Canadian Cyclist
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
D'Ornellas Xmas (+9516) Nov 29
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
WoB (+6935) - Oct 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 

 

 

 
Spec We Win Road CC1 Oct 6
 

Daily News


 

November 13/05 7:41 am - Burnaby Velodrome Day 2 Results


Posted by Editoress on 11/13/05
 

Burnaby Velodrome Race Series: Day 2 Vancouver BC
Courtesy Alexander Pope

Group A Keirin Final
1. Matt Chater
2. Keith Bruneau
3. Murray Solem
4. Adrian Hegyvary
5. Marsh Cooper
6. Andrew George

Group A Elimination to Scratch Race
1. Scott Laliberte
2. Matt Chater
3. Marsh Cooper
4. John Perkins
5. Murray Solem
6. Jeff Ain
7. Adrian Hegyvary
8. Keith Bruneau
9. Kevin Noiles
10. Andrew George
11. Rene Regimbald

Group A Chariot Race Final
1. Keith Bruneau
2. Matt Chater
3. Rene Regimbald
4. Andrew George

Group A Elimination Race
1. Matt Chater
2. Murray Solem
3. Marsh Cooper
4. Andrew George
5. Scott Laliberte
6. Adrian Hegyvary
7. Kevin Noiles
8. John Perkins
9. Jeff Ain
10. Rene Regimbald

Group A Win and Out
1. John Perkins
2. Adrian Hegyvary
3. Scott Laliberte
4. Jeff Ain
5. Andrew George
6. Murray Solem

Group B Keirin Final
1. Eric Smith
2. Anselmo Rossiello
3. Daniel Harm
4. Spencer Smitheman
5. Dave Shishkoff
6. Paul Craig

Group B Elimination to Scratch Race
1. Eric Smith
2. Daniel Harm
3. Cody Campbell
4. Brenda Pennell
5. Anselmo Rossiello
6. Dave Shishkoff
7. Nicolas Andrichuk
8. Albert Souza
9. Nick Barile
10. Doug Preston
11. Naomi Cooper
12. Sara Laliberte
13. Kele Murdin
14. Claire Cameron
15. Paul Craig
16. Austin Macdougall
17. David Kosick
18. Jennifer Triplett
19. Spencer Smitheman

Group B Chariot Race Final
1. Eric Smith
2. Anselmo Rossiello
3. Nick Barile
4. Claire Cameron

Group B Elimination Race
1. Eric Smith
2. Daniel Harm
3. Nicolas Andrichuk
4. Dave Shishkoff
5. Nick Barile
6. Kele Murdin
7. Brenda Pennell
8. Claire Cameron
9. Anselmo Rossiello
10. Naomi Cooper
11. Paul Craig
12. Spencer Smitheman
13. Albert Souza
14. Austin Macdougall
15. Sara Laliberte
16. Doug Preston
17. Cody Campbell
18. Jennifer Triplett
19. David Kosick

Group B Win and Out
1. Eric Smith
2. Claire Cameron
3. Jennifer Triplett
4. Dave Shishkoff
5. Cody Campbell
6. Brenda Pennell

Group C Australian Pursuit
1. Brian Wong
2. Michael Rothengatter
3. Monique Sullivan
4. Peter Reichman

Group C Second Scratch Race
1. Brian Wong
2. Michael Rothengatter
3. Peter Reichman

Group C Chariot Race Final
1. Brian Wong
2. Peter Reichman
3. Michael Rothengatter

Group C Elimination Race
1. Monique Sullivan
2. Michael Rothengatter
3. Brian Wong
4. Peter Reichman

Group C Win And Out
1. Monique Sullivan
2. Michael Rothengatter
3. Brian Wong
4. Peter Reichman

All Categories Team Sprint
1. (Andrew George, Keith Bruneau, Matt Chater), 43.31
2. (Claire Cameron, Murray Solem, John Perkins), 44.99
3. (Adrian Hegyvary, Daniel Harm, Nicolas Andrichuk), 45.97
4. (Jeff Ain, Austin Macdougall, Cody Campbell), 46.7
5. (Monique Sullivan, Kevin Noiles, Rene Regimbald), 47.09
6. (Sara Laliberte, Dave Shishkoff, Scott Laliberte), 47.75
7. (Jennifer Triplett, Kele Murdin, Daniel Harm), 49.02
8. (David Kosick, Doug Preston, Paul Craig), 51.66

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
Coach Chris November 19
 
BikeSports Xmas Dec 3
 
ARG button Sept 17.14
 

 

 

 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login