC Camelback CC - April 7
 

Daily News


 

May 3/04 10:23 am - SISU BC Cup #2


Posted by Editoress on 05/3/04
 

Salmon Arm Grand Prix Salmon Arm BC, May 2
Courtesy Greg Descantes

Road Race

Cat 1/2 - 135km
1. Olav Stana (Indep)
2. Larry Zimich (Coastal)
3. Wayne Schaub (Solo/Adobe)
4. Luca Segato (Trek/VW)
5. Paul Berry (Spoke N Motion)
6. Allan Prazsky (Trek/VW)
7. Daniel Tomczak (Epic)
8. Michael Hunter (Brodie)
9. Steve Bachop (Schwable)
10. Sean Dawson (Trek/VW)
11. Wade Wallace (TRS)
12. Shane Savage (Solo/Adobe)
13. Matt Usbourne (Solo/Adobe)
14. David MacIssac (Indep)
15. Jamie Kornell (Indep)
16. Brad Issel (Symetrics)
17. Sean Anastasiadis (Sport Chek)
18. Basse Clement (Solo Adobe)
19. John Reid (Oak Bay Cycle)
20. Shaun Crump (Trek/VW)
21. Jamie Sparling (Penicillin)
22. Keith Stark (Brodie)
23. David Leahy (TRS)
24. James Neil (Trek/VW)
25. Michael Ryan (Coastal)
26. Mike Koski (Trek/VW)
27. Scott Slater (Solo/Adobe)
28. Fred Hodgson (Symetrics)
29. Brad Slater (Solo/Adobe)

Cat 3 - 108km
1. Cory Forrest (Kelowna Cycle)
2. Derek Tripp (Nanaimo Bike Club)
3. Michael Vukadinovic (Skookum Cycle)
4. Mike Johnson (Spoke N Motion)
5. Glen Barr (Coastal)
6. Clayton Kustren (Kelowna Cycle)
7. Steve German (Revoluzione)
8. Peter Kerklaan (Indep)
9. Alan Favell (Escape/Velocity)
10. Steven Kreetzer (Fresh Air)
11. Eric Thurson (Coastal)
12. Jeff Sherstobitoff (Kelowna Cycle)
13. Dan Schmit (Bayside Cycle)
14. Jim Kwasnicki (Coastal)
15. Sean Williams (Kelowna Cycle)
16. Dave Simard (Krebbs)
17. Menno Jongsma (Frontrunners)

Cat 4/5 - 81km
1. Trev Williams (Indep)
2. Craig Ritchey (Mc Bike)
3. Chris Bergstrom (Fresh Air)
4. Dave Caswell (Full Boar)
5. Jeff Ain (Devo/Powerbar)
6. Duncan Steele (Devo/Powerbar)
7. Tom Stewart (Solution)
8. Aaron Weiss (Spoke N Motion)
9. Joe Wessel (Fresh Air)
10. Hans Bauck (Coastal)
11. Kyle Todork (Bike Barn)
12. Richard English (Skookum Cycle)
13. David Nelson (Gerick's Cycle)
14. Jason Lapierre (Indep)
15. Brian Wong (Indep)
16. Robert Major (Solution)
17. Barry Tanemura (Skookum Cycle)
18. Brad Clark (Spoke N Motion)
19. Erik Power (Skookum Cycle)
20. Norm Rotter (Indep)
21. Anselmo Rossiello (Coastal)
22. Scott Viglotti (Coastal)
23. Dan Hill (Indep)
24. Darrin Grund (Coastal)
25. Mitch Statton (Coastal)
26. Lance Crump (Fresh Air)
27. Tyler Nerbas (Skookum Cycle)

Women - 81km
1. Sara Neil (Indep)
2. Marni Prazsky (Symetrics)
3. Corrine Issel (Indep)
4. Barbara Zimich (Dizzy Cycles)
5. Pam Egger (Escape/Velocity)
6. Christine Fletcher (Dizzy Cycles)
7. Alena Radomsky (Oak Bay Cycle)
8. Moriah MacGregor (Dizzy Cycle)
9. Suzanne Macht (Kappa)
10. Nina Krack (Escape/Velocity)
11. Anna Zonderland (Steed Cycle)
12. Julia Hlynsky (Devo/Powerbar)
13. Barb Belcher (Solution)
14. Dustin Eagleston (First Trax)
15. Kim Atkinson (Dizzy Cycle)
16. Jenny Trew (Oak Bay Cycle)

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
D'Ornellas (+7451) - Oct 21
 
ARG button Sept 17.14
 

 
Bikesports - August 12
 

 

 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login