Canadian Cyclist

 

April 19/19 16:58 pm - Mosport Classic, OCup #1 results


Posted by Editoress on 04/19/19
 

Results from Mosport Classic, OCup #1 hrld at the Mosport Raceway in Bowmanville, ON

Elite 1/2 Women - 76 km (Average 32.1 km/h)
1 Jennifer Jackson (AWI Racing p/b The Crank and Sprocket - RWE.2) 2:22:13
2 Joyce Spruyt (TO Wheels Racing - RWE.1) at 2:06
3 Allison Sauder (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RWE.2) 9:21
4 Nicole Lentini (First Draft p/b Mercedes-Benz Oakville - RWE.1) 21:55
5 Katelyn Walcroft (Hardwood Next Wave - RWE.2) 21:55
6 Franny Jewett (Highgate Racing - RWE.2) 21:57
7 Lindsay Sferrazza (St. Catharines Cycling Club - RWE.2) 21:57
DNF Sarah Elliott (Highgate Racing - RWE.2)
DNF Heather Zunic (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RWE.2)
DNF Laura Bietola (Realdeal Racing, Maverix Racing p/b Cycle Life - RWE.2)
 
Elite 3 Women - 57 km (Average 31.3 km/h)
1 Nicole Bradbury (NCCH Elite p/b MGCC - RWU17) 1:49:21
2 Chloe Desroche (Independent - RWE.3) at s.t.
3 Erin Snelgrove (Independent - RWE.3) 0:03
4 Jennifer Stephenson (Independent - RWE.3) 2:07
5 Whitney Surgenor (Realdeal Racing - RWE.3) 3:11
6 Victoria Slater (NCCH Elite p/b MGCC - RWE.3) 9:03
7 Kathleen Turbitt (NCCH Elite p/b MGCC - RWE.3) 9:03
8 Natasha Badertscher (NCCH pb Franklin Templeton Investments - RWU17) 9:03
9 Jessica Kuepfer (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RWE.3) 9:03
10 Sophie Hotchkiss (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RWE.3) 9:03
11 Lorie Cochrane (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RWE.3) 9:03
12 Amanda Kleinikkink (Kw Cycling Academy - RWU17) 9:03
DNF Katie Peach (Midweek Cycling - RWE.3)
DNF Kendra Howard (Midweek Cycling - RWE.3)
DNF Lily Hansen-Gillis (University of Toronto Road Racing (UTRR) - RWE.3)
DNS Gabi Edey (Realdeal Racing - RWE.3)
 
Master A Women - 57 km (Average 30.4 km/h)
1 Naomi Lynne Wolfson (Highgate Racing - RWMA) 1:52:32
2 Jennifer Bell (Thunder Bay Cycling Club - RWMA) at 5:52
DNF Jessica Darling (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RWMA)
DNF Stacey-dawn Carroll (Highgate Racing - RWMA)
 
Master B Women - 57 km (Average 28.8 km/h)
1 Karen Paterson (Highgate Racing - RWMC) 1:58:34
DNF Melanie Solmon (Realdeal Racing - RWMC)
DNF April Blaylock (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RWMB)
DNF Michelle Harkness (Highgate Racing - RWMB)
DNF Bonnie Camm (Cyclepath Oakville Race Team - RWMC)
DNF Nancy Schmeler (Highgate Racing - RWMB)
DNF Lisa Ulrich (NCCH pb Franklin Templeton Investments - RWMB)
DNF Amy White (TO Wheels Racing - RWMB)
DNF Michal Pastrik (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RWMB)
 
Elite 4 Men - 60.8 km (Average 35.7 km/h)
1 Victor Nicolet (University of Toronto Road Racing (UTRR) - RME.4) 1:42:12
2 Alexander Vanderlinden (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RME.4) at 0:42
3 Jason Vettorel (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.4) 5:10
4 Landon Brown (Frontenac Cycle - RME.4) 5:10
5 Luke Babytsch (Morning Glory Cycling Club - RME.4) 5:10
6 Tyler Dust (Independent - RME.4) 5:10
7 Mark Lancia (AWI Racing p/b The Crank and Sprocket - RME.4) 5:10
8 William Li (Independent - RME.4) 5:10
9 Boris Dyakov (University of Toronto Road Racing (UTRR) - RME.4) 5:10
10 Oskar Russwurm (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.4) 5:10
11 Roland Fletcher (Morning Glory Cycling Club - RME.4) 5:10
12 Andrew Bray (Independent - RME.4) 5:10
13 Graeme Carbert (Independent - RME.4) 5:10
14 Matthew Downs (The Peterborough Cycling Club - RME.4) 5:10
15 Kaj Johnson (Cyclepath Oakville Race Team - RME.4) 5:10
16 Justin Minicola (Independent - RME.4) 5:10
17 Jeremy Worden (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.4) 5:10
18 Jason Smith (Midweek Cycling - RME.4) 5:10
19 Jacob Wakelin (Lapdogs Cycling Club - RME.4) 5:14
20 James Allison (Morning Glory Cycling Club - RME.4) 6:09
21 Andre Goulet (Frontenac Cycle - RME.4) 6:54
22 Philip Major (Lapdogs Cycling Club - RME.4) 6:58
23 Alastair Thompson (London Centennial Wheelers - RME.4) 11:22
24 Robert Meneguzzi (Midweek Cycling - RME.4) 12:43
25 Jonathan Blazevic (Independent - RME.4) 13:29
26 J. Geoff Loughton (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.4) 13:35
27 Ken Wand (Independent - RME.4) 22:02
28 Conan Shing (NCCH pb Franklin Templeton Investments - RME.4) 28:42
29 Daniel Walker (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.4) 33:30
DNF Andrew Lombard (Cyclepath Oakville Race Team - RME.4)
DNF Sacha Ruzzante (University of Toronto Road Racing (UTRR) - RME.4)
DNF Rolando Campusano Garate (University of Toronto Road Racing (UTRR) - RME.4)
DNF Bohyung Kim (Wheels of Bloor/Autostyle Collision - RME.4)
DNF Mark Martone (Morning Glory Cycling Club - RME.4)
DNF Taylar Wall (Frontenac Cycle - RME.4)
DNF Leif Maitland (TO Wheels Racing - RME.4)
DNF Daniel Del Balso (Win Cycling Centre - RME.4)
DNF Logan O'krafka (Kw Cycling Academy - RME.4)
DNF Steven Kuysten (Win Cycling Centre - RME.4)
DNF Stewart Macdonald (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.4)
DNF Daniel Boers (Independent - RME.4)
DNF Kevin Nebrija (Coachchris.Ca/Garneau - RME.4)
DNF Hayden Atkinson (Forest City Velodrome - RME.4)
DNF Brandon Witt (Independent - RME.4)
DNF Billy Chan (Billy's Pro Bike - RME.4)
DNF Alex Bell (Lapdogs Cycling Club - RME.4)
DNS Alex Ritza (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.4)
DNS Blake Bogden (Casual Friday Cycling Club - RME.4)
 
Master 3 Men - 60.8 km (Average 32.8 km/h)
1 Justin Medved (Morning Glory Cycling Club - RMMB.3) 1:51:21
2 Kirk Austen (Neworld Cycle Team - RMMC.3) at 0:03
3 Solomon Amos (Lapdogs Cycling Club - RMMB.3) 0:03
4 Bevin Reith (Lapdogs Cycling Club - RMMB.3) 0:06
5 Nicholas Yardley (Caledon Hills Racing - RMMA.3) 0:09
6 Tom Hopkins (Uxbridge Cycling Club - RMMB.3) 0:13
7 Paul Bradbury (Uxbridge Cycling Club - RMMD.3) 0:13
8 Myles Cullen (Spoke O'motion Cycling Club - RMMB.3) 0:35
9 Henry Ng (Billy's Pro Bike - RMMA.3) 0:39
10 Mark Lipfeld (Independent - RMMC.3) 0:43
11 Andrew Taylor (Midweek Cycling - RMMB.3) 1:18
12 Mark Wheatcroft (Independent - RMMB.3) 2:08
13 Robert Perry (First Draft p/b Mercedes-Benz Oakville - RMMB.3) 2:48
14 Ralph Schatzmair (Realdeal Racing - RMMD.3) 5:45
15 Daniel Hebert (Independent - RMMC.3) 6:43
16 Daniel Newton (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMA.3) 8:31
17 Steve Quenneville (Newmarket Eagles Cycling Club - RMMC.3) 6:09
18 Mike Neilly (Caledon Hills Racing - RMMA.3) 7:30
19 James Eaton (Techy Kids Cycling Team - RMMA.3) 7:30
20 Robert Bateman (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RMMA.3) 8:05
21 Don Smart (Newmarket Eagles Cycling Club - RMMC.3) 8:05
22 Rob West (Independent - RMMC.3) 8:05
23 Jay Batac (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMB.3) 9:40
24 Peter Michael Hunziker (Morning Glory Cycling Club - RMMB.3) 10:15
25 Peter Henry (Newmarket Eagles Cycling Club - RMMC.3) 10:28
26 Michael Longfield (Midweek Cycling - RMMB.3) 16:39
27 Ron Macdonald (Independent - RMMD.3) 30:38
DNF Rommel Asprer (Waterloo Cycling Club - RMMB.3)
DNF Nick Kalkounis (Morning Glory Cycling Club - RMMB.3)
DNF Luciano Serafino (Ennsys Inc. p/b Cyclepath Oakville - RMMB.3)
DNF Joe Accardi (Independent - RMMC.3)
DNF Randy Zabukovec (Independent - RMMB.3)
DNF Rob Vanderwerf (Owen Sound Cycling Club - RMMA.3)
DNF Shane Hotchkiss (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMC.3)
DNF Dino Zunic (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMB.3)
DNF John Mahaffey (Full Throttle Cycle Club - RMMA.3)
DNF Keith Musgrave (Independent - RMMB.3)
DNF Dan Bandurka (Independent - RMMA.3)
DNF Rob Macewen (Lapdogs Cycling Club - RMMB.3)
DNF Bogdan Paraschivu (Independent - RMMB.3)
DNF Dereck Bowen (Techy Kids Cycling Team - RMMB.3)
DNF Bruce Paterson (Uxbridge Cycling Club - RMMC.3)
DNF Eldon Brown (Independent - RMMB.3)
DNF Mike Grimes (Newmarket Eagles Cycling Club - RMMB.3)
DNF Dmytro Khismatulin (Win Cycling Centre - RMMC.3)
DNF Nicholas Dureault (Independent - RMMA.3)
DNF Gino Tamburro (D'ornellas Cycling Club - RMMD.3)
DNF Joel Rose (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMB.3)
DNF John David Power (Newmarket Eagles Cycling Club - RMMB.3)
DNF Mike Spagnola (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RMMA.3)
DNF Mike Jacques (Clocktower Cycling Club - RMMD.3)
DNF Colin Brook (Cyclepath Oakville Race Team - RMMB.3)
DNF Anthony Simpson (Full Throttle Cycle Club - RMMC.3)
DNF Tyler Kohlmetz (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RMMA.3)
DNS Jason Mortlock (Lapdogs Cycling Club - RMMB.3)
DNS Roger Waithe (Madonna Wheelers Cycling Club - RMMD.3)
DNS Kyle Swanton (Uxbridge Cycling Club - RMMB.3)
DNS Kevin Baxter (Morning Glory Cycling Club - RMMC.3)
DNS Paul Steeds (Novofit - Girardin - RMMD.3)
DNS Mark De Koning (Techy Kids Cycling Team - RMMC.3)
DNS Andrew Buzzell (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RMMB.3)
DNS Matthew Varey (Independent - RMMC.3)
 
Master 2 Men - 76 km (Average 33.0 km/h)
1 Mark Sherboneau (Ride With Rendall p/b Biemme - RMMB.2) 2:18:11
2 Jason Haagensen (Independent - RMMA.2) at 0:40
3 Bob Berscht (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMA.2) 4:19
4 Robert Daniells (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMA.2) 4:19
5 Jeff Wheller (Independent - RMMA.2) 4:19
6 Andrew Buzzell (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RMMB.3) 4:19
7 Andrew Auld (Morrison Hershfield Racing Team - RMMB.2) 4:19
8 Brent Fargo (Cyclepath Oakville Race Team - RMMB.2) 4:19
9 Paul Devries (First Draft p/b Mercedes-Benz Oakville - RMMC.2) 4:19
10 Scott Weldon (Novofit - Girardin - RMMA.2) 4:19
11 Jan Pearson (Morrison Hershfield Racing Team - RMMB.2) 4:19
12 Sean Smith (Morrison Hershfield Racing Team - RMMB.2) 4:19
13 Paul Reinis (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RMMC.2) 4:23
14 Chris Kirk (Independent - RMMC.2) 4:27
15 Jonathan Caners (Morning Glory Cycling Club - RMMA.2) 4:30
16 Trevor Beattie (Pedal Harder p/b King Street Cycles - RMMB.2) 10:48
17 Pierre Lemire (Morning Glory Cycling Club - RMMD.2) 14:55
18 Derek Hsiung (Midweek Cycling - RMMB.2) 16:26
19 Mark Weymouth (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMA.2) 16:34
20 Cory Reggentin (Cornwall Cycle Club - RMMA.2) 22:23
DNF Doug Richards (Morrison Hershfield Racing Team - RMMC.2)
DNF Matthew Bannon (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMA.2)
DNF David Blondel (The Peterborough Cycling Club - RMMB.2)
DNF Billy Law (Billy's Pro Bike - RMMC.2)
DNF Peter Sutton (Techy Kids Cycling Team - RMMC.2)
DNF Joe Rousseau (Independent - RMMB.2)
DNF Ash Taylor (Morning Glory Cycling Club - RMMC.2)
DNF Jim Neal (Techy Kids Cycling Team - RMMD.2)
DNF Conrad Mrowiec (Woodstock Racing - RMMB.2)
DNF James Layfield (First Draft p/b Mercedes-Benz Oakville - RMMC.2)
DNF Philip Gil (Tugacycling - RMMC.2)
DNF Glendon Tomlinson (Full Throttle Cycle Club - RMMB.2)
DNF Sebastian Zdyb (Midweek Cycling - RMMB.2)
DNF Carlos Vidal (Morrison Hershfield Racing Team - RMMB.2)
DNF Donnie Smith (Morrison Hershfield Racing Team - RMMC.2)
DNS Viktor Geimaniouk (Wheels of Bloor/Autostyle Collision - RMMC.2)
DNS Peter Chae (B1 Evo Cycling - RMMB.2)
 
Elite 3 Men - 76 km (Average 35.9 km/h)
1 Conor White (NCCH pb Franklin Templeton Investments - RMU23.3) 2:07:06
2 Derek Carroll (Caledon Hills Racing - RME.3) at 0:31
3 Jack Padega (Independent - RME.3) 3:54
4 Myles Zagar (Midweek Cycling - RME.3) 6:42
5 Jeremie Stephenson (Morning Glory Cycling Club - RME.4) 7:34
6 Oliver Campbell (Midweek Cycling - RME.3) 7:34
7 Carson Mattern (NCCH Elite p/b MGCC - RMU17) 7:34
8 Levi Ogryzlo (Attack Racing p/b Ardent Industries - RME.3) 7:34
9 Aiden Schenkels (Owen Sound Cycling Club - RME.3) 7:34
10 Dmitry Serbin (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.3) 7:34
11 Christian Despatie (Midweek Cycling - RME.3) 7:34
12 Kenneth Woo (Erace Cancer Cycling Team p/b Camp Ooch - RME.3) 7:34
13 Ryan Frouws (TO Wheels Racing - RME.3) 7:34
14 Peter Doucet (Midweek Cycling - RME.3) 8:09
15 Gregory Cuff (NCCH pb Franklin Templeton Investments - RMU17) 8:30
16 Rich Elliott (NCCH Elite p/b MGCC - RME.3) 10:22
17 David Grose (Independent - RME.3) 11:22
18 Calum Sutherland (Attack Racing p/b Ardent Industries - RME.3) 18:17
19 Matthew Castilloux (Independent - RME.3) 26:38
DNF Orian Falk-Dotan (Attack Racing p/b Ardent Industries - RMU17)
DNF William Grundy (Attack Racing p/b Ardent Industries - RME.3)
DNF Andrew Edmunds (Crimps Cycling Club - RME.3)
DNF Ian Reinke (NCCH pb Franklin Templeton Investments - RMU17)
DNF Cody Mckay (Tekne Cycle Club - RME.3)
DNF Noah Ramsay (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.3)
DNF Thomas Wheatcroft (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.3)
DNF Finlay Macewen (Attack Racing p/b Ardent Industries - RMU17)
DNF Joohwan Lee (Attack Racing p/b Ardent Industries - RME.3)
DNF Ronan Johnson (NCCH Elite p/b MGCC - RME.3)
DNF Matthew Hogan (Kw Cycling Academy - RME.3)
DNF Wade Roberts (Morning Glory Cycling Club - RME.3)
DNF Matthew Divittorio (Attack Racing p/b Ardent Industries - RME.3)
DNF Brandon Gélinas (Independent - RME.3)
DNF Parsa Moeini (Attack Racing p/b Ardent Industries - RME.3)
DNF Bennett Rive (Durham Shredders - RME.3)
DNF Nick Sammon (Hardwood Next Wave - RME.3)
DNF Liam Langford (Kw Cycling Academy - RMU17)
DNF Daniel Horn (Cyclepath Oakville Race Team - RME.3)
DNS Paul Mysko (Hardwood Next Wave - RME.3)
DNS Richard Fthenos (Cyclepath Oakville Race Team - RME.3)
DNS Laurent Risser (Bateman's Bike Co pb Cloud 9 AV - RME.3)
DNS Daniel Gregory (Kw Cycling Academy - RME.3)
DNS Daniel Nordemann-Da Silva (Attack Racing p/b Ardent Industries - RME.3)
DNS Cristian Nuccitelli (Attack Racing p/b Ardent Industries - RME.3)
 
Elite 1/2 Men - 98.8 km (Average 37.2 km/h)
1 Derek Gee (Independent - RME.1) 2:39:25
2 William Elliott (Independent - RME.1) at 0:41
3 Arvin Moazami Godarzi (NCCH Elite p/b MGCC - RME.1) 0:41
4 William Goodfellow (Independent - RME.1) 1:04
5 Ed Veal (RealDeal Racing - RME.1) 1:24
6 Dylan Bibic (Ascent Cycling p/b MGCC - RMU17) 1:24
7 Matthew Sherar (Casual Friday Cycling Club - RME.1) 1:24
8 Bruce Bird (Wheels of Bloor/Autostyle Collision - RME.1) 1:24
9 Michael Foley (Independent - RME.2) 5:22
10 Scott Brubacher (Wheels of Bloor/Autostyle Collision - RME.2) 9:57
11 Tomer Shahar (Win Cycling Centre - RME.2) 14:52
12 Zola Mehlomakulu (Independent - RME.1) 14:52
13 Brad Bradford (Toronto Hustle - RME.1) 14:52
14 Nicholas Menegon (NCCH Elite p/b MGCC - RME.3) 14:52
15 Jack Sirman (NCCH Elite p/b MGCC - RME.3) 22:28
16 Daniel Koszela (Win Cycling Centre - RME.2) 22:28
DNF Axel Froner (Kw Cycling Academy - RME.3)
DNF Tommy Waldeck (RealDeal Racing - RME.2)
DNF Tony Jacques (Techy Kids Cycling Team - RME.2)
DNF Anton Varabei (Toronto Hustle - RME.1)
DNF Alexandre Latil (Veloselect Racing Team - RME.1)
DNF Christopher Merrick (NCCH Elite p/b MGCC - RME.3)
DNF Mike Little (Ascent Cycling p/b MGCC - RME.2)
DNF Jeremy Rae (Ascent Cycling p/b MGCC - RME.2)
DNF Ayrton Dick (Ascent Cycling p/b MGCC - RME.2)
DNF Sean Mackinnon (Realdeal Racing - RME.1)
DNF Christian Ricci (Techy Kids Cycling Team - RME.1)
DNF Mark Brouwer (Neworld Cycle Team - RME.1)
DNF Noah Simms (Floyd's Pro Cycling - RME.1)
DNF Adam Bird (Techy Kids Cycling Team - RME.1)
DNF Eric Hueston (TO Wheels Racing - RME.2)
DNF Derek Oosterveen (Neworld Cycle Team - RME.2)
DNF Gaelen Merritt (Toronto Hustle - RME.1)
DNF Zakariya Jackson (Toronto Hustle - RME.3)
DNF Ethan Palamarek (Toronto Hustle - RMU23.1)
DNF Trevor O'donnell (Gateway Devo Cycling - RME.1)
DNF Darren De Ruiter (NCCH Elite p/b MGCC - RME.2)
DNF Nicholas Diniz (Independent - RME.2)
DNF Adam Millar (Ascent Cycling p/b MGCC - RME.2)
DNF Geoffrey Chambers-Bedard (Ascent Cycling p/b MGCC - RME.1)
DNF Ethan Sittlington (Toronto Hustle - RME.2)
DNF Gholamreza Cheraghikavari (NCCH Elite p/b MGCC - RME.1)
DNF Ian Manning (Ascent Cycling p/b MGCC - RME.1)
DNF Ryan Rudderham (RealDeal Racing - RME.2)
DNF Adam Jamieson (Independent - RME.1)
DNF Connor Gregory (Ascent Cycling p/b MGCC - RME.2)
DNF Jonathan Maloney (Techy Kids Cycling Team - RME.2)
DNF Robert Starrs (NCCH Elite p/b MGCC - RME.2)
DNF Martin Rupes (Independent - RME.1)
DNF Warren Shiau (Midweek Cycling - RME.2)
DNF Aaron Thomas (Techy Kids Cycling Team - RME.2)
DNF Sean Lancaric (Win Cycling Centre - RME.2)
DNS Patrick Farrell (Casual Friday Cycling Club - RME.2)
DNS Robert Gutgesell (Realdeal Racing - RME.1)
DNS Yuri Hrycaj (Independent - RME.1)
 
Master 1 Men - 76 km (Average 35.2 km/h)
1 Mike Patte (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMB.1) 2:09:37
2 Sean Boileau (Ascent Cycling p/b MGCC - RMMA.1) at 3:44
3 Chris Pollett (TO Wheels Racing - RMMB.1) 3:44
4 Chris Pippy (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMB.1) 3:44
5 Alan Kriss (Ascent Cycling p/b MGCC - RMMC.1) 3:48
6 Grahame Rivers (Tekne Cycle Club - RMMA.1) 3:50
7 Steve McKee (Wheels of Bloor/Autostyle Collision - RMMC.1) 5:34
8 Justin Rogers (RealDeal Racing - RMMB.1) 6:27
9 Jason Chai-Onn (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMB.1) 6:44
10 Kieran Andrews (Sound Solutions, The Peterborough Cycling Club - RMMC.1) 6:44
11 Adam Myers (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMA.1) 6:51
12 Chris Herten (Techy Kids Cycling Team - RMMB.1) 6:51
13 Mike Nash (Ride with Rendall p/b Biemme - RMMC.1) 6:51
14 Andrew Mcleod (Midweek Cycling - RMMB.1) 6:54
15 Kevin Simms (Sound Solutions - RMMC.1) 6:54
16 Stuart Smith (RealDeal Racing - RMMB.1) 10:31
DNF Jeffrey Vanderkuur (RealDeal Racing - RMMC.1)
DNF Dylan Lanspeary (Tower International Cycling Team - RMMB.1)
DNF Mark Gilligan (RealDeal Racing - RMMA.1)
DNF Brian Kelly (RealDeal Racing - RMMC.1)
DNF Brendan Gorman (Nine2fivepro Cycling Team - RMMB.1)
DNF Mark Berger (Techy Kids Cycling Team - RMMC.1)
DNF Rob Rice (Techy Kids Cycling Team - RMMB.1)
DNF Ryan Hodgkinson (Realdeal Racing - RMMB.1)
DNF Blair Purvis (Movement Solutions Physiotherapy - RMMB.1)
DNF Michael Ybanez (Techy Kids Cycling Team - RMMB.1)
DNF Geoffrey Parslow (Independent - RMMB.1)
DNF Kevin Lockhart (Midweek Cycling - RMMB.1)
DNF Demetre Kalkounis (Wheels of Bloor/Autostyle Collision - RMMB.1)
DNF Steve Smith (Erace Cancer Cycling Team p/b Camp OOCH - RMMB.1)
DNF Gregory Moore (Morning Glory Cycling Club - RMMB.1)
DNF Vance Lai (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMB.1)
DNF Chris Wood (Sound Solutions - RMMC.1)
DNF Andrew Lees (Nine2fivepro Cycling Team - RMMB.1)
DNF Jim Tsilemos (Independent - RMMC.1)
DNF Lawrence Akot (Techy Kids Cycling Team - RMMC.1)
DNS Patrick Gostovic (Ascent Cycling p/b MGCC - RMMB.1)
DNS Maciej Zielinski (Cyclepath Oakville Race Team - RMMC.1)
DNS Derek De Gannes (Hardwood Next Wave - RMMC.1)
DNS Rob Wilson (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMB.1)
DNS Arthur Parsons (Techy Kids Cycling Team - RMMC.1)
DNS Dorel Pop (Ennsys Inc. p/b Cyclepath Oakville - RMMB.1)
DNS Ray Lee (Faction - Smile Tiger p/b WCC - RMMB.1)
DNS Ian Scott (Wheels of Bloor/Autostyle Collision - RMMC.1)



 

Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top


 
 | 
 Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Logout
 © Copyright 1998-2021 Canadian Cyclist. All rights reserved.