Stage 2  (March 1st): Santa Tecla Circuit TT, 11 km
1 Noemi Cantele (Ita) Be Pink  00:17:01
2 Alena Amialiusik (Blr) Be Pink
3 Silvia Valsecchi (Ita) Be Pink
4 Doris Schweizer (Sui) Be Pink  both s.t.
5 Clemilda Fernandes (Bra) Team Brazil  0:32
6 Marcia Fernandes (Bra) Team Brazil
7 Anna Polegatch (Bra) Team Brazil
8 Uenia Souza (Bra) Team Brazil  all s.t.
9 Inga Cilvinaite (Lit) Pasta Zara-Cogeas  0:42
10 Evelyn Garcia (ESa) Pasta Zara-Cogeas
11 Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas
12 Rossella Callovi (Ita) Pasta Zara-Cogeas
13 Serika Guluma (Col) Colombia-Specialized  1:02
14 Ana Fagua (Col) Colombia-Specialized
15 Diana Peľuela (Col) Colombia-Specialized
16 Ana Sanabria (Col) Colombia-Specialized  all s.t.
17 Dalia Muccioli (Ita) Be Pink  01:15
18 Jurgita Kubiliunaite (Lit) Lituania-Gatorade  01:20
19 Silvija Latozaite (Lit) Lituania-Gatorade
20 Egle Poskaine (Lit) Lituania-Gatorade
21 Zavnta Titenyte (Lit) Lituania-Gatorade  all s.t.
22 Lilibeth Chacon (Ven) Team Venezuela  01:23
23 Angie Gonzalez (Ven) Team Venezuela
24 Maria Briceľo (Ven) Team Venezuela
25 Daniely Garcia (Ven) Team Venezuela
26 Jessica Cutler (USA) Vanderkitten
27 Kate Chilcott (NZl) Vanderkitten
28 Ruth Winner (USA) Vanderkitten  all s.t.
29 Liza Rachetto (USA) Vanderkitten  01:25
30 Jennifer Cesar (Ven) Team Venezuela  01:26
31 Kristina Norvaisaite (Lit) Lituania-Gatorade  01:34
32 Milda Jankauskaite (Lit) Lituania-Gatorade  01:46
33 Staria Teddergreen (USA) Vanderkitten  01:57
34 Marianne Ferreira (Bra) Team Brazil  02:03
35 Ingrid Drexel (Mex) Garrobo Texops  02:11
36 Addyson Albershardt (USA) Garrobo Texops
37 Veronique Fortin (Can) Garrobo Texops
38 Xenia Estrada (ESa) Garrobo Texops  all s.t.
39 Petra Zrimsek (Slo) Be Pink  02:13
40 Paola Muľoz (Chi) Iscorp-Intelligentsia Cofee  02:18
41 Valentina Paniagua (Col) Iscorp-Intelligentsia Cofee
42 Heylen Guidens (NZl) Iscorp-Intelligentsia Cofee
43 Lorena Vargas (Col) Iscorp-Intelligentsia Cofee
44 Nicole Estrada (Col) Iscorp-Intelligentsia Cofee
45 Paricia Santos (Gua) Iscorp-Intelligentsia Cofe
46 Marisol Tellado (Pur) Iscorp-Intelligentsia Cofee
47 Juleidy Ramos (Col) Iscorp-Intelligentsia Cofee  all s.t.
48 Angie Sanabria (Col) Colombia-Specialized  02:35
49 Edita Janeliunaite (Lit) Pasta Zara-Cogeas  02:38
50 Agne Silinyte (Lit) Pasta Zara-Cogeas  s.t.
51 Wilmarys Moreno (Ven) Team Venezuela  03:20
52 Ana Gabriela Arias (CRc) Costa Rica  03:38
53 Milagro Mena (Cec) Costa Rica
54 Susan Camacho (CRc) Costa Rica
55 Maria Natalia Rojas (CRc) Costa Rica  all s.t.
56 Kathryn Bertine (SKN) Team Rayita  03:45
57 Fiorella Rojas (CRc) Team Rayita
58 Julissa Rios (Pan) Team Rayita
59 Cristina Cortes (CRc) Team Rayita  all all s.t.
60 Claudia Buitrago (Col) Colombia-Specialized  04:16
61 Jenni Juhajek (USA) Vanderkitten  04:22
62 Natalia Majano (ESa) Garrobo Texops  04:34
63 Martina Ruzickova (Cze) Garrobo Texops  04:35
64 Iris Diaz (ESa) Garrobo Texops  05:41